Akú značku tehly si vybrať? Aké máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prosim poraďte nam akú tehlu (značku) zvoliť? Chceme dať 30tku tehlu a 15 cm zateplenie. Je ich strašne veľa druhov, nevieme si poradiť Ake mate skusenosti? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od minoo:

@eagleowl ale moznost riesenia oddeli realne rozh…
@minoo vôbec neviem kam mieriš..... Otázka (nie na Teba) bola: "postavíš sa uprostred stavby bez okien a strechy a vtedy sa Ti rozjasní či treba zatepliť ???.....to by ma dosť zaujímalo čo také nové človek zistí ked tam tak stojí?" Teda: čo také nové človek zistí ked tam tak stojí?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@minoo vôbec neviem kam mieriš..... Otázka (nie n…
@eagleowl nic nezisti, postavy tak, ako ma v projekte, lebo bude chciet mat co najmenej starosti...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od minoo:

@eagleowl nic nezisti, postavy tak, ako ma v proj…
@minoo no...predpokladam že nezistí.....ale píše že najprv postaví a potom UVIDÍ.....tak by len zaujímalo če tak asi? No môžem sa mýliť....preto sa pýtam Ja som staval a zistil som že garážové dvere na garáž nedám.....že vchodové dvere spravím väčšie.....lebo nikto ma neupozornil že keď bude stavebný otvor 1m tak dvere nebudú mať ani 90....že spravím inú strechu lebo na cenu to bude mať skoro žiaden dopad ale následná dostavba strechy nad terasou bude problém.....atď.....teda dosť som zmenil za pochodu......ale čo človek môže zistiť nové v otázke zatepliť/nezatepliť si celkom dobre neviem predstaviť....(leda že stavba deravá ako rešeto - veď "kvalitná tehla"....a potom radšej zateplí....to jediné si viem predstaviť).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@minoo no...predpokladam že nezistí.....ale píše …
@eagleowl ale to niesu veci, ktore ovplyvnuju presahy strechy, mne napr. aj balkony, lebo isli po roh (aby bol pochozny po koniec musel byt vysunuty koli hrubke zateplenia), dalej vsetky vypocty energetickej narocnosti, protipoziarnu bezpecnost, osadenie okien a dveri...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@minoo ale otázka vôbec nestála ako technicky sa …
@eagleowl ja to napriklad chapem tak, ze ked sa postavis do vnutra tej stavby cez den vs. v noci tak pocitovo asi zisti ci bude nejaky ten polystyren nutny 😄 ako v praci som zazila len take pripady co stavali z ytongu ci porfixu a polystyreny brali automaticky. ale tak je pravda ze to boli firmy co stavali hlavne bytove domy a tam so sa este nestretla s tym ze by bol bytovy dom z tehly postaveny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaro_67:

@dedkos cize zatial si objednal len tie tehly na …
@jaro_67 no ked ja to mam tak ze nemam rad ked mam toho vela na kope potom mi to pride take chaoticke. teraz si postavime obvody, ked budu stat tak pojdeme vnutro atd. taku obavu mam mensiu aj ze bud by mi to nevydalo nejako alebo ze by sa mi mohol ten material nejako znehodnotit dlhsim statim. @eagleowl nie, ved to by nemalo aj tak ziadny vplyv ked tam nie je ani strecha ani okna, pocitovo by som asi rozdiel necitil. tak som to myslel ze so zateplovanim to ma celkom cas, lebo nie som o tom pevne presvedceny ci rozhodnuty ci budeme aj zateplvoat, resp. ci to vobec bude potrebne. ved to sa da aj potom predsa nie?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@jaro_67 no ked ja to mam tak ze nemam rad ked ma…
@dedkos nie som odbornik, ale nemyslim si, ze by sa ti mohli tehly nejak znehodnotit, ked ich budes skladovat, kym sa postavi hruba stavba. ved zase nieco musia vydrzat 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od evinina:

