@karpatanka My sme dali najlacnejšie, čo sme zohnali v okolí. Zhodou okolností je to značka Herz. Na rúrky pre vodu 30°C nemám špeciálne nároky. Tá podlahovka bude slúžiť, aj keď tu už ja nebudem.
@karpatanka My sme špecifický prípad. Máme dom 120 m2, dve podlažia, spotrebovali sme okolo 330 metrov, čo bolo asi 330 €. Dom je veľmi dobre tepelne izolovaný, rúrky sú ďalej od seba a tak je aj spotreba rúrok oveľa menšia. Vzdialenosť som si vypočítala podľa tepelnej straty miestností.
Zvyčajne sa spotrebuje okolo 1 000 metrov rúrok.
systemova doska je na to navrhnuta, mas presne urcene medzery a je to vlastne tiez izolacia. Nemusis potom davat ani kari rohoze. a urcite nehrozi riziko poskodenia trubky, ktora sa opiera o karirohoz.
Ja som sa tiez rohodoval a nakoniec mi z toho vysli lepsie systemove dosky a aj ta robota rychlejsie ubehla. Za jeden necely den mali kurenari hotovo
@blacksr a s nejakou izolaciou ci vodivostou tepla to nema nic spolocne? lebo tiez ma napadlo hlavne pohodlnejsie kladenie rurok, ale to by sme vedeli ozeliet, kvoli cene
viete mi prosim vas niekto povedat čo vyjde elektricke podlahove kurenie,aj s kotlom do celeho domu?budeme mat 95m2,počula som že devi je drahe,tak asi fenix alebo vuki.dakujem za odpovede
U teplovodnej podlahovky sa da menit zdroj tepla. Zivotnost rur dnes prekracuje zivotnost stavby. Druhy dovod preco vodnu.. solarna technika. Zatial je to ekonomicky blud, ale uz nie je daleko doba, kedy sa to stane ekonomicky vyhodne, pretoze ti smradi plynovi uz od rozkose nevedia kolko za ZP pytat. Mozno aj technologia pokroci a bude to mat take vykony, ze sa tym bude dat kurit aspon chvilu v prechodnych obdobiach (v zime asi nie..).
Firme by som to (aspon teda ja) robit nedaval. Nukali mi zhotovenie podlah. kurenia za 40,-€ / m2 (aj s materialom, syst. dosky..). Nepocital som to zatial kolko vyjde 1 m2 ak nakupim EPS, rury, kari, ale myslim si, ze menej. Rozostupy a material kurenia nikto nepocita (hovoril som so 4 kurenarmi), bud to davaju pevne rozostup rur XY cm od seba, alebo na sirku ok karisiete. Poznam aj pripad, ze -maestro- nemal casu prist kedy sa slubil, majitel domu mal ale uz na stavbe ludi, cakat nemohol, tak to cele spravili po telefone, od pokladky rur az po zapojenie rozdelovaca, napustenie z vodovodu a zaliatie poteru. Dodnes mu to funguje, hoci ten chlapik ma obe ruky retardovane. Ked to on urobil a ide to.. tak sa nemam coho bat. Vsetok potrebny material sa da dnes objednat po nete, kurier to do 24h prinesie az na dvor.
@karpatanka Dobrý den. Já bych doporučil teplovodní podlahovku. Jednak ji mám a jednak si ji uděláte svépomocí a můžete jako zdroj tepla využít cokoliv. A také jsem přesvědčen, že Vás vyjde laciněji i když jako zdroj použijete elektrokotel. Osobně proti topným elektrickým káblům, rohožím a fóliím nic nemám, ale je to totální závislot na elektrice a hlavně nemožnost v případě nouze přejít na něco lacinějšího a efektivnějšího. A současně byste měla spolu s topením řešit i ohřev užitkové vody. A v této souvislosti se nabízí podstatně více alternativ, jak tepení elektrikou. Čili, řešte to globálně jedním vrzem. Bude to efektivnější a z dlouhodobého hlediska i lacinější.
S pozdravem Laďa