Minule mi niekde vyskočil reklamný článok s tým, že sa nemá zanedbávať čistenie podlahového kúrenia a malo by sa raz za čas (tuším spomínali ročne) vykonávať, aby sa predišlo poruchám a predĺžila živostnosť systému. Reklamy aj takéto články beriem s rezervou, je prirodzené že firmy nahovárajú a predávajú svoje služby ako len vedia, ale som zvedavý či s tým má niekto skúsenejší skúsenosti, my máme podlahové len druhý rok. Či podlahové kúrenie funguje donekonečna ( haha 😄 ), alebo či stačí riešiť až keď sa dačo pokazí (asi najbežnejší, ale nie najlepší prístup), alebo ste už absolvovali nejakú preventívnu údržbu (aká bola orientačne cena takéhoto? nemyslím žiadnu opravu žiadnej závady, len čisto údržbu).
Vďaka
@dabo123 mam stroj na cistenie podlahoveho kurenia,ale cistit to kazdy rok je absolutna chujovina.
Ak sa pouzije upravena voda + biocid tak tam neni co cistit!
Ja moje instalacie budem cistit kazdych 5 rokov teda zacnem lebo stroj mam len 3 roky.
Ja som tiež počul že stačí každých 5rokov ja keď aspon takto ako sa prestalo kurit tak zapnem raz za mesiac podlahovku nech troska prebehne aj obehové čerpadlo atď i tak 🙂
@dabo123 - minimalne raz rocne treba odkalit filter. Ak ho nemas, co najskor domontovat. Ak sa nudis, mozes si skontrolovat chemicke parametre vody, pripadne upravit ph atd, doplnit biocidny pripravok. Kurenarsku vodu zbavenu O2 urcite nevypustat alebo vypustat co najmenej. Ak mas zabudovany vymennik, tak kontrola horcikovej anody + servis (cistenie vymennika, kontrola spalin, kontrola kotla).
@kipsii cistota prietokomerov zodpoveda stavu vykurovacej sustavy a stavu kotlovej vody. Ako dlho mas podlahovku? Aka voda bola pouzita na prvotne napustenie systemu? Aky je zdroj kurenia? Je v systeme zaradeny filter, aky? Toto je vyslovene na preplach a stabilizaciu.