Tepelné čerpadlo.

Zobraz úvodný príspevok
Tepelné čerpadlo. Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť zo skúsenosti ktorá značka tepelného čerpadlá na kúrenie v dome je vyhovujúca? Dom je pri Bratislave 190 m² úžitková plocha a tiež prosím o radu aký systém je najlepší voda vzduch?Oplatí sa ísť do tepelného čerpadlá alebo dať klasické plynové kúrenie plynový kotol a ako rezervu mať elektrický kotol na zohrievanie podlahovky v prípade výpadku plynu? Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od nora7:

@toky1 Pravda, ale dosť to aj zaváži. :-) My sme…
@nora7 Tá spoločnosť podľa čísiel nevyzerá vôbec dobre, takže na nejaký budúci servis a teda že to rozhodnutie bolo správne sa dá docela pochybovať.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@nora7 Tá spoločnosť podľa čísiel nevyzerá vôbec…
@frantisekca Tak tie čísla nie sú zakaždým úplne smerodajné, dôležitá je reálna skúsenosť, a tá je v našom prípade veľmi dobrá. A navyše nám ju ako spoločnosť poradili, nemáme čo vytknúť ani čo sa ich prístupu týka. Ďalšia vec, ak všetko funguje ako má už niekoľko rokov, tak ma čísla netrápia. :-D
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od nora7:

@frantisekca Tak tie čísla nie sú zakaždým úplne …
@nora7 a ako dlho to je niekolko rokov? 3? 10? lebo tam je podstatny rozdiel by som povedal.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od moravsky:

@nora7 a ako dlho to je niekolko rokov? 3? 10? le…
@moravsky Áno, máš pravdu, je to rozhodne rozdiel, ale my máme teraz toto tepelko už vlastne šiesty rok, takže už zhruba vieme zhodnotiť. 😊
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od nora7:

@moravsky Áno, máš pravdu, je to rozhodne rozdiel…
@nora7 to je fakt, sest rokov nie je uplne kratka doba, tam by sa uz nejake tie chybicky krasy mohli teoreticky ukazat. 😉 aj si viete takto riesit veci na dialku s nimi, ci zakazdym je potrebne, aby prisiel k vam nejaky technik? pocul som, ze to uz v dnesnej dobe ani nie je potrebne. respektive nemusia robit az take caste vyjazdy. 😁
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od moravsky:

@nora7 to je fakt, sest rokov nie je uplne kratka…
@moravsky jop, je tam možnosť diaľkového monitoringu, to si myslím, že ocení každý. 😎
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od daniellito:

@moravsky jop, je tam možnosť diaľkového monitori…
@daniellito áno, aj servis sa realizuje rôznymi spôsobmi, buď na diaľku, cez monitoring TČ prostredníctvom zabudovaného počítača, kde prebieha servis online cez vzdialený prístup alebo fyzicky technikom, ktorý rieši poruchu priamo na mieste. možností je veľa a viete si vybrať, ako to vyhovuje vám, takže super. 😊
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katat2:

@daniellito áno, aj servis sa realizuje rôznymi s…
@katat2 akoze vie odstranit problem na dialku bez toho, aby k tebe domov ten technik chodil?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od topgan:

@katat2 akoze vie odstranit problem na dialku bez…
@topgan Niektoré poruchy sú záležitosťou softvéru alebo prestavenia parametrov v ňom. To sa dá vyriešiť aj na diaľku. A niektoré poruchy TČ sa dajú identifikovať na diaľku a servisák vie prísť na úkon už pripravený - má so sebou náhradný diel alebo tak a podstatne to môže urýchliť opravu. Super to je hlavne hneď po nainštalovaní a spustení prevádzky kedy sa užívateľ so zariadením zoznamuje a sem-tam voľačo prestaví a je to treba len vyladiť - vtedy to vie servisák riešiť cez telefón a prestavovaním na diaľku - nemusí sa čakať dokiaľ si nájde čas na to aby došiel na miesto osobne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@topgan Niektoré poruchy sú záležitosťou softvéru…
@toky1 tak toto vidim ako obrovsku vyhodu a pokrok v technologii za posledne roky. 🙃 a to takto maju vsetky spolocnosti/vyrobcovia?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od topgan:

