Chladenie podlahovým kúrením

Dobrý deň, máte niekto skúsenost s chladením bytu za pomoci rozvodov podlahového kúrenia?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od deryk158:

Dobrý deň, máte niekto skúsenost s chladením bytu…
@deryk158 Sused pod vami sa poteší za vaše peniaze 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od deryk158:

Dobrý deň, máte niekto skúsenost s chladením bytu…
@deryk158 v byte nie. Ale v dome sme to raz pustili a bolo to velmi neprijemne na nohy.
Odpovedať
co som pocul, tak rozdiel teplot sposobuje ze pod podlahou kondenzuje voda, co samozrejme, hlavne drevennej podlahe, neprospieva
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

co som pocul, tak rozdiel teplot sposobuje ze pod…
@zacik aka voda kondenzuje pod podlahou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

co som pocul, tak rozdiel teplot sposobuje ze pod…
@zacik no ked to robi amater a podchladi podlahu, tak jasne ze ano .. cidlo na rosny bod a vyriesene
Odpovedať
Profilova fotka
@deryk158 Pri správne navrhnutom systéme a konfigurácii tepelného čerpadla by nemalo dochádzať ku kondenzácii. Výstup studenej vody z tepelného čerpadla je optimalizovaný na teplotu nad rosným bodom. V izbovom termostate tepelného čerpadla je senzor vlhkosti vzduchu a tepelné čerpadlo si v reálnom čase prepočítava hodnotu teploty rosného bodu. Na základe tohto údaja sa optimalizuje teplota na výstupe do podlahového kúrenia tak, aby bola vždy nad rosným bodom. Okrem toho tepelné čerpadlo pridáva bezpečnú rezervu k tejto teplote, aby kompenzovalo rýchle zmeny teploty a vlhkosti v priestore. Stredná teplota podlahy je okrem toho o ďalšie 2 °C vyššia než výstup studenej vody z tepelného čerpadla Toto plati, ak to niekto spocita, osadi, riadi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

co som pocul, tak rozdiel teplot sposobuje ze pod…
@zacik chladim tc podlahu, ziadne rosenie nastastie nie je.. ale zena sa stazuje ze je to neprijemne na nohy 😀
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?