@dedkos nie som odbornik, ale nemyslim si, ze by …
@evinina tak jasne ked sa z nich stavia dom mali by nieco vydrzat 😁 no taku obavu mam ze aby sa mi nahodou nezacali rozpadavat potom neskor ked ich budem pouzivat. ci to na to nema nejaky vplyv.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@evinina tak jasne ked sa z nich stavia dom mali …
@dedkos isto najdes aj nejake odporucania na spravne skladovanie. koniec koncov nepride ti to domov tehla po tehle, ale je to zabalene na paletach. ked tak nejaku plachtu cez to este pretiahni a bude. ja by som sa bala objednavat takto postupne, ze potom bude nejaka zasielka meskat a bude musiet skrz to stavba zbytocne stat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@jaro_67 no ked ja to mam tak ze nemam rad ked ma…
@dedkos No bola som velmi zvedava na tvoje objasnenie, lebo tiez sa mi to nejako nezdalo, ale ked to myslis takto tak potom chapem 😄 My sme napriklad uz na 100% rozhodnuti ze to zateplenie tam jednoducho nedame. Prehodnotili sme to a v podstate naco to tam mas mat ked mas dostatocne hruby obvod.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@jaro_67 no ked ja to mam tak ze nemam rad ked ma…
@dedkos dá sa aj "potom"......iba to bude vyzerať čudne ak si človek osadí okno do stredu muriva a potom k tomu pridá 15cm zateplenie ...okno utopí a parapet bude široký.... V celku nerozumiem filozofii: "nie som o tom pevne presvedceny ci rozhodnuty ci budeme aj zateplvoat, resp. ci to vobec bude potrebne.".....v tom aké bude mať obvodové murivo vlastnosti sa nedá dozvedieť v priebehu stavby aboslutne nič nové..... bude mať R viac alebo menej.....to je vec výpočtu nie pocitov.... K zatepleniu sa má počítať s adekvátne ťažkou stenou ktorá pri menšej hrúbke zaistí statiku aj zvukovú izoláciu....v opačnom prípade ak staviam hrubý nezateplený múr tak ho zateplením zbytočne predražím....ak nie je až taký hrubý a nezateplím budem mať R na hranici normy čo človeka dobehne ak nie v zime tak určite v lete.....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@evinina tak jasne ked sa z nich stavia dom mali …
@dedkos Čo stresuješ? Ešte ani dosku nemáme a už sú tehly na pľaci, aj fasádny EPS, zrovna tak podlahový, a aj vata do stropu atď... 😂 Zvažovať zateplenie? Veď to sa rieši ešte (už) vo fáze projektu, teda úplne na začiatku...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@dedkos Čo stresuješ? Ešte ani dosku nemáme a už…
@frantisekca neviem ci tu alebo som to cital niekde inde, ale niekto pisal, ze sa podstavil dom a fakt to potom este dodatocne zateplil. neviem, ze ci to bolo nutne, ci sa ozaj vyzadovalo nejaka izolacia alebo to bolo len z rozmaru typu ma to aj sused, chcem to aj ja.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@dedkos dá sa aj "potom"......iba to bude vyzerať…
@eagleowl takze teroreticky ak mame naplanovanu 44 tehlu tak je to taky zlaty stred, ze zateplenie netreba. budeme mat aj vonkajsie tienenie tak hadam by to malo byt cez leto ok. @frantisekca @pfabry stretol som sa s tymito pripadmi tiez ze v podstate zateplovali az potom dodatocne, no skor kvoli financiam. ze ono to v projekte bolo, ale nerobili to hned.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@eagleowl takze teroreticky ak mame naplanovanu 4…
@dedkos "zlaty stred" ?.....nezdieľam tento názor.....ale na túto tému tu už je tony príspevkov....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@eagleowl takze teroreticky ak mame naplanovanu 4…
@dedkos Lenže bez toho zateplenia (ak bolo v projekte) asi sotva mohli kolaudovať... Či ti tá tvoja myslená 44 stačí ti povie projektant.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@eagleowl takze teroreticky ak mame naplanovanu 4…
@dedkos hej presne, potom nemali zateplenie v projekte, ked zateplovali az dodatocne. viem, ze sa to tak robi, vela ludi to tak robi. ale ked uz sa ma zateplovat, tak nech sa to spravi hned a nie potom dodatocne po castiach, vsak to isto nie je dobre. a co mas teda vlastne v projekte?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pfabry:

