Nosnosť vstavaných políc a vhodnosť podpier

Zdravím priatelia, pls, iba by som mal otázku. Dávam si robiť vstavané skrine do spálne, vstupnej haly aj kuchyne. Stolár automaticky používa dierky do skríň na podpery políc s priemerom 3mm a podpery také tie kovové čapíky s dĺžkou cca 17mm. Myslíte, že nosnosť je v pohode? Nehovorím, že tam budem mať tehly, ale ide aj o skrine, ktoré sú úplne navrchu, kde chcem skôr skladovať veci, ktoré bežne nepoužívam. V kuchyni samozrejme tam pôjdu taniere, poháre, nejaké hrnce možno a pekáče, čo sa pravideľne nepoužívajú... Napríklad rozmer jednej police je cca 73 x cca 85-90cm (šatník). Podpery pod poličkou sú klasicky 4 na každom rohu jedna. Kuchynské skrine budú mať police s rozmermy cca 50-55 x 30cm. Čo sú tam doteraz police, tak sú dosť pevne vsadené, že nebehajú a pod., nevidím tak dôvod, aby sa nejako prišrobovávali k bočniciam o to viac, že som sa ešte nenasťahoval a až s využívaním uvidím, že čo a jako... Samozrejme, nemám najväčší dôvod neveriť stolárovi a pod., ide predsa len o skúseného majstra, ktorý je v pohode, všetko dobre vysvetlí a povie, ale proste mi to nedá. :-) Díky!
Odpovedať
Profilova fotka
Je to uplne bezny sposob ked chces nastavovacie police. Tych 15..20kg to udrzi. Horna polica vacsinou je umiestnena na bocniciach tak tam aj 50kg a viac. Zas kniznice nad 70cm bez pevnecho chrbatu nerobim su tazke a gravitacia pracuje aj v noci.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wolodymyr:

Je to uplne bezny sposob ked chces nastavovacie p…
@wolodymyr ďakujem za odpoveď... ako myslíte, že horná polica je umiestnená na bočniciach? veď všetky police sú klasicky umiestnené medzi bočnicami na tých čapíkoch, či tam myslíte aj nejakú inú výstuž? Lebo tie police sú klasicky umiestnené medzi stenami skrine, kde sú tie dierky na tých čapíkoch... V kuchyni sú police s rozmermy cca 615 x 610 a 615 x 32. Keďže na nich chcem mať aj taniere, pekáče a veci, ktoré môžu byť ťažšie, navrhujete nejaké silnejšie ukotvenie (niečo prišróbovať,...)?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od behemot:

@wolodymyr ďakujem za odpoveď... ako myslíte, že…
@behemot 60x60 je klasická skrinka, kde sa to bežne používa. Keby to nemalo potrebnú nosnosť, tak sa to dáva maximálne do vitrín. Tu je cca 30kg už rok bez pohnutia, keďže nič z toho neubudlo a keby bolo viac miesta, tak tam niečo ešte priložím.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@behemot 60x60 je klasická skrinka, kde sa to bež…
@marsdm, super, ďakujem Vám... iba menšia otázka - ten priemer dierok na podpery máte 5mm alebo 3mm? Ja mám 3mm, robí to nejaký rozdiel oproti 5mm? Lebo čo som si pozeral podpery, tak tá časť, čo sa vsúva do bočnice je v obidvoch prípadoch myslím +- rovnaká (okolo 8mm)... Vďaka!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od behemot:

@marsdm, super, ďakujem Vám... iba menšia otázka …
@behemot 5mm priemer a dĺžka je tých 8mm z každej strany. Tak neviem či je v tom veľký rozdiel, ale keby treba tak vždy sa to dá prevŕtať na väčší priemer. Stačí len tie diery čo sa používajú.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@behemot 5mm priemer a dĺžka je tých 8mm z každej…
@marsdm, super, vďaka! máte pravdu, veď keby to bolo nedostatočné, tak by sa to asi nerobilo do skríň... predsa len, po nasťahovaní sám uvidím, že čo kde pôjde a pod a vždy sa to dá v prípade potreby upevniť/došróbovať natrvalo napevno...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@behemot 60x60 je klasická skrinka, kde sa to bež…
@marsdm Ale odľahčiť to môžeš s prehľadom, tie Huberty po roku môžu byť už kľudne na vyliatie do wc 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@marsdm Ale odľahčiť to môžeš s prehľadom, tie Hu…
@kejsix ešte sa nestalo že by to bolo zlé, ale budem vedieť že dlho nenechávať stáť. Ale do záchoda určite nepôjde, lebo tu sa rozmohla tradícia hrubú stavbu postriekať šampanským a akurát traja známy sú v takom štádiu, takže keď nebude pitné aspoň poslúži na toto. Aj sa hádzali fľaše o deku, len teraz ich robia nejak extra pevné, že to bolo čoraz ťažšie rozbiť 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@kejsix ešte sa nestalo že by to bolo zlé, ale bu…
@marsdm To ja vylievam pravidelne, lebo žena dakde založí a už to je. Je to na rýchlu spotrebu. Ale dá sa s tým asi kadečo poliať 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@marsdm To ja vylievam pravidelne, lebo žena dakd…
@kejsix napriklad cucoriedky rododenrony, azalky, hortenie sa prirodenemu hnojivu s nizkym pH potesia
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

@kejsix napriklad cucoriedky rododenrony, azalky,…
@zita19 teraz je práve čas na zber čučoriedok z holí , niektoré sa nezavárajú ale zalievajú rumom a šampusy mám i viac ako rok ale prekysnuté nebolo žiadne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@zita19 teraz je práve čas na zber čučoriedok z h…
@duzu vsak dobre, spracuj ako uznas za vhodne. Aj cucoriedky aj sampus
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od zita19:

@kejsix napriklad cucoriedky rododenrony, azalky,…
@zita19 To je zaujímavý nápad. A polievať rovno z fľaše, keď budú susedia vonku. Nech si nemyslia, že trieme biedu. Otázka je, koľko prírodna je vo fľaši za 4-5€..
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od behemot:

@wolodymyr ďakujem za odpoveď... ako myslíte, že…
@behemot Ja satnikove bocnice iba krajne robim po strop ak je satnik vidno zo stran a vnutorne na 210cm a cela horna polica. V kuchyni sa stum netrap to vydrzi.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?