Nasávanie a výfuk rekuperácie do exteriéru

Profilova fotka
Aké rúry a "žalúzie" použiť na nasávanie vzduchu a výfuk rekuperácie do exteriéru? Stačí použiť obyčajné kanalizačné PVC?
Odpovedať
Profilova fotka
Nie ,sú na to original rúry obalené izoláciou https://picasaweb.google.com/10756410....
Odpovedať
Profilova fotka
Paci sa mi tal inka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@xenna @blacksr ma kanal. rury. podla mna v pohode.. Ale musis ich zaizolovat ako pise vyssie... Interierove, teda co su rozvody po interiery je blbost izolovat :-) a je dobre dodatocne obizolovat este aj rekuperaciu...
Odpovedať
Profilova fotka
Rekuperačná jednotka musí byť v izolovanom priestore.
Odpovedať
Izolaciu, ktorou vyrobcovia obaluju jednotky rekuperacie je nedostatocna a doporucuje sa kvôli lepsim parametrom ju este doizolovat-kazdemu na stavbe nejaka ta izolacia ostane. Pokial ide o potrubia, su na trhu t.z.v pribehove, za ktore clovek zaplati podstatne viac, aj ked niektore vyrobne firmy z tych rozdielov uz az taku vedu nerobia. Pribeh ale , ako tu uz zvycajne byva nema tu hodnotu, ako ten rozdiel v cene. Izolovat potrubie netreba vsade, len na vstupe vduchu z vonkajsieho prostredia do rekuperacie ( lebo ten vzduch ma v zime teplotu, ktora by Vam ochladzovala vnutorny priestor) a samozrejme aj vzduchove potrubie , ktore odchadza z domu za rekuperacnou jednotkou, lebo ma teplotu okolo 5°C a tiez by ochladzoval okolite prostredie. Ostatny vzduch ma bud cca 16°C, alebo °cca 21°C a ten nie je zivotne dôlezite izolovat od vnutorneho priestoru ( mozno ten 16°C, ak ma niekto peniaze nazvys..xixixi). Treba dat pozor pri vstupe a vystupe vzduchu, aby mali tieto konce spravnu polohu.
Odpovedať
Profilova fotka
Rúru použijeme Termoflex s 25 mm izoláciou, na pripojenie jednotky. Zaujíma ma hlavne, akú rúru dať do steny. Na tú flexibilnú vonkajšiu mriežku asi neprichytíme. :-)
Odpovedať
dajte si mriezku ktora ma ramik a upevnenie do steny, len pozor na prietokovu plochu. pretoze pokial bude mat aj sito proti hmyzu a lamely proti dazdu, potom sa zmensuje prietokova plocha a vyraba vam velke tlakove straty /a tiez zvysuje rychlost vzduchu/ ktore mozu znizit vzduchovy vykon rekuperacnej jednotky. vacsinou sa to robi tak ze ide kruhova rura, na nu sa napoji taky prechodovy kus aby vzduch na vyfuku alebo sani vyuzil celu plochu mriezky /vacsinou stvorhrannej/ izolaciu sacieho potrubia treba hlavne koli kondenzacii v zimnych mesiacoch :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?