@frantisekca neviem ci tu alebo som to cital niek…
@pfabry a nevies z kolkatky staval ked to bolo len take z rozmaru? lebo predsa len tie steny potom musel mat riadne hrube. a to by som osobne nechcela ved to ti musi aj z miesta uberat a cekovo z osobneho zivotneho priestoru.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@eagleowl takze teroreticky ak mame naplanovanu 4…
@dedkos ako jasne, da sa aj dodatocne, ale tak ja som za to, ze bud to spravit poriadne a naraz, alebo to nechat uz tak. ked sa nasli financie na stavbu, tak uz by som tam pocital so vsetkym. a zase to zateplovanie nie je take nutne robit, ked pouzijes na stavbu vhodne tehly.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@pfabry a nevies z kolkatky staval ked to bolo le…
@trubadurka4 zo 44 staval, cize tam nie je nejak nutnost to zateplovat. ci uz by si pouzila obycajnu alebo uz zateplenu tehlu. on klasicku, bez toho vnutorneho zateplenia. cize neziadalo to davat este polystyren. no ale kazdy ma tak, ako si spravi. tak ono ked davas tu izolaciu zvonku, tak ten priestor ta az tak netrapi. ale mas s tym zbytocne robotu a aj celkom bordel heh.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@dedkos Lenže bez toho zateplenia (ak bolo v pro…
@frantisekca ved on nam to aj navrhol v podstate, ma s nou dobre skusenosti a aj co sa ceny tyka tak vyjde lacnejsie avsak tepelnoizolacne vlastnosti ma stale dobre. @eagleowl ok, ved hlavne ze s tym bol projektant v pohode a ked je to tam schvalene a povolene tak si myslim ze sa nie je coho obavat. @pfabry ved preto sme brali tu 44 navrhovanu ze nas to vyslo aj financne v pohode a ked nebudem pocas byvania pocitovat nejake vyrazne zmeny klimy doma tak by som to zateplovanie neriesil. naco.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@frantisekca ved on nam to aj navrhol v podstate,…
@dedkos ved jasne, ja akoze rozumiem, ako na to chces ist, ale aj tak by som ti poradil, aby si si to zateplenie rozmyslel radsej dopredu. a nie cakat na nejake zistenia, vsak existuju parametre, ktore sa pri tehlach uvadzaju, aby si vedel, s cim mas pocitat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pfabry:

@dedkos ved jasne, ja akoze rozumiem, ako na to c…
@pfabry a konkretne co mam pozerat naco sa mam zamerat? na ten tepelny odpor alebo sucinitel prestupu tepla.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@pfabry a konkretne co mam pozerat naco sa mam za…
@dedkos "hlavne ze s tym bol projektant v pohode a ked je to tam schvalene a povolene tak si myslim ze sa nie je coho obavat.".....samozrejme.....projektant len plní normy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@pfabry a konkretne co mam pozerat naco sa mam za…
@dedkos no najlepsie vsetko. nesustredit sa len na jednu hodnotu. asi nemusim vysvetlovat, ze preco. ale ak treba, tak kludne mozem 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pfabry:

@trubadurka4 zo 44 staval, cize tam nie je nejak …
@pfabry no to by mi liezlo na nervy vsade gulicky polystyrenu :D i ked asi na zaciatku stavby clovek proste musi ratat s tym ze tam bude neporiadok a radsej polystyrenove gulicky spratat kym sa este nebyva ako potom to nahanat po uz zariadenom dvore a dome. inak ma tak napadlo ked mas obycajnu tehlu a potom sa rozhodnes ze niekam by si dal tu zateplenu - nedal by sa ten polystyren zvlast dokupit a nejako nalepit do tej tehly? ci to je scifi :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@dedkos "hlavne ze s tym bol projektant v pohode …
@eagleowl myslim si ze vsetko musi mat nejaku svoju normu, bez toho by to predsa neslo ani samotna kolaudacia :) a konieckoncov radsej mat nieco v norme ako pod nu :) @vackoo tak je mi jasne ze je to najlepsie vnimat ako komplex a ze su tam aj ine hodnoty a parametre na ktore je dobre prihliadat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@pfabry no to by mi liezlo na nervy vsade gulicky…
@trubadurka4 na gulicky na dvore je jednoduche riesenie. Vola sa to vysavac 😃
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@eagleowl myslim si ze vsetko musi mat nejaku svo…
@dedkos myslím že si nepochopil čo je pointa v tých obrázkoch..... hlavne že si spokojný.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@trubadurka4 na gulicky na dvore je jednoduche ri…
@sousedekovci89 tak to by som si pozrel, ako budes behat po pozemku s vysavacom a vysavat gulocky z polystyrenu, alebo tam pustis roboticky? 😀
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?