Vyber Tepelneho Cerpadla

Zobraz úvodný príspevok
Novostavba bungalov 159m2, 30cm tehla + 20cm polistyren strop bude fukana celulozova izolacia 45cm okna 3 sklo 4 ludia podlahove kurenie. TC bude na kurenie a uzitkovu teplu vodu na stranke tools.refsite cz. som vypocital orientacnu tepelnu stratu domu do 6,3kw rozhodujem sa medzi monoblokmi - IVT Air X 90 - AirModul E9 alebo IVT Air X 70 - AirModul E9 - NIBE F2120-8 alebo NIBE F2040-8 - Vaillant aroTHERM plus VWL 75/6 - Stiebel HPA -O 8 CS plus kazda rada, postreh, odporucanie velmi rad uvitam vopred dakujem
Odpovedať
1
8
9

Odpoveď na príspevok od imiket:

@pastierik to by mal kazdy jazdit na mercedese a …
@imiket tak to absolútne nie je 😁 ja osobne som toho názoru, že nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci. a pri takýchto investíciach to platí dvojnásobne. veď vkuse všade len samé sťažnosti na tie čínske značky...
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik chlape, prestan tarat. Pracujem s cinskymi znackami 5 rokov a dostanes presne to, za co si zaplatil. Moje TC ma SCOP 4, chladivo R290 a stalo presne 2600e (vratane DPH, doprava, bez dotacie). Made in CHINA. vsetky komponenty vnutri su viac-menej EU (kompresor Coperland, ventil Carell) okrem obehoveho cerpadla (ale to rad vymenim Grundfos alebo Wilo.. Ale to ma netrapi, regulaciu mam vlastnu. Po 10 rokoch si rad kupim nove....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@pastierik chlape, prestan tarat. Pracujem s cins…
@mgx Nenazval by som to táraním, ľudia majú proste rôzne skúsenosti a na internete je ich plno, zmier sa s tým. My máme tepelko slovenskej značky a výber absolútne neľutujeme, čiže asi toľko. Ešte aj príjemnú zľavu sme dostali, nikto nás nezavádal cenou a takisto sme dostali to, za čo sme aj zaplatili 😉 A dokonca sme tým podporili slovenský trh. Takže nemáme výhrady. 🤗
Odpovedať
Profilova fotka
@hatpot na internete ludia tvrdia ze zem je placka, zmier sa s tym ;). O TC nemas ani paru, mas doma "slovenske" TC zmontovane z komponentov vyrobenych kade-tade po svete (v tom lepsom pripade) alebo vyrobenych ako OEM cinskym zavodom pre slovenskeho "prepredajcu". A to uz nevravim o tom, ze ludia su schopni dat 5k za otocenu chladnicku, ktora za 10r bude stat 1500e max. A volaju to investicia a trepu somariny ala "treba sa obzerat po kvalite, nie po lacnych veciach" a "podporil som slovenskeho vyrobcu". To platilo pred 30timi a viac rokmi, dnes su cena a kvalita dve rozne premenne... Slovensky vyrobca ked ho zrazi elektricka, skoncil si. Buderus, Viessman, Daikin a Cina tu vzdy bude, lebo firma nestoji na jednom Steve Jobsovi :).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@hatpot na internete ludia tvrdia ze zem je plack…
@mgx rozhodovať sa na základe toho, či niekoho zrazí električka alebo nie, je totálne scestné. 🙂 a ako je buderus, viessman alebo daikin, tak je aj Fenomis, ktorý ja konkrétne aj mám, obsahuje čisto prírodné chladivo, BLDC kompresor, čo je momentálne najnovší typ kompresorov s najdlhšou životnosťou a navyše to zostalo doma, podporil som slovenského výrobcu, nie zahraničného investora, takže ja nemám žiadne výhrady. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik ak sa pozriem na financne vysledky, obrat a pocet zamestnancov, je mi jasne ze nic vyrabat nemozu, len lepia OEM nalepky, aj to je otazka ako este dlho. A porovnavat minifirmu s otaznym vyvojom, obratom a poctom zamestnancov 2 so svetovymi vyrobcami s poctom zamestnancov >1000 a obratom radovo v 100kach milionov je scestne. Ale su zakaznici, co miluju riziko :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pastierik:

