C2TE VS C2TES1 - dlažba a podlahove kúrenie

Lepidlo Dlažba : Prosim vás, až teraz keď mam uloženy už full dom , tak som si uvedomil ,že na dlažbu rozmer 120x30 som nakupil lepidlo C2TE. Je to lepidlo od ST-Line a píšu na ňom aj pre vodne podlahove kúrenie, pre elektricke už nie. , Existuju potom ešte lepidla C2TEs1 a toto ma vraj funkciu ,že je deformovatelné Priehyb od 2,5 do 5mm. Otázka znie, myslíte, že by na moj rozmer dlažby bolo vhodnejšie použit C2TES1 ? može sa niečo stať koli tomu ,že sa použilo iba C2TE ? myslite ,že s lepidlom C2TES1 by bola ta dlažba pružnejšia v neakych smeroch a menšia šanca na neaku prasklinu ? Vdaka za odpovede.
Odpovedať
@lukyhe ano je to o triedu kvalitnejsie lepidlo.
Odpovedať
Existuje aj S2 🙂 Vseobecne nad 90cm dlzky hrany na podlahove kurenie je dobre dat S1. Taktiez pod 6mm obklad. Drzim sa tohto pravidla, je to tak aj v nejakom manuale, tusim mapei.
Odpovedať
Inak sj c2te je flexibilne (preto je to flexkleber), len s1 je viac (superflex) a s2 este viac (ultraflex).
Odpovedať
@kejsix tak ako si to laicky vysvetlit ? že ak C2TES2 ma deformaciu priehybu 5 a viac milimetrov, C2TES1 ma 2,5 - 5mm .. tak C2TE ma niečo medzo 0-2,5mm ? napr 1.5mm ? a to je ten zaručeny pohyb dlažby s poterom, pri ktorom nema puknut ? počas toho vykurovania?
Odpovedať
@lukyhe Ja si tie cisla nepamatam, niekde sa to tu dost podrobne rozoberalo, ale neviem uz kde... Kazdopadne pointa je, ze flexibilita lepidla ma "vykryt" rozdielnu tepelnu roztaznost podkladu a dlazby. Cim vacsi obklad, tym je delta roztaznosti vacsia a treba flexibilnejsie lepidlo pre zarucenie funkcnosti do buducna. Kazdopadne, dnes pri dobre zateplenych novosstavbach teplota podlahy pocas roka (ci uz sa kuri alebo nie) nejak vyrazne nekolise. Ina situacia je pri rekonstrukciach. Preco to vlastne riesis, ked uz mas polozeny cely dom? Pojdes to vysekat ci co? Neries, uzivaj, nemusi sa stat vobec nic... a ked pride problem, budes ho riesit.
Odpovedať
@kejsix popravde čim viac o tom čitam a pozeram som v tom viac strateny 😄 už som počul aj názory ,že Adesilex od mapei je super, pritom keď som ho pozrel je to C2TE a stoji od 15e a hore vačšina 18e.. pritom ine značky napr 'Den brauen alebo quick mix a podobne, C2TES1 sa daju zohnat aj po 11e. tak ako to je teda? C2TE za 18e je lepšie ako den brauen C2TES1 za 11e ?
Odpovedať
@lukyhe Trieda lepidla udava jeho vlastnosti pocas a po spracovani. Cisla, ktore musi splnat. Napriek tomu sa s lepidlami rovnakej triedy od roznych vyrobcov pracuje rozne. Kazdy, co sa tym zivi, casom najde znacku, ktora mu najlepsie sedi. Taktiez ide o to co lepis, ako hrubo atd. Cenu by som do toho netahal, to uz je z velkej casti o znacke.
Odpovedať
A teda hoc sa tymto nezivim, par stoviek m2 som uz nalepil. Robil som asi dva roky dozadu kupelnu, podlaha 6mm obklad na S1 60*90, vykurovana. Steny 120*60. Lepidlo nejaky uplne neznamy polsky shit, prvykrat somtake videl. Ale tak pouzilo sa, robilo sa s tym ok a kupelna sluzi bezchybne. Nieco ine je samozrejme lepit formaty nad 200cm..
