Akú značku tehly si vybrať? Aké máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prosim poraďte nam akú tehlu (značku) zvoliť? Chceme dať 30tku tehlu a 15 cm zateplenie. Je ich strašne veľa druhov, nevieme si poradiť Ake mate skusenosti? Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@dedkos no praveze myslim, ze ono sa to tak riesi…
@vackoo aha, lebo vsak som myslel ze stavebniny maju nieco aj naskladnene tak ze to spravia tak ze sa asi "zbavia" najskor toho co maju a nasledne sa zvysok riesi od predajcu. ale tymto padom to teda nemusim so ziadnymi stavebninami riesit ale priamo sa nakontaktovat na ten hlavny zdroj nie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@vackoo aha, lebo vsak som myslel ze stavebniny m…
@dedkos nie som si isty, ci je to aj mozne. ono naco by potom ti vyrobcovia mali zmluvy s predajcami, keby to mohli ludia riesit priamo. mozes to samozrejme vyskusat, ale tak uvidis, ako to dopadne. lebo chapes, ty ako fyzicka osoba, co bude kupovat material na jeden dom, to si myslim, ze je pre nich nezaujimavy kseft.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@dedkos nie som si isty, ci je to aj mozne. ono n…
@vackoo aha chapem rozumiem, to je tiez pravda, ze asi maju aj ine "problemy" ako moj jeden dom 😃 takze vlastne my stavebniny dovezu to co maju a potom cakam na zvysok objednavky. a netrva potom taka stavba domu tymto stylom dlho?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@vackoo aha chapem rozumiem, to je tiez pravda, z…
@dedkos zalezi, ako sa dohodnes v stavebninach, ale skor to je tak, ze rovno ti dovezu celu objednavku. proste ti povedia nejaky cas, ako dlho to bude trvat, to byva par tyzdnov zvacsa, zalezi aj od sezony a tak dalej a potom ta kontaktuju, dohodnete sa na presny den, ci to chces aj vylozit a tak. mas to lepsie takto naraz, nemusis platit niekolkokrat dopravu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@dedkos zalezi, ako sa dohodnes v stavebninach, a…
@vackoo a ty si tak tiez takto postupne robil staval hej? inak si neviem predstavita ni ze kolko asi budeme potrebovat toho materialu na stavbu aj malty alebo betonu. viem ze je vsade nejaka spotreba pisana no ale da sa toho drzat?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@vackoo a ty si tak tiez takto postupne robil sta…
@dedkos vsak si to daj vsetko vypocit v stavebninach alebo cez niekoho, aby si vedel, kolko coho budes potrebovat. nemozes objednavat len tak od brucha. to je mala sanca, ze by si trafil tak, aby si nemal toho navyse vela, alebo aby ti z niecoho nechybalo 😊
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od evinina:

@dedkos vsak si to daj vsetko vypocit v stavebnin…
@evinina tak ale to uz je ako cenova ponuka a za to budem platit a bohvie kolko si vypytaju.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@evinina tak ale to uz je ako cenova ponuka a za …
@dedkos nemas celkom pravdu. vypocet spotreby materialu a cenova ponuka nie je to iste. akoze mozes si zaroven s vypoctom dat spravit aj cenovu ponuku, to hej, ale nie je to podmienka. ono ti proste len niekto vypocita, coho kolko kusov potrebujes a potom uz mozes zase behat a riesit cenove ponuke.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaro_67:

@dedkos nemas celkom pravdu. vypocet spotreby mat…
@jaro_67 aha cize takuto vec mi vedia spravit stavebniny zdarma? ty si to tiez tak riesil?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@jaro_67 aha cize takuto vec mi vedia spravit sta…
@dedkos neviem ci uplne vsade ti to spravia zdarma. mne sa to tak podarilo na prvy raz, ked som to riesil, ze som to mal zdarma. jedine treba dolozit na to vsetku dokumentaciu, co vyzaduju. nechcelo sa mi veru nad tym sediet s papiermi a kalkulackou, ze si to budem sam pocitat 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaro_67:

@dedkos neviem ci uplne vsade ti to spravia zdarm…
@jaro_67 no ved jasne ze projekt bude treba aby sa vedelo z coho sa ma vyratavat. a do toho sa zaratava automaticky aj malta, kotvy, zateplenie atd. hej?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@jaro_67 no ved jasne ze projekt bude treba aby s…
@dedkos akozeeee to si treba zistit asi tam, kde by si si daval robit ten vypocet. nasla som take info, ze sa vypocitava mnozstvo tehal, prekladov, stropov a kominoveho systemu.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od deddik:

@dedkos akozeeee to si treba zistit asi tam, kde …
@deddik a ty mas uz postaveny dom ci planujete ci ako ste na tom? mna by tiez zaujimalo ze v tomto pripade ako postupovat ci si to dat nejako cele nacenit stavebninam alebo dat vyratat projektantovi a potom dat nacenit stavebinam.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@deddik a ty mas uz postaveny dom ci planujete ci…
@trubadurka4 ano, my mame uz postavene, uz byvame dlhsie vo svojom. keby som si tak pamatala, ako sa to riesilo u nas. to tolko veci sa stale dialo, ze sa mi to uz zacalo aj prelinat. vsak skus zistit, ci to nevies aj v tych stavebninach rovno vybavit, ze to aj vyrataju a aj nacenia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od deddik:

@trubadurka4 ano, my mame uz postavene, uz byvame…
@deddik skoda. som chcela vediet aj ze ci nahodou by to stavebniny nespravili zdarma ked zoberiem od nich material. lebo moc sa mi nechce platit este aj navyse za takuto nejaku sluzbu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@deddik skoda. som chcela vediet aj ze ci nahodou…
@trubadurka4 Vieš čo ti poradím? Ono to niektoré firmy majú normálne v ponuke medzi službami. Akože nemyslím teraz stavebniny ale normálne výrobné firmy. Heluz to má, to viem, ak popozeráš, možno nájdeš aj u niekoho ďalšieho. A nemalo by to byť spoplatnené.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pfabry:

@trubadurka4 Vieš čo ti poradím? Ono to niektoré …
@pfabry a to vies ci hadas? asi si to este nevyuzil, ci? podla mna ak toto nejaka firma ma, tak sa za to plati alebo sa to potom odratava z ceny 🤷‍♂️
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@pfabry a to vies ci hadas? asi si to este nevyuz…
@dedkos To normálne viem, to nehádam. Však vieš si to nájsť na ich stránke, tak vyskúšaj auvidíš sám, že to tam je a čo všetko môžeš využiť, aké dokumenty im potrebuješ zaslať a podobne. Alebo idem ti to rovno poslať do správy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@deddik skoda. som chcela vediet aj ze ci nahodou…
@trubadurka4 podla mna ano, vsak tak tu aj pisu. neviem ti ale povedat, ze ci uplne vsade, ale teda je taka moznost 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od deddik:

@trubadurka4 podla mna ano, vsak tak tu aj pisu. …
@deddik btw, nevies nahodou ako je to teraz s dodanim? ze ci kvoli sezone to nie je nejak posunute a netrva to este dlhsie ako zvycajne? lebo aj mimo sezony to nie je uplne ruzove s tymi tehlami, tak bohvie ako to je momentalne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@deddik btw, nevies nahodou ako je to teraz s dod…
@dedkos Aké tehly? Teraz skôr majú problém nájsť dostatok odbytu. Dodanie, no skôr som mal problém ukecat, že až o pár týždňov, nie hneď.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dedkos:

@deddik btw, nevies nahodou ako je to teraz s dod…
@dedkos my sme par mesiacov dozadu zajednavali a necakali sme dlho. povedali tam, ze nejakych 6 tyzdnov, ale bolo to o nieco skor. zase nam by nerobilo problem, keby aj zo dna na den.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od evinina:

@dedkos my sme par mesiacov dozadu zajednavali a …
@evinina ale ved jasne, ono to nema uz preco vsetko tak dlho trvat ako predtym. predpokladam, ze to sa bavime o dobe covidovej, kedy nic poriadne nefungovalo, chybali ludia vsade, tak tym padom aj tovary, materila, atd. ale to uz bolo davno, uz sa to stihlo podobiehat a zjavne aj nadbehnut.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pfabry:

@trubadurka4 Vieš čo ti poradím? Ono to niektoré …
@pfabry tak to je zaujimave o tom som nevedela. ako viem ze priamo stavebniny robia toto nacenovanie a vacsinou cez ne sa riesi aj vsetok samotny material. cize podla teba je to lepsie sa radsej priamo nakontaktovat na vyrobcu ako to riesit cez stavebniny ako cez tretiu stranu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@pfabry tak to je zaujimave o tom som nevedela. a…
@trubadurka4 ono to mas asi zajedno. ked kontaktujes priamo vyrobcu, tak to mas rychlejsie, lebo to nemusi ist cez dalsieho cloveka. lebo ked to budes riesit cez stavebniny, tak oni sa tak ci tak musia nakontaktovat na vyrobcu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@trubadurka4 ono to mas asi zajedno. ked kontaktu…
@vackoo Čo to píšeš? Ak sa berie na celý dom, tak stavebniny/predajca iba preženie faktúry, tehly idú od výrobcu priamo na stavbu. Výrobca má pevné ceny, dané cenníkom. V stavebninách dostaneš podstatne lepšiu cenu... Takže to není jedno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od trubadurka4:

@pfabry tak to je zaujimave o tom som nevedela. a…
@trubadurka4 Kontaktujte stavebniny o Cenové ponuky. Ja som dostal výbornú cenu, ešte nižšiu, než sa dá nájsť najlacnejšia ponúka na internete ..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@vackoo Čo to píšeš? Ak sa berie na celý dom, ta…
@frantisekca to mi ale nejak nevychadza to, co hovoris. stavebniny si tiez potrebuju nieco prihodit na tych cenach, aby zarobili, nie? cize logicky mi z toho vychadza, ze vyrobca ponukne lepsie cenu. ak sa nebavime teraz o nejakych akciach a podobne. skrz akcie sa oplati obehat si toho viacej, resp. dat si spravit viacej cenovych ponuk, to je jasne.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od vackoo:

@frantisekca to mi ale nejak nevychadza to, co ho…
@vackoo nie je pravda že výrobca ponúkne lepšiu cenu ako predajca (je to vec dohôd medzi výrobcom a predajcom).....výrobca nemá záujem predávať na drobno, na to má sieť predajcov, ktorí pre neho budú pracovať iba v takom prípade že sa im to vyplatí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@vackoo nie je pravda že výrobca ponúkne lepšiu c…
@eagleowl ved ano, o tom som tiez hovoril, ze predajcom sa to musi vyplatit.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?