@mgx rozhodovať sa na základe toho, či niekoho zr…
@pastierik No neboj, ja mám tiež s Fenomisom dobrú skúsenosť. 😉 Funguje ako má už dlho, a to je pre mňa hlavné kritérium.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@pastierik ak sa pozriem na financne vysledky, ob…
@mgx Pozri, nemusíš sa tu teraz v diskusii s ľuďmi naťahovať, za mňa napríklad bolo v minulosti dôležité, že TČ je kvalitné, funguje ako má a doma mám pohodu. K tým nadnárodným firmám len toľko, že ani len netušíš, kto, kde čo vlastní a pod. 🙂 Takže rozhodovať sa podľa toho mi nepríde úplne najšťastnejšie riešenie.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od hatpot:

@pastierik No neboj, ja mám tiež s Fenomisom dobr…
@hatpot Ja si tiež myslím, že to nie je len o tom, sú firmy, o ktorých nič negatívne nájsť nevieš a sú absolútne nespoľahlivé 😁 A každý, kto má TČ od nich, tak si pochvaľuje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wewio:

@hatpot Ja si tiež myslím, že to nie je len o tom…
@wewio Jo. A samozrejme veľa spraví aj ten prístup k zákazníkovi. Od samotného procesu predaja až po pozáručný servis. Ja osobne som napríklad ani nemusel vypisovať žiadne tlačivá, bol som našťastie oslobodený od tejto zbytočnej byrokracie. :-D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marek746:

@wewio Jo. A samozrejme veľa spraví aj ten prístu…
@marek746 Tak toto je skutočne len o ľuďoch, kto je ako ochotný, aký majú prístup a podobne. No a v dnešnej dobe by sa to malo zrušiť už úplne. Tiež by som bol za to, aby takáto zbytočnosť odpadla úplne vo viacerých sférach.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od hatpot:

@marek746 Tak toto je skutočne len o ľuďoch, kto …
@hatpot Ono to už pred mnohými rokmi takto fungovalo, tak tiež nerozumiem, prečo si aj iní neberú príklad.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od wewio:

@hatpot Ono to už pred mnohými rokmi takto fungov…
@wewio no bohužiaľ, sú ľudia, ktorí sa proste držia zaužívaného a o nových veciach nechcú ani počuť. mne tie papierovačky napodiv až tak nevadia, to sa dá prežiť, skôr ma vie "nadchnúť" pri niektorých nákupoch, keď sa jedná o poradenstvo, tak to veľakrát dosť pokulháva. že proste predajca nemá dostatok informácií, resp. nevie poradiť vhodný typ zariadenia. už aj s tým som sa stretol, logicky som prešiel inam.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pastierik:

@wewio no bohužiaľ, sú ľudia, ktorí sa proste drž…
@pastierik ano, bohuzial sa to stava, ale tak co sa fenomisu tyka, tak nemozem povedat, ze by sa nerozumeli. tu aj ked som osobne prisiel, tak som dostal tolko info, kolko som potreboval. vsetko mi bolo zodpovedane, poradene, takze ja ozaj nemam co vytknut.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od juraj363:

@pastierik ano, bohuzial sa to stava, ale tak co …
@juraj363 Toto ma zaujimalo, ci maju to poradenstvo namieste a normalny ludsky pristup, ze sa da proste dohodnut.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaros55:

@juraj363 Toto ma zaujimalo, ci maju to poradenst…
@jaros55 dohodnes sa a aj su spolahlivi, takze nemam co vytknut. a dalsia vec, coho som bol uz svedkom - v pripade poruchy sa o cerpadlo vedia postarat nielen po stranke analyza a odstranenia poruchy, ale aj po stranke nahradnych dielov.
Odpovedať
a co sa tyka nejakych dotacie? da sa cez nich riesit nejaka?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaros55:

a co sa tyka nejakych dotacie? da sa cez nich rie…
@jaros55 všetky tepelká majú registrované v programe zelená domácnostiam. maximálna hodnota bola tuším nejakých 3400€, čo preplatí SIEA, ale ako je to momentálne s dotáciami, neviem.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od pastierik:

