Rekuperácia Nilan Compact - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Skusenosti s pouzivanim rekuperacie NILAN COMPACT
Odpovedať
1
9
10

Odpoveď na príspevok od lvasko:

@lvasko Asi treba znovu zopakovať rozdiel medzi a…
@lvasko Vau perfektný opis! Presne takto nejako nám to hovorili aj pri montáži, ono sa to zdá že je to komplikované ale je to úplne jednoduchá vec a navyše si myslím že by mala byť montovaná aj do bytoviek automaticky. A ako dlho už máš rekuperáciu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cielo33:

@lvasko Vau perfektný opis! Presne takto nejako n…
@cielo33 3-ti rok, dve zimy
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od barbie888:

@ado88 A ako presne sa o nu staras ty? Mna ako ze…
@barbie888 Robis to uplne spravne 😉 Ja tak isto len vymienam filter to je asi taky zaklad pre to aby ti rekuperacia dobre fungovala. Aj to vlastne mas normalne taky navin toho filtru odstrihnes si kolko potrebujes a vymenis. No a dalsia vec je aj ze ako casto ten filter menis.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ado88:

@barbie888 Robis to uplne spravne 😉 Ja tak isto l…
@ado88 a tie filtre sa vymienaju rovnako casto pri aktivnej alebo pasivnej jednotke? nie je tam rozdiel?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lvasko:

@cielo33 3-ti rok, dve zimy
@lvasko A co sa servisu tyka tak ho vyuzivas? Myslim ze ci volas do firmy aby to prisli skontrolovat. Ci si to niekedy aj potreboval a vyuzil.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cielo33:

@lvasko A co sa servisu tyka tak ho vyuzivas? Mys…
@cielo33 využil. Firma s Košíc, bez problémov, konzultácia aj po telefóne. Mal som v rámci záruky výmenu jedného ventilátora, potom výmena antikoróznej tyče v nádrži a konzultácie o nastavení a programovaní pre inteligentnú domácnosť LOXONE, to aj s Plzňou, kde som NILAN kúpil. Všetko bez problémov. Už dávno som s nimi nehovoril, ale posledne keď som volal tak ma mali uloženého v databáze a vedeli poradiť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od seker47:

@ado88 a tie filtre sa vymienaju rovnako casto pr…
@seker47 Asi nie, lebo aj u aktívnej sú pred tou časťou zariadenia, kde je pasívny výmenik. Všetko podľa potreby. Treba to kontrolovať, lebo každý má dom v inom porostredí.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od seker47:

@ado88 a tie filtre sa vymienaju rovnako casto pr…
@seker47 presne ako ivasko napisal zalezi od toho kde zijes ci mas v blizkosti stromy a rozne pele,alergeny co teda vie tu rekuperaciu paradne zaniest. ale v podstate si myslim tiez ze to je jedno ci je pasivna alebo aktivna, menit to mas tak ci tak. nas napriklad na to vie upozornit aj cidlo co mame na stene, ale kolkokrat to nie je treba tak to viem odlozit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ado88:

@seker47 presne ako ivasko napisal zalezi od toho…
@ado88 tak ale si predstav, ze niekto sa vyslovene zameriava na cenu tej jednotky, nie kazdemu to financne vie uplne vyjst a predpokladam, ze tie aktivne jednotky su o nieco drahsie ako tie pasivne.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od seker47:

@ado88 tak ale si predstav, ze niekto sa vysloven…
@seker47 ano tomuto rozumiem, no zas si zober ked stavias dom asi tiez nebudes setrit na materialy aby ti za par rokov zacal plesniviet ci praskat a padat na hlavu. pasivnou rekuperaciou si vies len cisto vetrat, okej daj si ju ked uz mas teda dom postaveny, no pokial fakt mas novostavbu resp. len projektovu dokumentaciu chod rovno do tej aktivnej a nemusis riesit napr. bojler na vodu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ado88:

@seker47 ano tomuto rozumiem, no zas si zober ked…
@ado88 no ved pokial je fakt niekde statistika a studia, ze ta aktivna je lepsia ako pasivna, tak by som rozhodne nevahal. ale to uz je za jedno si myslim, lebo aj tie pasivne jednotky sa uz vedia vyrovnat aktivnej.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od seker47:

@ado88 no ved pokial je fakt niekde statistika a …
@seker47 no to by som az tak netvrdil ze sa vedia vyrovnat. ved predsa aktivna je preto aktivna lebo ma viac fukncii a nie ako pasivna ze len vetra.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ado88:

@seker47 no to by som az tak netvrdil ze sa vedia…
@ado88 neviem, ci mi tam treba viacero funkcii, ked jedine, co od nej potrebujem je proste riadne vyvetrat a mat doma stale cerstvy vzduch bez vetrania oknami. 😅
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lucky_11:

@ado88 neviem, ci mi tam treba viacero funkcii, k…
@lucky_11 Je to moznost, ze si das len takuto pasivnu rekuperaciu. No z mojho hladiska ti to usetri dost miesta v technickej miestnosti, kedze vyriesis "vsetko" jednou velkou krabicou 😄 A druha vec vies tak aj viac usetrit na energiach.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od barbie888:

@lucky_11 Je to moznost, ze si das len takuto pas…
@barbie888 len ta pociatocna investicia je vacsia, na to sa asi treba riadne pripravit 😉
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lucky_11:

@ado88 neviem, ci mi tam treba viacero funkcii, k…
@lucky_11 no myslim si ze sa ti zide viac funkcii kedze teraz by si si akorat tak teplo tym vetranim vhanal dnu a cez zimu zase naopak 😉 ono ma to predsa len nejake svoje opodstatnenie preco to tam je a preco sa oplati mat viac aktivnu rekuperaciu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ado88:

@lucky_11 no myslim si ze sa ti zide viac funkcii…
@ado88 suhlasim, ja nehejtujem. kedze ju nemam, nemam co kritizovat v podstate. 😅 skor mi slo o to porovnanie, lebo v okoli maju ludia aj pasivne rekuperacie a nestazuju sa vobec, ze by vyvetrala horsie napriklad.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od seker47:

@barbie888 len ta pociatocna investicia je vacsia…
@seker47 no a kde nie je povedzme si to takto 😅 do novostavby sa ti to oplati dat z toho dovodu ako som aj napisala ze mas v podstate jednu velku "krabicu" asi o velkosti chladnicky a perfektne si s nou vyriesis vsetko. Ak chces davat nie do novostavby aj tak sa ti to vyplati pretoze sa ti tie peniaze vratia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od barbie888:

@seker47 no a kde nie je povedzme si to takto 😅 d…
@barbie888 ked nie do novostavby, tak potom uz sa to vyplati asi len pri rekonstrukcii, nakolko tam treba ratat s riadnymi burackami.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od barbie888:

@seker47 no a kde nie je povedzme si to takto 😅 d…
@barbie888 A oplatí sa to aj do starších domov? Netreba tam porobiť ešte aj nejaké iné prípadné úpravy, aby to malo taký efekt, ako má mať?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od seker47:

@barbie888 ked nie do novostavby, tak potom uz sa…
@seker47 Ano, je to trosku zlozitejsie ked uz mas byt alebo dom a chces tam nejako takto zasahovat. No nic nie je nemozne :) Cize ano dobre si napisal, treba nad tymto uvazovat este pred samotnou rekonstrukciou. @pajkus Co sa tyka starsich domov tak tam uz je potrebne zvazit aj ostatne veci co treba vymenit co je este ok. Ale to by som riesila uz tak ze vezmem projekt a rovno ho poslem firme, kde mi budu vediet lepsie odbornejsie poradit :) Byt mnou tak keby je uplne stary dom tak nevaham a riesim tam aktivnu rekuperciu so vsetkym :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od barbie888:

@seker47 Ano, je to trosku zlozitejsie ked uz mas…
@barbie888 co znamena "so vsetkym"?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lucky_11:

@ado88 suhlasim, ja nehejtujem. kedze ju nemam, n…
@lucky_11 vetrat horsie si myslim ze nebude 😃 ale s takouto aktivnou vies usetrit na elektrine napriklad dost si myslim, lebo ona na to chladenie ci kurenie alebo ohrev vody nevyuziva elektrinu ale prave ten vzduch z vonka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ado88:

@lucky_11 vetrat horsie si myslim ze nebude 😃 ale…
@ado88 to je sice pekne, len to kurenie rekuperaciou sa mi az tak nepozdava, nemyslim, ze je schopna riadne vykurit uplne cely dom. 🤐
Odpovedať
@ado88 A aký je výkon toho kúrenia, či chladenia? Lebo kúriť, či chladiť dokáže aj obyčajná klimatizácia za 500€, akurát že výkonom cez 3kW, čo je už určite citeľný výkon. A cenový rozdiel medzi aktívnou a obyčajnou rekuperáciou je niekoľko 1000€? Ak má Nilan max. tepelný výkon asi 1kW (pri vlastnej spotrebe asi 700W), tak to vôbec není nijako oslnivý výsledok a môj názor je, že za tie peniaze navyše sa to proste neoplatí... Radšej normálnu rekuperáciu a prípadne zlepšenie tepelného komfortu riešiť napríklad klimatizáciou...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od macko444:

@barbie888 co znamena "so vsetkym"?
@macko444 so vsetkym rozumej vetranie, chladenie, kurenie a ohrev vody v jednom :) je to vela rozvodov, no v tej technickej miestnosti mas len jednu velku "chladnicku" a v nej je komplet vsetko. doma mas na stene cidlo na ktorom mas komplet prehlad o vsetkom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od barbie888:

@macko444 so vsetkym rozumej vetranie, chladenie,…
@barbie888 cidlo, cize panel, s ktorym vies jednotku ovladat, ano? no ani toto nebyva uplne na kazdej jednotke, takze to beriem ako velke plus.
Odpovedať
1
9
10
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?