Chladenie stropu, system pod sádrokarton

Ahojte, Riešil niekto na stavbe RD, chladenie stropu suchym systemom teda pod sádrokarton. riešim sadrokartom preto lebo v obyvacej miestnosti budem mať priznané trámy. oslovil som zopar firiem ako: https://www.comklima.sk/klimatizacia/... https://modernekurenie.sk/sluzby/chla... https://www.zdravekurenieachladenie.s... https://www.uponor.com/sk-sk/produkty... ceny su celkom odlišné ako aj výkon chladenia. na čo si dať hlavne pozor? Máte namontovaný niektorý zo systemov? vaše skusenosti. prikladam aj zopar obrázkov pre predstavu. ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
A načo vymýšľať zložitosti, ktoré budú stáť x€ navyše, keď sa dá chladiť klímou alebo ak máš tč vduch-voda a podlahovku, tak priamo čerpadlom do podlahovky? Vie to aj zem-voda, ale nie každý výrobca to vie integrovať do vnútornej jednotky a je k tomu potrebná druhá "krabica".
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od josefx:

A načo vymýšľať zložitosti, ktoré budú stáť x€ na…
@josefx tak ja by som ani zadarmo nechcela klimu a chladit podlahovkou vobec nie je prijemne. My chladime stropmi ale mame zaliate v doske a ani neviem ze chladime.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od josefx:

A načo vymýšľať zložitosti, ktoré budú stáť x€ na…
@josefx Stropne chladenie je úplne iný level. Nic lepsie ako kombinacia podlahove kurenie + stropne chladenie neexistuje. Jedina vyhoda klimy oproti stropnemu chladeniu je, ze dokaze znizovat vlhkost. Stropne chladenie ju bohuzial zvysuje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@josefx Stropne chladenie je úplne iný level. Nic…
@kejsix S tým súvisí aj to, že klímou je možné v priestore chladiť viac, vyšším výkonom. So stropným chladením len potiaľ, pokiaľ sa nedosiahne rosný bod. Potom je treba odvlhčovať alebo znížiť výkon chladenia. Do obývačkokuchyne by som pre istotu možno pridal predinštaláciu na klimatizáciu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od josefx:

A načo vymýšľať zložitosti, ktoré budú stáť x€ na…
@josefx klimatizacii sa chcem prave vyhnuť, mne ani mojej žene to nerobí dobre. a cez tu podlahovku som sa uz tiež informoval. niekomu to prirodzene vadi a najme moja žena ma vždy studené nohy aj bez chladenia. :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@josefx tak ja by som ani zadarmo nechcela klimu …
@wivik no v doske je asi ideal ale v tomto pripade to nie je možné keďže budu priznané hrady :(
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@josefx Stropne chladenie je úplne iný level. Nic…
@kejsix no ono tá vlhkosť vzduchu pri teplote je dosť podstatná, nakoľko suchý vzduch aj teplejší je pocitovo príjemnejší ... ja klímou chladím max. na 24°C ale tým, že zníži vlhkosť v interiéry na nejkých 50%, tak je pocitovo veľmi príjemne... zníženie teploty v miestnosti bez odvodu vlhkosti , vlhkosť len zvýši, t.j. zhorší pocitovú teplotu aj komfort v miestnosti to je jasná fyzika...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od momo2105:

@josefx klimatizacii sa chcem prave vyhnuť, mne a…
@momo2105 mám pasívny dom postavený, tak vychádzam z vlastných skúsenosti, ale novostavba je tiež izolačne dobre natom (ak máš externé žalúzie), že: - klíma nemusí ísť 24/7, kým prídeš z práce, tak dojdeš do vychladeného domu. Pravdepodobne bude stačiť chladiť 1x denne - ak máš podlahové kúrenie, povrch podlahy nesmie mať viac ako 27°C (norma, inak ti nikto neuzná reklamáciu) - každá podlaha ti bude studená na bosú nohu aj keby sa 24/7 kúrilo. Aby bola teplá na dotyk, musela by mať viac ako je teplota tela. Navyše kecy o tom, že klíma "fúka" neberiem, môžeš si ju kľudne namontovať a nasmerovať tak, aby ti nefúkala rovno za krk. Prípadne sa dá integrovať do systému rekuperácie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@kejsix no ono tá vlhkosť vzduchu pri teplote je …
@dexter89 No preto je optimalne mat k tomu aktivnu reku, ktora vlhkost zrazi. Len to je uz ina pesnicka.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@josefx Stropne chladenie je úplne iný level. Nic…
@kejsix @kejsix Napisal si: 1. Nic lepsie ako kombinacia podlahove kurenie + stropne chladenie neexistuje. -Ako pre koho, toto riesenie je vhodne pre dlhodobe byvanie (si stale doma) a dlhodobe udrzovanie +-konstantnej teploty. Ale pri podlahovom kureni sa napriklad intenzivnejsie neohrejes, ak potrebujes (prides zvonku podchladeny). Tiez je otazka, ako rychlo dokaze stropne chladenie reagovat na zmeny teploty vplyvom solarneho zisku. Takze vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. 2. Jedina vyhoda klimy oproti stropnemu chladeniu je, ze dokaze znizovat vlhkost. Stropne chladenie ju bohuzial zvysuje. -S tym znizovanim vlhkosti klimou to je pravda a je to dost podstatna vec v lete pri vlhkom vzduchu, ale nie je to jedina vyhoda klimy, dalsia vyhoda je flexibilita - moznost kratkodobej velkej zmeny teploty (ked chces rychlo prestavit teplotu - rychlo vychladit/ohriat), dalej, cena klimy bude pravdepodobne mensia, ako systemu stropneho chladenia (+hlavne ked si udrzbu klim vies urobit aj sam), dalej, na klime mozes mat doplnkove funkcie ako specialne filtre, ionizator... Takze stropne chladenie a podlahove vykurovanie ma svoje plusy, ale nie su to len same plusy. V podstate rozhodujuce je to, ako je nehnutelnost postavena a ako sa pouziva.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od durino:

@kejsix @kejsix Napisal si: 1. Nic lepsie ako kom…
@durino netusim ako fungujete doma ale u nas ked zacala vykurovacia sezona tak sme nastavili teplotu v spalnach, teplotu v obyvacke a viac sme do toho nesahali. Tak isto ked sme teraz zapli chladenie, tak par dni som sa s tym hrala lebo prvy krat sme to spustali. Ale ked sme nasli idealnu teplotu tak opat uz do toho nesaham. A nikdy nevies ako sa komu situacia vyvinie. My ked sme stavali tak som bola klasicky zamestnanec. Ale kym sme sa nastahovali tak sa mi naskytla dobra prilezitost a ostala som pracovat z domu. Co som si nikdy nemyslela ze sa stane. Tiez mozu ostat doma s babatkom. Alebo staci ze ochories alebo dieta ti ochorie a si doma cele dni.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od momo2105:

@wivik no v doske je asi ideal ale v tomto pripad…
@momo2105 tak u mna prevysuje pohodlie nad dizajnom -:) Ja by som asi upustila od priznanych tramov a mala plnohodnotne stropne chladenie. Za mna su tramy taky lapac pavukov, same vnutorne rohy co oni maju radi.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od durino:

@kejsix @kejsix Napisal si: 1. Nic lepsie ako kom…
@durino Porovnavas mercedes s octaviou. Samozrejme, zalezi od typu stavby, s tym suhlasim. Klima je samozrejme lacnejsia, ale to aj ta octavia...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?