Skusenosti s klimatizaciou Samsung Wind free

Chcel by som sa opýtať ci mate niekto reálne skúsenosti s klimatizáciou Samsung Wind free. Rozmýšľam nad chladením domu a táto klimatizácia garantuje že je bezprievanova a vie nahradiť stropné chladenie. Má niekto relane skúsenosti. Budem vďačný za každú pripomienku, odpoveď. Isto tato diskusia pomôže aj ostatným pri rozhodovaní o klimatizácií domu.
Odpovedať
@dsalcpretlak mam ju v byte rok. neviem co presne potrebujete vediet, ale funguje :-) pouzivam hlavne online appku, kde si nastavim zap/vyp ako potrebujem. windfree mod sa da tiez nastavit, ak sedim priamo pod nou, necitit fukanie.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kocere @manilla Ďakujem za odpoveď Takže netreba sa báť fukania? Fukanie mi vadí a som z toho hneď chorý.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
mobilna je totalna blbost
Odpovedať
@dsalcpretlak fukania sa bat netreba, pri windfree mode sa klapka zavrie a vzduch prudi len tymi malinkymi otvormi. ja mam klimu nad sedackou a sedim pod nou.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@kocere Skúšali ste s ňou aj kúriť? Práve mi ju jedna firma ponúkla ako hlavny zdroj na kurenie v dome.
Odpovedať
@los V režime vykurovania sa nedá prepnúť do wind free módu. Kúri ako klasická klíma - fúka vzduch cez tú otvorenú štrbinu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku

Odpoveď na príspevok od manilla:

@dsalcpretlak mam ju v byte rok. neviem co presn…
@manilla dobrý deň, podľa príspevku už máte túto klímu 4 roky. Ste s ňou stále spokojná? Ja uvažujem, že si ju dám namontovať hlavne kvôli tomu, že nerobí vietor a to by mohlo byť zdravšie hlavne pri spánku. Len veľa firiem ju nepozná, prípadne ju osdsudzujú a vôbec ju nechcú montovať. Jedni mi hovorili, že sú kazové a preto ich vyradili zo svojej ponuky, vraj museli stále chodiť na servis
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od editaf:

@manilla dobrý deň, podľa príspevku už máte túto …
@editaf dobry den. Uz som sice vyse pol roka v inom byte, ale s klimou som bola vzdy spokojna. Neviem ake firmy nepoznaju samsung windfree, je to bezny standard co sa montuje. Ja som ju mala od teplozima. Ja praveze poznam vela ludi co ju ma a nikto sa nestazuje na nic. Super bolo presne to, ze nefuka priamo.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od editaf:

@manilla dobrý deň, podľa príspevku už máte túto …
@editaf mame ich doma. Ano vie to fungovat so zavretou klapkou. Zeby bolo zrovna prijemne pod tym spat to fakt nie, na moj vkus to stale dost "fuci" (co ma vobec neprekvapuje, bez cirkulacie neviem ako by to chceli vychladit vzduch v celej miestnosti). Na noc to vypinam. Dokonca mam dojem, ze to menej fuci v rezime quiet ako v rezime windfree.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dsalcpretlak:

Chcel by som sa opýtať ci mate niekto reálne skús…
@dsalcpretlak za mňa určite je to dobrá klíma. My ju máme a sme spokojní
Odpovedať
tiez mam windfree 3.5kw a spokojnost, aj ked je pravda ze sa vyuziva iba vikendovo, aj to na vzchladenie izby pred spanim a cca o polnoci ju uz vypinam, cize prevadzka je iba obcasna, ale zatial bezproblemova a som maimalne spokojny. Pouzivam rezim windfree, kedy sa klima zavrie a vzduch pridi von iba cez malicke dierky na povrchu. Neda sa ale povedat, ze nebudete citit pohyb vzduchu. Urcite je to prijemnejsie nez klasicka klima, ale stale je citit prirodzeny pad studeneho vzduchu dole a celkovo pohyb vzduchu v izbe, ale je to urcite prijemnejsie nez prievan. Tiez som cital, vraj odchadzaju plosne spoje ci riadiace jednotky, ale moja zatial ide :D
Odpovedať
Na kurenie by som ale uz isiel radsej do gree u crown. Tie klimy maju perfektne kompresory a kuria az do -30 stupnov.
Odpovedať
ďakujem všetkým za názory
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?