@toky1 tak toto vidim ako obrovsku vyhodu a pokro…
@topgan To netuším či všetci. Ale ak má TČ možnosť napojenia na internet tak určite nie len preto aby si ho cez net užívateľ zapínal a vypínal prípadne prestavoval teplotu. Bol u mňa týpek z Rehau ktorý inštaluje a rozbeháva ich regulácie podlahového vykurovania a vo fone mi ukazoval v appke x objektov s ich inštaláciami kde do nich vedel "vliezť" a zisťovať si ako sa aktuálne chovajú a prestavovať parametre. Ukazoval nejaký konkrétny obejt, nejaký domov dôchodcov s nainštalovaným podlahovým kúrením aj stropným chladením kde riešili v spolupráci s výrobcom zdroja tepla a chladu TČ v objekte vyladzovanie toho keď niektoré izby sú na iné svetové strany otočené ako druhé a v prechodnom období je v nich treba chladiť pričom v tých druhých nie a skôr by sa tam hodilo kúriť. Na diaľku prestavovali veci v regulácii.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od toky1:

@topgan To netuším či všetci. Ale ak má TČ možnos…
@toky1 presne takto to má fungovať. predtým som veľmi nebola za tieto moderné technológie, ale čím ďalej zisťujem, že v niektorých veciach ten pokrok je proste viac než potrebný. toto je úplne top.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od topgan:

@toky1 tak toto vidim ako obrovsku vyhodu a pokro…
@topgan všetky, ktoré kráčajú s dobou, si myslím 😉 ako som už aj vyššie spomínala, my sme stavili na Fenomis, tiež to majú takto podchytené a veru, nie je nad to. všetko vidíš v aplikácii, nemusíš nikam chodiť a oni takisto nie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katat2:

@topgan všetky, ktoré kráčajú s dobou, si myslím …
@katat2 a davate si ho pravidelne kontrolovat? ci aj ten servis sa robi na dialku alebo ako?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dimin:

@katat2 a davate si ho pravidelne kontrolovat? ci…
@dimin áno, samozrejme, to sa odporúča pri každom tepelku, logicky ako prevencia. v našom prípade je záručný aj pozáručný servis, a to teda buď prostredníctvom vzdialeného monitoringu, cez pc zabudovaný v tepelku alebo prostredníctvom servisného technika. už sme využili teda oba varianty, ale skôr uprednostňujeme, keď k nám niekto reálne fyzicky príde. :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katat2:

@dimin áno, samozrejme, to sa odporúča pri každom…
@katat2 ja len doplnim, ze nie vsetky fenomis tc maju vzdialene pripojenie. Co mne majitel hovoril tak ho uz nedavaju, alebo ked tak len zriedka. V kazdom pripade vzdy ked som mal problem tak prisli a opravili.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jamur:

@katat2 ja len doplnim, ze nie vsetky fenomis tc …
@jamur vsetky mozno nie, ale tak zas taku nevyhodu v tom nevidim. ak tam ta moznost je, super, ak nie, nevadi, ta spolahlivost je aj tak na prvom mieste. 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od topgan:

@jamur vsetky mozno nie, ale tak zas taku nevyhod…
@topgan Ved to je len taky bonus by som povedal. Mne takisto na tom az tak nezalezi.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jamur:

@katat2 ja len doplnim, ze nie vsetky fenomis tc …
@jamur a myslíš, že je to veľká nevýhoda? vy to máte vyriešené bez vzdialeného pripojenia? ja osobne si to bez toho už ani predstaviť neviem, popravde. 😅
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katat2:

