Akú značku tehly si vybrať? Aké máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prosim poraďte nam akú tehlu (značku) zvoliť? Chceme dať 30tku tehlu a 15 cm zateplenie. Je ich strašne veľa druhov, nevieme si poradiť Ake mate skusenosti? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@eagleowl ved ano, o tom som tiez hovoril, ze pre…
@vackoo "stavebniny si tiez potrebuju nieco prihodit na tych cenach, aby zarobili, nie? cize logicky mi z toho vychadza, ze vyrobca ponukne lepsie cenu.".....nesprávna úvaha.... a ako by sa im to malo vyplatiť keby výrobca ponúkol konečnému odberateľovi rovnakú cenu ako predajcovi?....obchodné politiky sú rôzne ale obecne platí že konečný odberateľ nikdy nemôže nakúpiť za rovnakú cenu ako stavebniny. Akonáhle by výrobca začal predávať stavebninám za rovnakú cenu ako konečnému odberateľovi tak by stavebniny jeho výrobky prestali predávať.....google má dnes každý.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@vackoo "stavebniny si tiez potrebuju nieco prih…
@eagleowl súhlas
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od evinina:

@dedkos my sme par mesiacov dozadu zajednavali a …
@evinina a nie je to dost dlha doba tych 6 tyzdnov kym pride material na stavbu? to dovtedy co budem robit zakladovu dosku tak dlho ? 😃
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@evinina a nie je to dost dlha doba tych 6 tyzdno…
@dedkos podla mna je to normalna doba na dodanie. ale tak moze sa stat, ze ti to dovezu aj skorej, neviem ako to je teraz. toto je taka standardna, ktora sa zvykne uvadzat plus minus. hadam uz si to vies rozpocitat tak, aby ti to vychadzalo s tou doskou. a na druhej strane, nic sa tym tehlam nestane, keby si ich mal niekde ulozene aj niekolko tyzdnov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od evinina:

@dedkos podla mna je to normalna doba na dodanie.…
@evinina no prave to ma zaskocilo ze ked ich necham vonku na pozemku na palete ze ci mi nejako nenavlhnu ked bude prsat, ze sa potom rozpadnu, predsa len tehla = hlina 😅
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@evinina no prave to ma zaskocilo ze ked ich nech…
@dedkos ale to je blbost, ze by sa ti rozpadli. to by sa ti potom rozpadla aj hruba stavba, ked mas len steny postavene, nemas strechu a odrazu bude tri dni vkuse prsat. tehly ti dodaju na paletach, su ofoliovane. nebudes mat predsa rozlozene tie tehly v rade ako vojacikov a prenasat ich hore dolu. bez problemov zvladnu skladovanie vonku.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@evinina no prave to ma zaskocilo ze ked ich nech…
@dedkos tehla = pálená hlina :) to je dosť rozdiel
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pfabry:

@dedkos ale to je blbost, ze by sa ti rozpadli. t…
@pfabry tak to rad pocujem. lebo kdesi som citl ze niekto hovoril na tehly ze je to material co sa ti rozpadne alebo ze ho prevrtal bez nejakej namahy roxorom. ako hned mi to prislo ako nezmysel, ved je to stavebny material co musi nieco vydrzat a mat nejaku tu pevnost.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@pfabry tak to rad pocujem. lebo kdesi som citl z…
@dedkos ale ved to je jasne, ze tehla je pevna a odolna. si zober kolko uz stoja domy a rozne stavby postavene z tehal. heluz dava dozivotnu zaruku napriklad. to len keby si to potreboval mat nejak "poistene", ze ti ten tehlovy dom vydrzi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pfabry:

@dedkos ale ved to je jasne, ze tehla je pevna a …
@pfabry dozivotna zaruka znamena co? pokial neumriem 😄 a co ked ma zajtra prejde auto, tak cela zaruka pada ? 😄
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@pfabry dozivotna zaruka znamena co? pokial neumr…
@dedkos v podstate áno 😀 ono je to 148 rokov ak sa nemylim, takze tolko sa asi nedozijes. ale co, vsak aspon tvoje deti budu mat istotu, ze dom bude okej, pripadne aj keby ho predavas, tak by to mohlo zavazit ako +argument .
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pfabry:

@dedkos v podstate áno 😀 ono je to 148 rokov ak s…
@pfabry aha cize sa to prenasa aj dalej na generacie, to je fajn. aspon nebudem musiet riesit potom ja na stare kolena prerabky a podobne veci. ani neviem ci niekde davaju este takuto garanciu.🤔
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@pfabry aha cize sa to prenasa aj dalej na genera…
@dedkos pokial viem, tak nedavaju. my sme vsak stavali skor, ako bola moznost vyuzit takuto garanciu, ale tak si myslim, ze sme sa dobre rozhodli, ked sme ich zvolili na dodanie tehal a dalsich veci na stavbu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@trubadurka4 ono to mas asi zajedno. ked kontaktu…
@vackoo jasne to mi pride logicke, pracovala som chvilu takto co sa obchodu a predaja tyka a je pravda ze aj ti sprostredkovavatelia musia predsa len z niecoho zit, cize nejake tie korunky si tam prihodia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@vackoo "stavebniny si tiez potrebuju nieco prih…
@eagleowl myslel som, ze nejake veci by sa mohli dat aj takto na priamo a lepsie, ale tak asi teda nie a treba to cez tych predajcov. okej. @trubadurka4 ved jasne, bez toho by to neslo. a co ta tato sfera obchodu a sluzieb omrzela? akoze takehoto stavebneho charakteru to bolo nieco?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@eagleowl myslel som, ze nejake veci by sa mohli …
@vackoo ale nie, clovek stale hlada nieco co by ho aj naplnalo, toto nebola moja parketa. keby robim v stavebninach nepytam sa tu mozno pre niekoho blbosti 😃 bola by som scitanejsia 😃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@vackoo ale nie, clovek stale hlada nieco co by h…
@trubadurka4 ale tak nie blbosti, nie kazdy vie vsetko a kazdy sa moze seknut. vsak vid moja uvaha, co sa tyka objednavania a ceny 😀 len nasiel som u predajcov rozne cenove relacie na ten isty tovar, tak som zacal akosi spekulovat, az som prespekuloval.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@trubadurka4 ale tak nie blbosti, nie kazdy vie v…
@vackoo nooo ved toto ze ja na toto nemam nervy vsetkych predajcov pozerat a spekulovat. to sa radsej opytam tych skusenejsich co si tym uz presli 😃 a ulahcia mi robotu 😃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@jaro_67 no ved jasne ze projekt bude treba aby s…
@dedkos teraz pozeram, ze este tu mam nevysporiadanu komunikaciu s tebou, tak to idem napravit. co sa tyka toho vypoctu materialu. tak jasne, ze tam zarataju aj vsetko ostatne, nie len tehly na obvodove tehly. aj preklady, stropy a kominovy systemu odvodeny z projektovej dokumentacie...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaro_67:

@dedkos teraz pozeram, ze este tu mam nevysporiad…
@jaro_67 ano dakujem. no ved nam uz zakladova doska stoji, stihli sme to minuly mesiac este. teraz cakam uz len na dodavku materialu. konecne sa to niekam pohlo a aj cas sme si nejako zosuladili. vypocet materialu sme si davali nakoniec robit online tak ako tu bolo aj spomenute. samozrejme davali sme si aj tak pre istotu aj stavebninam nacenit, no myslim si ze so vsetkym nas to aj tak lepsie vyslo online.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@jaro_67 ano dakujem. no ved nam uz zakladova dos…
@dedkos dobre dobre, vsak uz sa patrilo, aby sa aj nieco zacalo diat. pre ktore tehly si sa nakoniec rozhodol?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaro_67:

@dedkos dobre dobre, vsak uz sa patrilo, aby sa a…
@jaro_67 po velmi dlhom zvazovani som nakoniec zvolil na obvody tehlu od heluzu 44,cenovo ma vysla lepsie. a priecky tiez od nich 17,5.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@jaro_67 po velmi dlhom zvazovani som nakoniec zv…
@dedkos to si myslim, ze budes spokojny. heluz je dobra volba, kvalitne tehly, parametrovo dosahuju, vsetky predpisane poziadavky. tu 44 mas klasiku ci 2v1? reku ci sa chystas zateplovat aj potom, ale vlastne teraz rozmyslam a ono ani tu obycajnu 44 nemusis uz zateplit. priecky taka klasika ta 17,5, to ides aj na nosne aj nenosne pouzit? vhodna je aj aj, ale na nenosne staci aj tensia, preto sa pytam.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaro_67:

@dedkos to si myslim, ze budes spokojny. heluz je…
@jaro_67 no mam klasiku a na d zateplovanim este uvazujem ze ci predsa len pre istotu tam necapnem polystyren. neviem este o tom nie som uplne presvedceny. uvidim ked budu obvody hotovo, mozno to fakt nebude ani treba. priecky som chcel len na nosne tieto 17,5. daju sa dat aj na nenosne? to som nevedel, no premyslam ze tam by som mozno 14 dal. ale ved to postupne. budem rad ked hruba stavba bude hotova 😃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@jaro_67 no mam klasiku a na d zateplovanim este …
@dedkos cize zatial si objednal len tie tehly na obvodove steny? to je skoda, si to mohol vsetko naraz, by ta to lepsie vyslo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@jaro_67 no mam klasiku a na d zateplovanim este …
@dedkos ideš sa rozhodnúť či zatepliť alebo nie keď "ked budu obvody hotovo" ?.......postavíš sa uprostred stavby bez okien a strechy a vtedy sa Ti rozjasní či treba zatepliť ???.....to by ma dosť zaujímalo čo také nové človek zistí ked tam tak stojí?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jaro_67:

@dedkos to si myslim, ze budes spokojny. heluz je…
@jaro_67 "heluz je dobra volba, kvalitne tehly, parametrovo dosahuju, vsetky predpisane poziadavky"..... zaujímalo by ma ktoré tehly parametrovo NEdosahuju vsetky predpisane poziadavky a ktoré požiadavky konkrétne to sú ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@dedkos ideš sa rozhodnúť či zatepliť alebo nie k…
@eagleowl vezme ceruzu, dokresli do projektu, najde si hasica, da vypracovat novu protipoziarnu spravu, prerobi nakladanie s odpadmi atd... Ci?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od minoo:

@eagleowl vezme ceruzu, dokresli do projektu, naj…
@minoo ale otázka vôbec nestála ako technicky sa také rozhodnutie realizuje...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@minoo ale otázka vôbec nestála ako technicky sa …
@eagleowl ale moznost riesenia oddeli realne rozhodnutia od reciciek...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?