@jaros55 všetky tepelká majú registrované v progr…
@pastierik Myslím, že toto ti skôr budú vedieť zodpovedať predajcovia, ktorí s nimi spolupracujú, jedine tak. Myslím, že tento rok sa ešte nikomu nepodarilo zatiaľ vybaviť dotáciu, ale čoskoro by sa to malo riešiť. 😎
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wewio:

@pastierik Myslím, že toto ti skôr budú vedieť zo…
@wewio no vsak akoze ja viem, ze boli nejaky cas pozastavene, ale najhorsie je, ze vsetky firmy taku moznost nemaju, neriesia to.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaros55:

@wewio no vsak akoze ja viem, ze boli nejaky cas …
@jaros55 A to je problém? 😁 Však si nájdi tepelko a firmu, ktorá túto možnosť ponúka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hatpot:

@jaros55 A to je problém? 😁 Však si nájdi tepelko…
@hatpot vsak ano, ja nehovorim, ze je to problem, nie je to nerealne, ale o to je to hladanie potom narocnejsie 😄 dalsie kriterium je, aby aj ten servis bol proste dostupny, nech to nie je take odveci, ze potom nan nenajdem nikoho a podobne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jaros55:

@hatpot vsak ano, ja nehovorim, ze je to problem,…
@jaros55 Ochotných servisákov je veľa, však nejakého nájdeš 😃 Každý si však za tú službu vypýta úplne inú sumu. 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marek746:

@jaros55 Ochotných servisákov je veľa, však nejak…
@marek746 a nie je to tak, že čím ďalej sa nachádza od tvojho bydliska, tak tým viac si zaúčtuje? ono je to potom asi dosť smola, keď nemáš takto po ruke niekoho blízko v prípade potreby.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od pastierik:

@marek746 a nie je to tak, že čím ďalej sa nachád…
@pastierik Keď už riešiš servis, tak si myslím, že už až tak na tú cenu neprihliadaš, lebo to riešiť proste treba. Netvrdím, že máš zobrať prvé, na čo natrafíš, ale niekedy to ozaj nie je kritérium číslo jeden. S niektorými sa zase dá aj celkom rozumne dohodnúť. Väčšina firiem s tepelkami pracujú na báze "baťovského systému", t.j. že si všetky služby zabezpečujú úplne sami pomocou vlastných spolupracovníkov. Čo je za mňa super.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wewio:

@pastierik Keď už riešiš servis, tak si myslím, ž…
@wewio ano, je to asi vyhodnejsie, ze nemusis riesit uz navyse nikoho externe.
Odpovedať
a myslite, ze je je lepsie si ho zajednat nejako popredu v predstihu alebo je uplne v poriadku riesit to az ked je "problem"? nie je na to uz neskoro? 😐️
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od luckapuc:

a myslite, ze je je lepsie si ho zajednat nejako …
@luckapuc Netvrdil by som, že neskoro, ale asi budeš vo výhode, keď to budeš mať poriešené, podchytené skôr ako budeš niečo reálne potrebovať. Môže sa ti to vypomstiť, myslím si, že aj tu sa nájdu ľudia, ktorí majú s týmto skúsenosť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marek746:

@luckapuc Netvrdil by som, že neskoro, ale asi bu…
@marek746 a aká je to šanca, že sa ti s tým tepelkom niečo stane? 😁 nebýva zakaždým pri kúpe garancia, že vydrží roky rokúce? 😜
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od pastierik:

@marek746 a aká je to šanca, že sa ti s tým tepel…
@pastierik Nič nie je dokonalé. Ale samozrejme, že sú aj lepšie aj horšie firmy, čo sa teda kvality zariadení týka. Niekedy sa ale nedá čudovať tomu, že to tepelko vydrží rok-dva, lebo veď cena bola tak náramne nízka, že sa nedalo odolať.
Odpovedať
1
8
9
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?