Sparovacka meni farbu, ked je mokra

Ahojte, name Ceresit 40 - 07 grey a po namoceni meni farbu na uplne tmavu. Zatial sa nam to u ziadnej sparovacky nestalo a nevyzera to pekne, kedze obklad je takmer bielo-sivy. Cim to, prosim, moze byt? Moze to sposobovat nejaky problam, ci je to len esteticka vec?
Odpovedať
Lepsiu foto nemam, ale pre predstavu staci.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eugenie:

Lepsiu foto nemam, ale pre predstavu staci.
@eugenie a kde je akože problém? Uschne a znova zbledne tak ako bola predtým...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@eugenie a kde je akože problém? Uschne a znova z…
@megdesign Je to nezvycajne, riesime stvrtu kupelnu a zatial vzdy ostavala spravacka rovnaka alebo takmer rovnaka a vacsina z nich bola svetla. Toto je vyrazne ine a neposobi to dobre. Takze problem je, ze je to pre mna esteticky nepekne. Nebudem kvoli tomu chciet presparovat kupelnu, ale zistujem, co je za tym, aby sme sa tomu v buducnosti vyhli.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@megdesign Je to nezvycajne, riesime stvrtu kupel…
@eugenie nieje hydrofobna pravdepodobne. Ničomu to nevadí. Esteticky ti to príde nepekné? A čo tam po sprchovaní pozeráš dve hodiny na obklad v sprche? Odsprchujes sa, vylezieš z kúpeľne, zhasneš a keď sa prídeš sprchovať druhý deň, špárovačka bude suchá...
Odpovedať
Mám to rovnako doma a nikdy by ma nenapadlo ze to je vada
Odpovedať
fascinujuce, ze ? :D
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eugenie:

Lepsiu foto nemam, ale pre predstavu staci.
@eugenie nam sa to tiez dialo, ale neriesila som to vobec. vedela som, ze ked to uschne, tak to bude vyzerat rovnako. sprchujeme sa vecer, za noc vsetko uschne a cez den to vyzera ok.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@eugenie nieje hydrofobna pravdepodobne. Ničomu t…
@megdesign Praveze tato ma byt hydrofobna, to je to. Mozno Ta teraz trochu prekvapim, ale u nas doma sa chodia do kupelne umyvat ruky, zuby, dokonca sa sprchujeme viackrat denne. 😱 A teraz bez sarkazmu. 🙂 Je to mala panelakova kupelka, takze spchovy kut (plus ma este priehladne sklo) je vidno hned po vstupe do kupelky, je stale na ociach. Ak by to bol sprchac niekde v technickej miestnosti alebo pri saune, kde sa nesprchujeme denne, tak je to ine, ale toto bude suche asi len v case, ked nebudeme doma a nebudeme sa na to pozerat. 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od evinina:

@eugenie nam sa to tiez dialo, ale neriesila som …
@evinina Mna to prekvapilo len preto, ze doteraz nam to ziadna sparovacka nerobila.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@megdesign Praveze tato ma byt hydrofobna, to je …
@eugenie riešiš somariny. Sú dôležitejšie veci, ako mokrá špárovačka v sprche... Jedine žeby pre teba nebolo nič dôležitejšie... A keď je nasiakavá, nieje na 100% hydrofóbna. Keď ti to vadí, vyškriab ju von a daj čiernu. Tá keď namokne, viac ako na čierno nestmavne...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

