Vaše skúsenosti s kotlom na drevo a plyn

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa spytat ci niektori z vas maju kurenie na drevoplyn, ak ano, kolko vas vysiel kotol /kde ste ho kupovali/, aku plochu kurite? a ste spokojni? diky za odpovede.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
ffazzulla • 8. aug 2009 o 23:48 Ahojte máte niekto skúsenosti so splyňovacím kotlom na drevo? počula som že je to výhodnejšie a lacnejšia alternatíva ako pelety. ďakujem ferka511 • 10. aug 2009 o 18:55 Splynovacie kchle a vložky na drevo kedysi predávali v Baumaxe, ale už prestali bol to dovoz mám taký dojem z Norska. Je to veľmi výhodne, hovorí sa, že večer naložíš a horí ešte aj ráno. Drevo pri horení splyňuje. Dávajú sa také kláty 50 cm gulatina. Myslím, že tie kachle a krbové vložky sú značky JOTUL. Je to veľmi šetrné kúrenie Horí 12 hodín po naložení. Ekologické kotle na drevo o výkone 15 až 80 kW. Teplovodné kotle MA TURBO sú určené pre vykurovanie bytov, rodinných domov a menších priemyselných objektov – hál. Kotle sú konštruované výlučne pre spaľovanie dreva. Ako palivo je možné použiť akékoľvek suché drevo, hlavne polená – štiepky do maximálnej dĺžky 500 mm. Nie je vylúčené používať aj vlhšie drevo, pričom sa zvýši spotreba paliva. Spaľovať je možné aj drevný odpad ako sú piliny, hobliny atď, ale vždy v kombinácii s kusovým drevom.
Odpovedať
Profilova fotka
Stanik1972 prosím ťa, kde máš umiestnený ten drevosplyňovací kotol? Môj drahý chce silou mocou stavať suterén /mne sa to nepozdáva, lebo sa to všetko veeeeeeeľmi predraží/ hlavne kvôli kotlu, že je vraj lepšiemať ho pod úrovňou kúrenia, či ako mi to hovoril. ja by som radšej nejakú prístavbu k domčeku. Čo ty na to? :-.
Odpovedať
Profilova fotka
simunovci - Dnes o 12:40 Zdravim vsetkych stavitelov a prerabacov Rad by som sa tu dozvedel nejaky nazor na drevosplynujuce kotly. Mame v umysle takym kotlom vykurovat nusu chalupku a neviem presne zistit aky by bol najlepsi. Ak mate niekto skusenosti s takymito kotlami budem rad ak by ste mi poradili. Budeme mat klasicke radiatory a v niektorych miestnostiach aj podlahove. Vykurovana plocha je cca 270m2. Za vase rady dakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Dobry den Stano, prosim Vas a kde mate umiestnene tie akumulacne nadrze?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
rozmyšľam nad splyn.kotlom attack .mate niekto skusenosti? znamy si ho dal a je spokojny. ale chcel by som vediet od viacerých. ceny su vyžšie ako u ob. kotlov na drevo ale pri tých výhodach sa asi oplati. čo vy na to?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte viete mi niekto poradit kolko kw splynovací kotol na drevo kúpit pri 120 m2? v dome su radiatory.....a aké značky su naj? zatial sa o tom len rozprávame tak zistujeme čo a ako. Doteraz sme vykurovali plynom a rozmýšlame či po prechode na splynovací kotol to nebude lacnejšie
Odpovedať
Ahojte dlho som to nebol :-) ikke---- kotol možeš dat aj do prístavby nakoľko musíš urobit nuteny obeh pomocov čerpadla , na gravitaciu sa už dnes kurenary nespoliehajú :-) jarka01----- ja mam nadrže umiestnene v suterene a mam podpivničenu cca 1/2 domu .je to podla mna ideálne riešenie cez okno si na jeseň naukladám drevo . Attack --- poznám ale nemám sním skúsenosti neviem ani hanit ani doporučit . Moji rodičia mali dva tipy a ja som prešiel na Atmos 25 a doporučujem je super na udržbu a prevacku .
Odpovedať
Zdravím všetkých, dokončujem podkrovie a chcel by som poprosiť o pomoc. Chcel by som kúriť splyňovacím kotlom na drevo. Než som sa dostal k tomuto fóru predstavoval som si to dosť jednoducho kupim kotol pripojí sa k rúrkam čo idú k radiatorom a hurá kuriť nuž dočítal som sa tu o nejakých akumulačných nádobach a iných veciach čo mi nič nehovoria... Ak by sa nasiel niekto kto by bol tak ochotný poradiť aky kotol hlavne koľko kw a aké tie nádoby atd mi treba ked chcem vykurovať cca 123 m2 podkrovia len radiatormi... Vopred pekne dakujem za akekolvek rady....
Odpovedať
Profilova fotka
@paldo ono to je na dlhšiu debatu. drevosplyňovací kotol musí byť naozaj správne pripojený aby spĺňal svoju funkciu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Dobrý deň, uvažujem o kúpe zplyňovacího kotly na drevo VERNER V140 EXTRA. Vlastnosti kotla sa mi zdajú naozaj výborné. Najmä rozsah výkonu 7-14 kW pri ktorom sa zachováva rovnaká kvalita spaľovania ako pri menovitom výkone. Ďalej je veľmi zaujímavá aj konštrukcia kotla a predpokladaná životnosť. Má s týmto kotlom niekto skúsenosti? Rád by som ho videl napríklad aj v prevádzke. Ďakujem a prajem pekný deň.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@stanik1972 NA začiatku som sa dočítal že máš v nádržiach 2800L to je asi 2x1400. Aká je velká jedna nádrž čo sa týka Š x V x L a druhá, nie je to zbytočne veľa?? Mne kúrenár odporučil 1000l že to na moju velkosť domu stačí a nie je to zrovna malá chajda a ešte aký silný je ten kotol čo máš.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zp... http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zp...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Mám kotol vigas 25 a v poslednej dobe je dole, kde padá popol vlhko, niekedy až mm vody. Nie som si istá ci mi tečie, má len 4 roky, alebo mi tak kondenzuje. Čo myslíte? Nechcem ani pomyslieť že by som mala kupovať nový kotol. Ako najlepšie zistím na com som?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Prosím o rado mám klasické UK samotiažou s pomerne veľkým množstvom vody kúrim plynom a starou pecou K33 na uhlie, chcem prejsť na pec väčšinou na spalovanie dreva , neviem sa ale rozhodnúť či ísť do pece na drevoplyn,alebo klasickej napr. Buderus, Dakon a pod.keď občas kúrim plynom .Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@mmooly @mmooly Kontroluj tlak vody v systéme. Po vychladnutí celého systému by mal tlak klesnúť na vždy rovnakú hodnotu. V prípade uzavretého systému (s pneumatickou expanznou nádržou) kontroluj tiež, či sa nezavzdušňujú radiátory. Ak jedno alebo druhé nie je OK, potom je systém netesný. Ak stále kúriš rovnako suchým drevom, ale predtým si vodu v kotli nemala a teraz máš, tak je preavdepodobný únik v kotli. Drevoplynový kotol môže pri nesprávnej obsluhe prehrdzavieť už po troch rokoch. Tieto kotly sú zvarené z 3-5 mm hrubého plechu. Skúsený človek zistí poklepom na bočné steny násypnej komory, či a na koľko sú stenčené. Čím je stena tenšia, tým vyšší tón.
Odpovedať
@mmooly mate namontovanu AN? mate suche drevo? mate predohrev spiatocky? Laddomat, Termovar alebo nieco podobne?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?