Odpovedať
Takže začnem poporiadku. Každá trieda lepidla má svoje rozmedzie. Bežné lepidlo s označením C2TE sa len u nás môže volať flexibilné, lebo to norma povoľuje, ale flexibilitu zabezpečuje písmeno S, ktoré hovorí o dovolenom prehybe, to tu už bolo písané. Tie lepšie značky majú lepidlá postavené tak, aby spĺňalo horné hranice potrebných noriem, veľa krát aj presahujú ( lepidlo je len C2TE, ale už spĺňa normu C2TE S1 v dolnej hranici). Je to preto, lebo sú to konzorcia, ktoré pracujú na megazakazkach a nemôžu si dovoliť zlyhanie. Tak si to takto poistka. Pri podlahovom kúrení by mala byť trieda lepidla S1. Ja osobne mám aj veľmi dobrú skúsenosť s Krieselom ( Hasit). Ale samozrejme Mapei, Ceresit, ST , KS-Line. Mal som možnosť vyskúšať si aj Atlas alebo Uzin. Každé je iné, ale ani o jednej značke nemôžem povedať, že je zlá.
Odpovedať
@tomasuli a aké lepidlo by si do poručoval použiť pri lepení dlažby 60x120 na betón nezastrešenej terasy? Je vhodné škárovať epoxidom?
Odpovedať
@rkorba Minulý rok som telefonoval s technikom Mapei. Pýtal som sa ho na epoxid na balkón (čiastočne zastrešený). Vyslovene vravel, že epoxid je síce top, ale na miesta, kde prší, odporúča cementové zmesi. S epoxidom vraj môže byť problém s vlhkosťou, ktorá sa bude snažiť dostať na povrch a nebude jej to umožnené.
Odpovedať
@rkorba terasa je veľmi špecifická, lebo akokoľvek to dobre spravíte, tak vždy sa nájde nejaký problém. Čo sa týka lepidla, tak v pohode je podľa mňa postačujúce C2TE ( Adesilex P9, CM14...). Ale čo sa týka aj ceny, tak zaujímavé môže byť Kresiel AG 650 Flex. Dá sa kúpiť relatívne okolo 10€. Idem ho teraz skúšať na betónový obklad na stenu vonku. Čo sa týka škarovania, tak epoxid je jediná skarovacka, ktorá neprepusti vodu, čiže epoxid je vynikajúci, ak to chcete spraviť raz a poriadne. Ale pozor, musí byť UV stály, lebo nie všetky značky majú UV stále epoxidove škarovacky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ako napísal @tomasuli terasa je veľmi špecifická vec. Základ je terasa a balkon. Pri terase tam už nejde len o lepidlo ale treba použiť separačnú rohož. Pri takomto väčšom formáte treba počítať s dilataciami v priestore a na kraji. Minimálny základ, ktorý by som použil by bola Progress Profiles Prodeso membrane alebo Schlüter-DITRA Ak by som chcel riešiť aj epoxid ten musí byť dobre odvetraní a tam ponúka jediný komplexné riešenie Schlüter DITRA-DRAIN. Veľa majstrov povie, že je to zbytočne a xy výhovoriek tak isto aj zákazníkov. Ale celé systémy boli vyvinuté na základe veci čo sa pokazili. Bežne takto nalepená dlažba z bežnými postupmi neprežije 8rokov. Pre 9mesiacmi som sa dohadoval s druhýmkmajstrom- dlažba antracit 900x900mm škári 1,5mm lepené priamo na betón. Jeho názor bol keď už tak treba použiť S1.... Pred 2 týždňami volal majiteľ dlažba na niektorých miestach je počuť po záťaženi puknutie. Dlažba po zime sa odtrhne úplne. A môže začať od začiatku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?