Skúsenosti majiteľov montovaných domov

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chceli by sme začať stavať rodinný dom, pozemok máme avšak máme obmedzený rozpočet a do tohto rozpočtu by sa ideálne vtesnal montovaný dom. Je tu niekto, kto v montovanom domčeku býva už pár rokov? Chcela by som vedieť reálne skúsenosti s bývaním - hlučnosť, vykurovanie, starostlivosť o dom, celkový dojem z bývania. Potom by ma zaujimalo, či neviete niekto ako dlho sa teraz také domčeky približne stavajú? Veľmi pekne ďakujem všetkým za odpovede, pretože nemáme nikoho blízkeho, kto by v takejto stavbe býval. 🙂
Odpovedať
1
10
11
Este inak mam otazku k tej plochej streche. V manuale sa pise, ze fatrafol je paropriepustny, cize cast vodnych par by mal prepustit zo strechy von. Napriek tomu som videl, ze niekde osadzaju na ploche strechy aj odvetravacie kominy. Je to teda nutnost, alebo len poistka?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jerad112:

@luckapuc a to uz moze mat aku vyhodu, ked som aj…
@jerad112 identicke? no nemyslim si, ved Fermacell mas ako vytuneny SDK, to si kde hladal? kdekolvek sa v stavebninach opytas tak ti tuto vetu vyvratia @wheel tak ako davas parozabrany a paropriepustne folie na strechy tak davas aj odvetravaci komin. osobne si myslim ze je to nutnost aj poistka zaroven a najma pri plochej streche. teda neviem nestretol som sa s tym ze by to tam nebolo
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od viktorbeniak:

@jerad112 identicke? no nemyslim si, ved Fermacel…
@viktorbeniak pri drevodomoch sa skor zvykne davat ta plocha strecha ci na tom absolutne nezalezi?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od potocok:

@marrkus a predchadzajuci dom ste dali zrovnat so…
@potocok nie nie, isli sme do noveho, zdedili sme pozemok tak sme sa takto rozhodli ze investujeme do drevodomu. ten stary - rodicovsky dom nam ostal vlastne ako chalupa, no vyuzivame to aktualne cela rodina ci uz blizka alebo aj ta vzdialenejsia ked potrebuju.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marrkus:

@potocok nie nie, isli sme do noveho, zdedili sme…
@marrkus no to uz je predsalen dost velka investicia. a musis tam mat riadnu istotu, ze taky dom vydrzi, ked sa na to realne das :-) aj ste si o tom nieco nastudovali, ci ste si len tak zo dna na den povedali, ze chceme drevodom, podme do toho? :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jerad112:

@luckapuc a to uz moze mat aku vyhodu, ked som aj…
@jerad112 tak to si nejako zle pozeral, lebo teda fermacell oproti klasickemu sadrokartonu ma teda okrem vybornej akustickej izolacie aj lepsiu pevnost a odolnost voci vlhku a poziarom. preto sa aj davaju na tie drevostavby aby si clovek nemyslel ze mu dom za sekundu zhori ako papier 😀
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jerad112:

@ris66 najlepsie tak. 🤗 idealne, ak ma firma niek…
@jerad112 jasne ved nebude to ohranicene ako paskou ako nejake miesto cinu 😀 kedykolvek sa mozes prist pozriet ved je to predsa tvoj buduci dom. ibaze by si mal rad prekvapenia v akejkolvek forme a s akymkolvek dopadom 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cincila11:

@viktorbeniak pri drevodomoch sa skor zvykne dava…
@cincila11 je to uplne jedno, no ked si vsimnes tak teraz si vacsina udi dava robit tie pultove strechy, no ide cisto len o dizajnovu vec.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od viktorbeniak:

@cincila11 je to uplne jedno, no ked si vsimnes t…
@viktorbeniak ale tak pytam sa hlavne teda po tej praktickej stranke, ze co je teda lepsie zvolit, aky typ. ty si daval aku? neviem teda, ci mas tiez drevodom alebo
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od potocok:

@marrkus no to uz je predsalen dost velka investi…
@potocok ale kdeze, to bolo toho okolo celej stavby 🙈 lebo svokrovci samozrejme stara skola sa nam to snazili vyhovorit, samozrejme len z toho dovodu ze oni to nepoznali a mysleli si ze to je len tak klincami zbuchane a made in rozsypsa 😄 takze my sme si zhanali dost info aspon kvoli tomu aby sme ich nejako presvedcili aby sme to nepocuvali zvysok zivota ze ako sme sa rozhodli 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cincila11:

@viktorbeniak ale tak pytam sa hlavne teda po tej…
@cincila11 myslim si ze to nie je nejako podstatne, ono napriklad mozes si dat spravit rovno so stavbou aj krov, aspon teda my co sme stavali tak spolu s hrubou sravbou nam spravili aj vaznikovy krov.
Odpovedať
Nikdy viac montovaný dom (SIP) lebo nemajú skúsenosti ani technológiu a vás upozorním firma Nízkoenergetické domy na 1 Michalovce L.I.grop sú fuseraci úplne katastrofa!!!!!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od vikingvk:

Nikdy viac montovaný dom (SIP) lebo nemajú skúsen…
@vikingvk tuto firmu nepoznam, my mame montovany drevodom od kontraktingu. vy ste stavali s tymi co spominas ci niekto z rodiny? co konkretne vam "dovrzali"?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ris66:

@vikingvk tuto firmu nepoznam, my mame montovany …
@ris66 to je taká firma, že keď si otvoríš ich amatérsky web, tak si povieš "že to kto u takýchto amatérov by si objednal dom?"... no a vidíš, niekto sa našiel
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od saints_angers_me:

@ris66 to je taká firma, že keď si otvoríš ich am…
@saints_angers_me no potom to tak vyzera ked sa niekto nezameria na kvalitu a overenost ci skusenosti tej firmy, ale pozera len na cenu. a teraz si zober ze kolko este len budu do toho vrazat kym to prerobia tak aby dobre bolo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cincila11:

@viktorbeniak ale tak pytam sa hlavne teda po tej…
@cincila11 my sme davali rovno s drevodomom aj vazniky. mne sa take tie strechy do rovna nepacia a dalsia vec prides celkom aj o vyuzitelny priestor.
Odpovedať
1
10
11
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?