Vaillant Ecotec plus 35 si ide svoje

Prosim o radu,mam Vaillant ecotec plus 35, k tomu regulator VRT380 a sensonet 920,pripojene vonkajsie cidlo.Kotol ma nastavene kurenie v intervaloch a nejakej teplote,mimo toho ma minimalnu udrziavaciu teplotu. Priklad,mam na termostate aktualnych 21st,kotol ma okno,len udrziavat 18,5 a on si zapne horak a tlaci 30st.vodu do okruhu. Alebo na regulatore alebo cez aplikaciu nastavim manualne teplotu 16st,na termostate mam 21 a on si zase zapina vypina horak a toci 40st. vodu.Dalsi priklad vypnem kurenie na regulatore,na termostate 21st,na kotli ukazuje ze je kurenie vypnute,e on si zapina horak a toci vodu. Teplu vodu kotlom neohrievam Kotol to nerobi len ako ho vypnem do standbye alebo zo siete. Napr.som skusal aj to ze cez aplikaciu vidim na termostate 19st,je jedno ci mam manual alebo casove riadenie,stiahnem teda teplotu na 12st,a on? Ignoracia,hreje si vodu do kurenia dalej. Samozrejme mi takto natoci nenormalne kw. Pri tom ak ide casovy program,tak mimo tychto jeho svojvoli ak potrebuje kurit tak dava do systemu 50-60st.vodu...Stretol sa s tym niekto? Z Vaillantu este nemam odpoved a plynar...nechape Prikladam foto: aktualna teplota na termostate je 20,poziadavka je 18,5 a on hreje...
Odpovedať
Nemáte nastavenú ekvitermiku?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fugas20:

Nemáte nastavenú ekvitermiku?
@fugas20 ekvitermika nastavena je,krivka 1,50 ale moze toto mat vplyv na to ze ked kurenie vypnem on si ide svoje?vsak to je nezmysel...ci ste to myslel inak?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od senorvivo:

@fugas20 ekvitermika nastavena je,krivka 1,50 ale…
@senorvivo ekvitermika ide podľa vonkajšej teploty a mala by byť nadriadena nad termostatom. Možno sa mýlim nech ma opravia
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fugas20:

@senorvivo ekvitermika ide podľa vonkajšej teplot…
@fugas20 to neviem,preto sa pytam,ale zatial mi nepomohol ani ten co mi kotol servisuje,ak ke aj nad termostatom,ked zadam prikaz ze je kurenie vypnute tak nemoze byt nad to ekvitermika,chapem ze kotol odmietne "zamrznut",ale v normalnych teplotach interieru pri vypnutom kureni by kurit nemal..Ja chcem aby kotol kuril podla casovych okien a aj ked nedosiahne pozadovanu teplotu,vypne sa a zapne az v dalsom casovom okne,ja nepotrebujem aby za mna rozmyslal,lebo z toho teplejsie nemam,iba vysoke ucty za jeho svojvolnu inteligenciu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od senorvivo:

Prosim o radu,mam Vaillant ecotec plus 35, k tomu…
Vecer som vypol system na regulatore,nie kurenie,cely system,na vystupe kotla som zavrel ventily,okruh aj spiatocka,nalozil som do kotla na tuhe,termostat 21st,system nie kurenie je vypnuty,pridem ku kotlu a on ma na vystupe kurenia 50st,otvorim ventily,spadne na 30 a zacne kurit....system je vypnuty...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od senorvivo:

Vecer som vypol system na regulatore,nie kurenie,…
@senorvivo z posledného vstupu som pochopil, že je to kombinácia dvoch kotlov?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@senorvivo z posledného vstupu som pochopil, že …
@jan45 ano mam v systeme dva kotly,plynovy aj kotol na tuhe palivo,ak pouzivam tuhe palivo tak som na termostate k plyn kotlu zadal prikaz kurenie vypnute a nema kurit,ale stale nieco dohrieva,aj ked nekurim tuhym iba plynom,medzi ulcasovymi usekmi dohrieva,dokonca aj ked na termostae zadam prikaz system vypnuty..
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od senorvivo:

@jan45 ano mam v systeme dva kotly,plynovy aj kot…
@senorvivo zvyšuje sa teplota , alebo ide horák? ak Vám to niekto robil, musí to aj nastaviť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od senorvivo:

