Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan83:

@hamonik Nezobrazovalo, až po zapnutí klimatizác…
@jan83 kedysi som to videl tuto dole. Bola tam teplota aj ked som nepustil klimu. Ale dakujem, tam som si to nevsimol a je tam teplota aj ked nepustim klimu. Vdaka.
Odpovedať
Zdravim Poznate to niekto? Nejake skusenosti?
Odpovedať
Potrebujem poradiť.klimmatizacie fungujú, akurát ma trapi vydavanie akoby vrčavého zvuku z jednej vonkajšej jednotky.Ked ale do nej trocha s predu zatlačím,tak ten zvuk zmizne.pocut len fúkanie. Je pravda že je položená na úplne asi najlacnejších stojanoch.dole sa nožičky priamo na betonovch podstavcoch,a hore sa cca 1cm hrube silentbloky. Rozmýšľam pozvarart (pracujem vo firme na vyrobu ťažkých zariadení)nakolko mam pristup a dobré možnosti, poriadny stojan z joklov,a dať atnyvibracne podložky aj dole a hore pod klimu tiež niečo poriadne ,alebo aj tie kaucukove?
Odpovedať
Poraďte.Na čom to máte Vy
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Poraďte.Na čom to máte Vy
@joma3333 Skús podoťahovať skrutky na šasi, či nieje nejaká povolená a rezonuje
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Skús podoťahovať skrutky na šasi, či ni…
@toky1 zdravim Ono to ani nie že rezonuje.teraz som to bol počúvať.to vydáva taký hrubší zvuk a zistil som že to počuť ani nie pred vrtulou,ale keď sa postvim x boku.Vychadza alebo vzniká to akoby medzi domom a jednotkou. Ale skúsil som zaťažiť vrch,tak to kus prestalo. Neviem, myslím že to sposobuju vybracie.ved ta konštrukcia je taká labilnejsia.aj ked bola polozena na zemi keď ju doniesli,to vyzeralo len také pokrutene čudo.ja som sa ich aj pýtal ci to na to budu upevňovať.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 zdravim Ono to ani nie že rezonuje.teraz …
@joma3333 chapem,ze si novy v teme klimatizacia, ako sme boli predtym vsetci, ale klud. Aky je to zvuk? Lepsie by bolo video, kde je to pocut. Nasa midea po 2 rokoch parkrat do roka hrkoce, ze akoby vnutri nieco bolo, ale po chvili to prestane. Ale funkcionalitu to nijako neovplyvnuje, zatial. Obe jednotky su dole, takto
Odpovedať
Takto to mam teraz ja.Ale uz som sa dohodol s chlapom,ze mi to po zime odpoja,a prerobim to.v prvom rade to otocim,fukanie od susedov prec.dam fukanie pozdlz mojho domu.otocim ich chrbtom k sebe. Dalej chcem namiesto toho stajanceku radsej domurat tie plotove tvarnice .Dat tam poriadne silentbloky. Toto mozem ja urobit koli susedovi,ale aj koli sebe. Medzi nami este nie je plot,tak on rozmysla ze tam kde sa jednotky,da nieco protihlukove
Odpovedať
Myslim ze to bude lepsie na betone,ako na tejto konzole
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Myslim ze to bude lepsie na betone,ako na tejto k…
@joma3333 ja má obidve jednotky na tejto konzole a ani jedna nevydava neprirodzene zvuky, su uplne tiche. Jednotky mam na nich ale na kvalitnych silentblokoch co som dokupoval, pretoze original boli len take plasto-gumove podlozky. Aku mas vzdialenost jednotky od steny? Nevytvara ten hluk prudenie vzduchu?( ako ked otvoris zadne okno za jazdy v aute)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jozu77:

@joma3333 ja má obidve jednotky na tejto konzole …
@jozu77 toto je asi to čo som chcel pocut. Presne aj ja tam mam len take 1cm hrube podlozky.od steny to je asi 25cm.Ved to rozmyslam,ze je to asi nie dobre. Uz som kupil riadne silentbloky.a este aj pod spodne uchytenie konzoli k betonu.(mam antyvibracnu podlozku) Ono to medzi jednotkou a stenou robi riaden hluk
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@jozu77 toto je asi to čo som chcel pocut. Presne…
@joma3333 zbytocne sa s tym budes srat, daj tam take cosi https://www.topklima.sk/eshop/?en_kon... ale to ti uprimne mohol dat monter uz. toto je velmi zanedbanie z jeho strany. vecsina vonkjasich jendotiek nad 3,5kw vratane sem tam rezonuje. a toto su male polozky pri montazi. zbytocne tam budes zvarat a otacat a odpajat. este chcem vidiet ako ti to niekto odpoji a dopoji s doplni uniknute chladivo.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@jozu77 toto je asi to čo som chcel pocut. Presne…
@joma3333 mam tam tieto a je to Ok.
Odpovedať
Uz som tam dal riadne silentbloky. To co dali oni,prenasalo vybracie do tej konzoli. Ostal prekvapeny aj sused Dik za rady.Sem sa vzdy oplati mrknut a popytat sa a poradit .
Odpovedať
Zatial som to vyskusal len na tejto jednej.uz nech je aj druha
Odpovedať
Po piatich dnoch skúšania jednotiek,hodnotim kladne.Je ale pravda , že je teplo.Neviem ohodnotiť jednu vec.Ako sa vlastne prejavuje to cyklovanie. Spúšťa sa vnútorná jednotka častejšie alebo vonkajšia,alebo? V tomto nemám jasno.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Po piatich dnoch skúšania jednotiek,hodnotim klad…
@joma3333 Cyklovanie znamena ze sa ti zapina a vypina kompresor casto (dajme tomu 5x za hodinu) najlepsie to uvidis ked by si mal merak ktory by si cez aplikaciu sledoval Napriklad aj moja klima cykluje lebo namiesto znizenia vykonu sa vypne lebo nevie ist nizsie ako 600w
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@joma3333 Cyklovanie znamena ze sa ti zapina a vy…
@papulaa dik.merak som si objednal.dufam ze bude dobrý . Funguje cez wifi ,len dufam že je tam aj nejaky ten graf spotreby
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@papulaa dik.merak som si objednal.dufam ze bude …
@joma3333 cyklovanie vidis tuto v grafoch. Cervenou je spotreba. Klima mi ide od cca 8 rana do 13+-. Jeden den je krasna spotreba, vtedy vonkajsia jednotka sla furt na nizsie otacky. Druhy graf vonkajsiu jednotku vypina a zapina na zohriatie. Bohuzial kratsi interval ako 5min nastavit neviem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hamonik:

