Montovaný dom - keramzitové prefabrikáty

Pozdravujem, má niekto reálnu skúsenosť s výstavbou rod. domu pomocou keramzitových prefabrikátov? Aké sú hlavné výhody a nevýhody oproti klasickým tehlovým stavbám?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od maro212121:

Pozdravujem, má niekto reálnu skúsenosť s výstavb…
@maro212121 skús si vyhľadať diskusie na túto tému je ich dosť. Moja osobná skúsenosť, že sa mi to určite viac páčilo ako drevostavba. Rýchlo to zmontuju čo som myslela že za 4mesiace bývam, bohužiaľ ostatné práce firma neurobila načas a kvalitne tak ešte ani po roku nebyvame. Kúrenie sme mali v zime spustené na temperovanie ale bolo dňu celkom príjemne a teraz v lete je príjemný chládok
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vedma74:

@maro212121 skús si vyhľadať diskusie na túto tém…
Rýchla výstavba je aj z iných materiálov. Okrem betónu asi všetky tehly, bloky dnes umožňujú rýchlu výstavbu, vrátane dreva. Navyše, cena obvodových múrov z klasických materiálov je istotne porovnateľná, a v rámci stavby to tvorí iba malú časť nákladov. Pri Ytongu, Porfixu však ešte je výhoda ľahšich rozvodov. Pritom jejich program je ucelený a ponúka všetko pre stavbu. Takže nechápem výhodu nejakého keramzitu. Klasický bungalov o zastavanej ploche 130m² je nákladovo (obvodové murivo) v rámci materiálu (tehly, bloky) 7-8000€, plus preklady, izolácie, veniec. Nás obvodové murivo (Porfixu 250) bude stáť necelých 7000€, zastavaná plocha 135m². Aká úspora je u toho keramzitu? Asi žiadna, iba nedokonalosti kôli prevedeniu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?