@jamur a myslíš, že je to veľká nevýhoda? vy to m…
@katat2 nam to nebolo ponuknute, respektive bolo nam povedane, ze sa to uz nedodava. Mrzi ma, ze to tak je, ale nic s tym neurobim
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jamur:

@katat2 ja len doplnim, ze nie vsetky fenomis tc …
@jamur "ked som mal problem tak prisli a opravili" To koľko problémov si riešil? Tak perfektné čerpadlo a problémy??? To snáď nie... @katat2 Vzdialený prístup a "osobne si to bez toho už ani predstaviť neviem, popravde" ??? Ako kôli čomu??? Asi budem za deb1la, ale aspoň osobne mám za to, že dobré tepelné čerpadlo je také, o ktorom domácnosť nebude vedieť xy rokov, nebude musieť s ním niečo riešiť. A tak fungujú mnohé zavedené značky...
Odpovedať
Inak som postrehol, že Slovenský výrobca tepelných čerpadiel (IME) rozbehol reklamu na bilbordoch.... Tuším, že ponúkajú aj nejakú exkurziu po závode atď...
Odpovedať
Profilova fotka
@frantisekca ak si to nepostrehol, ciel nie je diskutovat o TC, ale robit skrytu reklamu Fenomisu, co je firma, co uz 1.5 roka nevie zaplatit dane ani prispevky na poistnom. Uvahy o tom ze je to vyrobca su uplne scestne, pretoze ma 2 zamestnancov. TC je srot podobny ako chladnicka a nevsimol som si, ze by niekto daval robit raz rocne preventivnu profilaxiu za 100e+ a este sa tym chvalil, pripadne ospevoval dialkovy dohlad nad chladnickou. Ale ak je niekto ochotny za toto platit, nech sa paci :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

Inak som postrehol, že Slovenský výrobca tepelnýc…
@frantisekca z toho, čo napísal @mgx mi vychádza, že oná "exkurzia po závode" bude v skutočnosti návšteva garáže. 🤣
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@frantisekca z toho, čo napísal @mgx mi vychádza…
@petersd Ale to som písal o závode IME, teda o tej exkurzii. Fenomis nič také nemá...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@petersd Ale to som písal o závode IME, teda o t…
@frantisekca aha, jasné, prehliadol som.... A tí Tvoji vyrábajú v niečom inom, než v garáži? 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@jamur "ked som mal problem tak prisli a opravil…
@frantisekca zbytocne prehanas, len robili nastavenie chladenia. Ja som si ich vybral pretoze mi jediny vedeli poskytnut system voda voda. Okrem toho osobne poznam ludi, ktorym sa ani nie po roku pokazilo nibe cerpadlo a so servisom sa par tyzdnov trapili.
Odpovedať
Profilova fotka
aha, okej. sem tam sa spomenie firma, tak už je to proste reklama. v každej jednej diskusii máš odporúčania na reálne firmy, takže zase takéto ničím nepodložené tvrdenia 😁 @jamur ja si tiez myslim, ze co sa tyka toho servisu a poradenstva, tak v tomto nemaju konkurenciu, daval som si nacenovat roznym firmam, takze to posudit viem, vela z nich mi ani nevedeli odporucit konkretny typ, ktory by bol pre moj dom vhodny.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od daniellito:

aha, okej. sem tam sa spomenie firma, tak už je t…
@daniellito to je úplne v poriadku 😄 aj rypnúť si treba, veď by tu bola nuda bez toho, nie? 😁 môžem spomenút aj Daikin napríklad. lebo sú ako značka fajn, ale aj tak sme sa rozhodli pre Fenomis, lebo nám proste spravili lepšiu cenu. 😇
Odpovedať
my sme si davali nacenovat teraz roznym firmam, tak cakame. 🙃 ale mozem povedat, ze niektorym to teda trva mega dlho. 🤣
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?