@jan45 ano mam v systeme dva kotly,plynovy aj kot…
@senorvivo ohrieva aj teplú vodu, či to je samostatne? Viem že je nastavená teplota 5°C ako ochrana proti zamrznutiu, ale neviem či sa to dá prenastaviť, že by omylom bola vyššia teplota a preto by kúril - toto je nadradené vypnutiu. Vonkajšia jednotka funguje správne? Lebo raz sa tak stalo, že nebola pripojená aj keď mala byť a aj keď sa vypol kotol na ovládaní, tak sa sám zapol lebo nevedel vyhodnotiť teplotu a tak radšej kúril.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od senorvivo:

Prosim o radu,mam Vaillant ecotec plus 35, k tomu…
@senorvivo Mam sice elektrokotol ale mal som ten isty problem. Kotol zohrieval vodu aj ked teplota vo vnutri bola davno dosiahnuta -> prekuroval mi barak. Hranie sa s krivkami nepomahalo. Vypol som natvrdo ekvitermiku a nastavil som kotol sam. Odvtedy to funguje tak ako ma. Takze skus vypnut kurenie podla ekvitermiky a odsleduj ako sa to sprava.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@senorvivo zvyšuje sa teplota , alebo ide horák?…
@jan45 v pripade medzi casovymi oknami alebo ked je system ci kurenie vypnute,tak toci cerpadlo a tlaci 30-40st vodu,v normale 50-60st
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@senorvivo ohrieva aj teplú vodu, či to je samost…
@marsdm tomu rozumiem,myslim ze hranica je 4-5st,a kotol ak by klesol na svoju yeplotu pod 12 tak sa zapne tiez,ale bavime sa o tom ze je prekurene na 21,ak kurim plynom tak je minimum 18,ak tuhym tak je 21 s vypnutym plynovym kurenim a on sa rozkuri
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od adius:

@senorvivo Mam sice elektrokotol ale mal som ten …
@adius no toto tvrdim aj ja,ale plynar zatial nechcel odpajat ekvitermiku,som povedal ze to cidlo odpojim a hotovo,vlani mi to nerobilo,ani s ekvitermikou.Zatial mi s tym nevedel nikto poradit,s kotlarom sme ponastvavovali co sa dalo,vo vaillante mi este odporucil vratit sa k tym stavom a odfotit si co kotol pise aku funkciu robi,pise to v kodoch..no davam tomu poslednu sancu.V podstate sa chcem dostat do stavu ze termostatom nastavim casove okna s pozadovanou teplotou,mimo tych okien minimalnu teplotu,a nastavit si teplotu vody ktoru ma tlacit do systemu.Tieto premudrene inteligentne kotly si myslia ze najlepsie vedia co maju robit,a jedine co dosiahol,ze v dome kurim drevom lebo inteligent si kuri mirnixdirnix a zere plyn byz vysledku
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od senorvivo:

@marsdm tomu rozumiem,myslim ze hranica je 4-5st,…
@senorvivo takže vonkajšie čidlo správne funguje? Ukazuje normálnu teplotu? Lebo ako hovorím, jeden kotol ho nemal zapojené a kúril ako si sám zmyslel a ignoroval všetky nastavenia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od senorvivo:

@adius no toto tvrdim aj ja,ale plynar zatial nec…
@senorvivo Ekvitermiku nemusis fyzicky odpojit. Pozri do nastaveni kotla, malo by sa dat nastavit 'e-0' alebo 'e-' cim defacto vyradis ekvitermiku. Ja mam kotol protherm (8 rokov stary), vaillant je od tej istej firmy, tipujem ze firmware bude bud ten isty alebo podobny. Mozno updatnuty ak mas novsi kotol, ale malo by to ist. Nastav si potom teplotu vykurovacej vody, na termostate casy kurenia a malo by byt hotovo. Ja mam este omedzeny aj vykon kotla natvrdo na 4KW. Chce to trosku pohrat sa s tym aby si nasiel ake nastavenie ti najviac vyhovuje, ale budes mat svaty pokoj. Mne to takto fici uz 5 rokov bez zasahu.Drzim prsty
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adius:

@senorvivo Ekvitermiku nemusis fyzicky odpojit. P…
@adius aj ked som odpojil ekvitermiku,kurenie vypnute a kotol si sam zacne kurit.Ja mam nastaveny plny vykon kotla co je 35kw
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?