@joma3333 cyklovanie vidis tuto v grafoch. Cerven…
@hamonik zdravim. Ten graf máš vytiahnuty z app klimatizácie,slebo to máš smart zasuvku(istič)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@joma3333 Cyklovanie znamena ze sa ti zapina a vy…
@papulaa tento tvoj graf je z klimi či nejakého externého zariadenia? Mňa by zaujímalo či je možné takéto dáta dostať zo zariadenia aj bez dostupnosti wifi? Chápem tomu ze cez wifi ho ovládam, ale keď budem pri nom. Ďakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matko291:

@papulaa tento tvoj graf je z klimi či nejakého e…
@matko291 Neviem ako funguje toto konkrétne zariadenie ale napríklad ja mám smart zásuvky, ktoré viem ovládať aj monitorovať toky energií cez ne appkou v smartfone odkiaľkoľvek. Stačí, že sú smartzásuvky napojené na wifi a smartfon má prístup k dátam. Cez jednu appku vo fone ovládam klimatizáciu a cez druhú appku viem monitorovať jej spotrebu online.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od toky1:

@matko291 Neviem ako funguje toto konkrétne zaria…
@toky1 tomu rozumiem, ale já nemám na domčeku ešte wifi, mi tam ešte nebývame, ale dosť by ma zaujímalo ako cykluje počas dňa
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matko291:

@toky1 tomu rozumiem, ale já nemám na domčeku ešt…
@matko291 Bez wifi si neviem predstaviť ako by sa to mohlo dať na diaľku. Jedine nejako možno cez chytrý elektromer priamo od dodávateľa elektriny. Ale pochybujem že by ten vedel detekovať koľko presne energie žerie práve klimatizácia online. Nemám ale s týmto žiadnu skúsenosť.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od toky1:

@matko291 Bez wifi si neviem predstaviť ako by sa…
@toky1 ja nechcem nič vidieť online, ani ovládať na diaľku.Ja by som len chcel aby aspoň za jeden deň keď prídem fyzicky k zariadeniu vedel z neho získať dáta o cyklovani bez použitia wifi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@matko291 Neviem ako funguje toto konkrétne zaria…
@toky1 veď uvidím ako bude fungovať ten merač co som objednal.da sa inštalovať priamo na lištu v el.skrinke.ja som zapojil klimatizáciu priamo. Celkovú spotrebu viem Toto mam namerané od soboty obeda.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matko291:

@toky1 ja nechcem nič vidieť online, ani ovládať …
@matko291 nezistis to nijako Ak tam mechces dat wifi tak by som este zvazil urobenie Hot Spotu z mobilu Proste smart zasuvka /istoc musi mat net aby si to vycital
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od papulaa:

@matko291 nezistis to nijako Ak tam mechces dat w…
@papulaa ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@hamonik zdravim. Ten graf máš vytiahnuty z app k…
@joma3333 tato apka je z fotovoltiky, kde mam komplet celu spotrebu domu. A ked mas celu spotrebu domu, tak si +- vies odhadnut spotrebu klimy. Minimalne, ked si zoberies a nakreslis data do grafu, hned budes vediet. Minimalne od 22 do 6 rana budes mat nejaku konstantu, kolko ti to zerie s klimou a bez nej. matko291> Co sa tyka merania, skus pozistovat, kolko by stala vymena tvojich hodin. Ja uz mam take, ktore posielaju data na dennej baze rozdelene po 1 minute tusim, akurat ze by si mal 1den spomalenie, teda data by si videl za vcera. Ale to by ti asi nevadilo, ci? Chcel som aj vykopirovat data z mojej distribucky, ale dajak sa mi tam nedari prihlasit.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od hamonik:

@joma3333 tato apka je z fotovoltiky, kde mam kom…
@hamonik v sse mi povedala ze sa mi to neoplatí. Net tam nemám, možno ďaleka budúcnosť, lazy no co ti poviem.😄. Taka teória. Smart merač spotreby bude zaznamenávať údaje bez internetu? Či musí byť pernamentne na dátach a ukladá do nejakého virtualneho cloudu?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?