Zvesené liatinové radiátory - hrdza? poškodené tesnenie?

Ahojte, máme od zimy zvesené liatinové radiátory = vnútri suché. Čo je na tom pravdy, že spoje už nebudú po opätovnom zapojení tesniť alebo že vnútri sa vytvorila medzičasom hrdza? Ďakujem.
Odpovedať
Hrdza v liatinovom radiatore nie je problem, pri hrubke je to zanedateľné, preplach pred inštalaciou, spoje môžu po napustení slziť, aj kvôli manipulácii a váhe, lebo vyschli, dnes sa už na nizkoteplotne kurenie velmi liatina nepoużíva...
Odpovedať
Dakujem za prispevok. Prerabame starsi dom, nemame zatial zateplenu ani strechu ani mury, tak si myslim, ze sa zidu. Mame kondenzacny kotol. Akurat teraz som ostala zmatena, ze ci sa oplatia zvonka cistit a farbit, ak by uz potom nemali plnohodnotne fungovat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ajula22:

Dakujem za prispevok. Prerabame starsi dom, nemam…
@ajula22 Doporučujem vám si k tomu sadnúť a urobiť si plán a kalkuláciu, lebo sa vám z toho môže stať mačkopes. Kondenzačný kotol je najúčinnejší pri nízkom teplotnom spáde, treba tiež správne natypovať jeho výkon, aby vám neskôr zbytočne necykloval. Chápem, že asi nemáte dosť peňazí na rekonštrukciu, ale snažte sa urobiť toho radšej menej, ale za to poriadne. Radiátory stoja v porovnaní s inymi výdavkami naozaj málo, liatinové sú fajn v kombinácii s kotlom na drevo.
Odpovedať
Liatinové radiátory sú vo veľa bytovkách po Slovensku, kde tieto majú vlastné kotolne s kondenzačnými kotlami; takže spojenie "liatinový radiátor s kondenzačným kotlom nejde dokopy" by som bral s veeeľkou rezervou ;-) @ajula22 Od zimy zvesené - toto bude naozaj problém. Takto, na zemi, ich treba natlakovať vodou, podložiť pod každý suchý kartón a o hodinu prísť skontrolovať. Ak bude na ktoromkoľvek spoji čo i len vlhko, je to problém, ktorého oprava je neistá a bude treba radiátor nahradiť novým...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ajula22:

Ahojte, máme od zimy zvesené liatinové radiátory…
@ajula22 V bytovke, kde ľudia žijú v jednej "krabici", to nie je až také citeľné, ale v RD ak o čosi znížiš teplotu vykurovacieho média, napr. prechodom na kondenz. kotol, hneď to budeš cítiť. Najmä vtedy, keď boli výkony radiatórov/izba doteraz na hranici. Ja osobne som nechcel liatinové radiátory ani v časoch, keď boli výsadou tých čo na to majú. 🙂 Keď už robíte rekonštrukciu domu, dajte si nanovo prepočítať výkony radiátorov na čo najnižšie teploty média, kúpte nové panelky a máte na 50 rokov pokoj. Inak, nie je na to treba žiadnu atómovú matematiku, ani výpočty projektanta. Úplne jednoduché vzorce resp. návody najdeš na nete, alebo stránkach výrobcov radiátorov. Zvládne to hravo aj Tvoj manžel, príp. aj Ty. 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?