Rezimy mobilnej klimatizacie a odvod vzduchu

Dobry den, mam klimatizaciu WHIRLPOOL PACF29HP W, ktora ma tieto 4 rezimy.. COOL(chladenie), DRY (odvhlcenie), FAN (ventilator), HEAT (kurenie).. v navode je len instalacia odvodnej rury na vzduch smerom von z miestnosti. Tyka sa to hlavne chladenia. Ale k dalsim rezimom som nenasiel ziadne dalsie informacie.. zatial co ine navody napr pre klimatizacie Olimpia Air Pro, kazu nechat hadicu v pripade rezimu DRY v miestnosti, a napr Honeywell v tomto rezime nepripaja ani ruru (takze vzduch ostava v miestnosti) spytal som som sa aj AI chatov, a taketo boli odpovede AI;COOL;DRY;HEAT Gemini;von;dnu/von(vyssia ucinnost);dnu ChatGPT;von;von;von Copilot;von;dnu;dnu akoto vlastne teda ma byt? cool - jasne smerom von ale co tie dalsie 2: DRY - ? HEAT - ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od crakesvk:

Dobry den, mam klimatizaciu WHIRLPOOL PACF29HP W,…
@crakesvk Zmeň umelú inteligenciu 😂. Režim DRY, teda odvlhčovanie, tak je pochopiteľné, že pokiaľ chceš odvlhcovat miestnosť, tak potrubie von nedávaš a zariadenie cirkuluje, odvlhčuje vzduch v danom priestore.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od crakesvk:

Dobry den, mam klimatizaciu WHIRLPOOL PACF29HP W,…
@crakesvk Riad sa podla navodu ku klimatizacii. Ak tam nie je spomenuta hadica von pri suseni, tak ju nedavaj, vyskusaj, ako to funguje, ak zle, tak ju tam daj. Niektore mobilne klimatizacie odvetravaju kondenz von tou vyfukovou rurou, takze ma byt pripojena ci v rezime chladenia, alebo susenia. A potom ani netreba riesit odtok kondenzu, lebo je len minimalny. Ved co je to susenie? Je to mierne chladenie, takze kondenz vznika - tym to vlastne susi. Ale kedze bezna mobilna klimatizacia zaroven taha vzduch zvonku (alebo z objektu) netesnostami (tym, ze stale vyfukuje vzduch von tou hadicou), tak ak je aj vonku (v objekte v dalsich miestnostiach) vlhko, tak by znova nasavala vlhky vzduch zvonku. Tak asi preto to vyrobca doporucuje radsej bez hadice, aby zvysil ucinnost susiaceho procesu. Ale treba potom riesit ten kondenz. Su vsak aj mobilne klimatizacie, co maju 2 vyvody vzduchu (sanie a vyfuk), tak take netreba riesit kondenz a vyfukuje to von. V rezime kurenia zavisi od toho, ci to kuri elektrickou spiralou - najdes v navode, alebo ti to prezradi vysoky odber elektriky (=netreba hadicu), alebo ako tepelne cerpadlo (=treba hadicu).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od durino:

@crakesvk Riad sa podla navodu ku klimatizacii. A…
@durino co sa tyky mojho modelu, tak inslacia popisuje dat ruru von (neriesi mod, primarne je ale na chladenie, takze je jasne ze popisu instalaciu na odvod horuceho vzduchu).. jednotlive mody uz VOBEC nepopisuje.. navod z oficialnej stranky je tu https://whirlpool-cdn.thron.com/stati... od strany 244 v slovenskom jazyku.. v rezime kurenia ide z klimy teply vzduch a z rury vlazny az studeny .. tiez by som ruru nechal von, mi pride ze potom to nema zmysel vyfukovat studeny vzduch naspat do miestnosti... v rezime susenia som si nebol isty, lebo vzduch z klimi aj z rury su vlazne.. nasiel som v inych navodoch vyssie spomenute ze maju byt bez rury/s rurou do miestnosti.. preto som ale zalozil toto vlakno.. no kontaktoval som aj vyrobcu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od crakesvk:

@durino co sa tyky mojho modelu, tak inslacia pop…
@crakesvk Mas jednotku s tepelnym cerpadlom pri kureni. https://www.whirlpool.sk/w/klimatizac... Typ systému REVERSIBLE Takze aj pri kureni musi ist hadica na vzduch von z okna. Funkcia odvlhčovania Teraz môžete jednoducho a rýchlo nastaviť úroveň vlhkosti a cítiť sa pohodlnejšie, keď je veľmi horúco alebo chladno, vďaka funkcii odvlhčovania, ktorá z miestnosti odstráni viac ako 2 litre vody za 1 hodinu*. *Týka sa prenosného modelu PACF212CO W s funkciou sušenia. Testovacie podmienky: vnútorná teplota 30 °C s 80 % vlhkosťou, veľkosť miestnosti 13,3 m2. To susenie je sice pre iny model, ale +- pri tychto parametroch musis mat hadicu opat nainstalovanu, inak by si kazdu chvilu vylieval kondenz z nadrzky. Takze vzdy pouzivaj hadicu. Okrem rezimu ventilator.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od durino:

@crakesvk Mas jednotku s tepelnym cerpadlom pri k…
@durino dakujem za vase postrehy, rady... doplnim odpoved od zakaznickej linky whirpool "... rúra na odvod vzduchu v prípade režimu DRY a HEAT má smerovať dovnútra do miestnosti..." a napr zo zakaznickej linky Alza "... Roura musí v každém režimu směřovat ven z okna...." takze zase 2 odlisne odpovede..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od crakesvk:

@durino dakujem za vase postrehy, rady... doplnim…
@crakesvk Ono na tych zakaznickych linkach obcas pracuju "odbornici". Pri rezime tepelneho cerpadla (vykurovanie), co je vas pripad, nemoze rura smerovat do miestnosti, to je, akoby ste mali splitovu klimatizaciu a mali vonkajsiu jednotku namontovanu vnutri. V pripade, ze by ste mali vykurovanie elektrickou spiralou, by to bolo ine. V rezime susenia je to diskutabilne, tam by to teoreticky mohlo byt, ze rura nejde von z miestnosti. Ved aj lokalne susice tak pracuju. Ale z hladiska automatickeho odvodu kondenzu by som v rezime susenia dal ruru von. Takto je to aj pravdepodobne navrhnute, aby sa kondenz odparoval a vyfukoval von. Ak by sa to vracalo dnu, vlhkost by sa nemenila takmer vobec. Vsak to mozte vyskusat, ak mate vlhkomer, co je u vas ucinnejsie, s rurou von, alebo rurou vnutri a podla toho si to prisposobit.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?