fascinujuce, ze ? :D
@shadowmilan Co myslis? Ze vec, ktora ma byt vodeodpudiva nasakuje vodu ako spongia? Ze jeden odtien sparovacky sa sprava jednym sposobom a susedny odtien tej istej znacky a typu inak? Tiez myslim, ze je to fascinujuce..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@shadowmilan Co myslis? Ze vec, ktora ma byt vode…
@eugenie podľa mňa ho fascinuje to, že riešiš ale že úplnú blbosť... Ale chápem, niekoho môže špárovačka, ktorá po navlhnutí zmení odtieň, rozhodiť natoľko, že si nebude schopný dva dni umyť v tej kúpeľni ruky alebo zuby....
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@eugenie riešiš somariny. Sú dôležitejšie veci, a…
@megdesign Pozri.. to, ze pre niekoho to je somarina, neznamena, ze to je somarina pre vsetkych. Ja chapem, ze pre Teba to somarina je, to je v poriadku. Pokial ceresit sparovacky vykazuju nekonzistentne spravanie, zaujima ma preco, aby som sa mu v buducnosti vyhla.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@megdesign Pozri.. to, ze pre niekoho to je somar…
@eugenie ja som už čakal, že Ceresit chceš reklamovať ich nekvalitnú špárovačku. Je to úplne že konzistentné správanie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@eugenie podľa mňa ho fascinuje to, že riešiš ale…
@megdesign Sto ludi, sto chuti.. niektori su v istych veciach narocni, niektori menej. Tym menej sa lahsie zije. 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@megdesign Sto ludi, sto chuti.. niektori su v is…
@eugenie je to uplne standardne spravanie daneho odtienu sparovacky. Ja mam od ceresit Terru, pri suchej je svetlohneda pri mokrej pekne tmavne. Nic nestandardne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@megdesign Sto ludi, sto chuti.. niektori su v is…
@eugenie tiez som pouzil ceresit a tiez stmavne, ale ako tak rozmyslam, myslim, ze len tieto sive odtiene, pri hnedej som si to neuvedomil... Zistim vecer... Inak ja som mal iny problem, kupil som odtien silver, lebo vzorka vyzerala akurat k sivej dlazbe, po vysparovani (a uschnuti) to vyzeralo ako biele... No ale ked sa namoci, tak je presne taka ako ma byt :-) do druhej kupelne som dal teda trochu tmavsiu sparovacku a ta sa zase sprava tak, ze je presne akurat ked je sucha a tmavsia ked je mokra... Doteraz som myslel, ze to tak byva vzdy... Mozes skusit taky silikonovy nater od ceresitu, je to vo flasi, konzistencia ako voda. Je to na spary, ale neviem ci to riesi aj odtien. V jednej sprche, kde som to natieral som sa nesprchoval...
Odpovedať
podla mna je to tiez normalne spravanie, ved ked to uschne tak je to zase take ako ma byt :D no neviem ja tam problem nevidim :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@eugenie tiez som pouzil ceresit a tiez stmavne, …
@minoo Praveze nie, nie je to tak uplne vzdy - v starsej kupelke mame tusim odtien Jasmin a ten ked sa namoci, tak rozdiel je velmi maly - bezne si ho nevsimnes. Davam foto - cast steny je namocena a nie je to tak vyrazny rozdiel. Dokonca som musela chvilu striekat vodu na to iste miesto, kym bolo na spare vobec vidno rozdiel. Zatial co pri 07 Grey, tam vidis velmi zretelne, kam sa dostala voda - okamzite ako tam voda strekne - akoby ked nalejes vodu do piesku, tiez hned tmavne . 😅 Nemal by si, prosim, moznost skusit tu kupelku, kde si daval silikokonovy nater ako to bude fungovat, ked sa spara namoci? Ci to mame vobec skusat. Inak, s tymito farbami je to vzdy loteria.. Nam sa to stalo so silikonom - kupili sme rovanky odtien ako sparovacku a v skutocnosti je dost iny. Sparovacka je akoby sivohneda-sivobezova (podarila sa nam presne k obkladu - skoro sme doma buchli sampus 😁, lebo sme hladali co najviac jednoliaty dizajn do celej kupelky - nech je spary co najmenej vidno a posobi to kompaktne) a ten isty silikon je po zaschnuty vylozene cisto sivy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@minoo Praveze nie, nie je to tak uplne vzdy - v …
@eugenie nechce sa mi tam chodit koli tomu, sorry... A najomnikov tiez s tym nebudem otravovat... Ale v blizkej dobe (mesiac, dva) tam pojdem menit zacerneny silikon, tak to splechnem... Ak ti to staci, napis mi potom...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

@eugenie nechce sa mi tam chodit koli tomu, sorry…
@minoo Jasne, v pohode, to ja len ze ak to mas kdesi doma, poruke - rozumiem. 🙂 V kazdom pripade dakujem za tip - skusime to teda na malom kusku, co to urobi so suchou sparou/obkladom a ci a co potom s mokrou.
Odpovedať
ale to ze je sparovacka vodepudiva, neznamena ze je ako protipol k vode ... ako vodeodolny staveby beton neznamena, ze ked ho voda uvidi, ani sa ho nedotkne ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?