Treba sa bat a velmi, mam ju na podlahovom kureni, lebo ma presvedcili "odbornici" a je to na prd, ohrieva sa to ovela dlsie (radovo hodiny) ako tam kde mam dlazbu. Takze si to dobre rozmysli...
predpokladajme že je pod podlahovym kurenim normalna vrstva izolacie trebars 10 a viac cm polystyrenu .
už viac ako 10rokov dozadu som dal zakaznikovy kvalitnu dubovu plavajucu podlahu do celeho domu a dokonca v celej dlžke 10m bez prerušenia( s dostatočnou dilataciou) a nediali sa žiadne katastroficke scenare produkovane inžiniermi čo vidia len tabulky tepelnej priepustnosti.
ta podlaha je krasna neskutočne skvela, prijemna ako vlete tak aj v zime.
To že to je drevo vačši izolant neznamena že teplo neprejde...len mu to dlhšie trva.
----preto je dobre mat aj par podlahovych radiatorov alebo krb alebo neviem čo ked je vonku extremna zima alebo vykyvy teploty.
----dat si drevenu dlažkovicu na podlahove kurenie tak musi byt :
1 dobre vysušena
2. spravne položene a ukotvene
3.drevo musi byt jadrove (dobry stolari vedia ake) -vyberane
4. ten kto si ju ide davat musi si byt vedomy že sa tam časom vytvoria neake medzierky velkost je zavisla na širke dosiek, niektorim priatelom prirodnych materialov to nevadi, dokonca to može byt v určitych pripadoch aj žiaduce.
menej hakliva je drevena plavajuca podlaha.
je to pre ludi čo vedia prečo chcu mat na podlahe drevo.
Da sa dat...objekt(idealne trvalo obyvany) by mal byt v lepsom energetickom standarte aby potreba tepla dodavana cez cca 2 cm dreva nebola velka,idealne zacat kurit(temperovat) v oktobri skoncit v aprili...na rychle akumulacne starty vo vikendovych chalupach nevhodne...co pridate na vrch kurenia(tep.odpor)akokeby ste ubrali zo spodnej izolacie