Akú centrálnu rekuperáciu v roku 2024?

Uvažujem nad viacerýmy značkami, všetko protiprúdy, ideálne bez entalpického výmenníka. Nechcem žiadne miešanie a podivné prechody. Keď nebude vlhkosť dostatočná, dam zvlhčovač do domu. Problém mám skôr s veľkou vlhkosťou. Medzi čím sa rozhodujem: Komfovent CF400 - nevedno, ako to bude s náhradnými dielmi po záruke. Nedá sa nastaviť rozdielné sanie na vstupe a na výstupe podľa tlaku. Atrea - český výrobca, všetky diely dostupné aj po záruke. Otázkou ostáva aj ovládanie napríklad cez internet, mobilné aplikácie, režimy. Čo odporúčate vy a prečo?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

Uvažujem nad viacerýmy značkami, všetko protiprúd…
@radoslavc Ja mám objednanú Brink Flair, mercedes medzi rekuperačkami je Zehnder. Ale vo výsledku, sú to len dva ventilátory, výmenník a nejaká logika za tým. Netuším, prečo je to tak drahé.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

Uvažujem nad viacerýmy značkami, všetko protiprúd…
@radoslavc Ja premýšľam nad takou: https://www.ventilatieland.be/nl_BE/p... A aj Poliaci nejakú schopnú vyrábajú, no nemôžem nájsť ten link...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@radoslavc Ja mám objednanú Brink Flair, mercedes…
@roman_ ano vraj zehnder je najtissi, len ta suma je obrovska... Brink flair pocujem prvykrat, preco si sa pre nu rozhodol?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

@roman_ ano vraj zehnder je najtissi, len ta suma…
@radoslavc Dal mi ju projektant do projektu, videl som ju aj na veľtrhu v Brne a aj pán z firmy, čo mi to bude montovať hovoril, že to je dobrá značka. Montuje aj iné značky, práve zehnder asi najčastejšie a údajne s brinkom aj zdieľajú nejaké komponenty. Inak ešte robí Atreu a tam ma upozornil, že určite nebrať najnovší model vraj tam niečo posrali a furt to chodí servisovať (dokonca aj v záruke). Tak 4-5 rokov starý model je údajne podstatne vychytanejší.
Odpovedať
Ja mám taktiež Brink Flair 325 a som maximálne spokojný, okrem filtrov som neriešil nič mám ju v prevádzke 1,5 roka
Odpovedať
Mam atrea duplex 380. v zime davam entalpticky vymennik. ovladanie cez internet na domacej sieti (pocitac, mobil, tablet) alebo aj vzdialeny pristup odkialkolvek. Rezim je nastaveny podla tyzdenneho rozvrhu, pripadne podla potreby zasiahnem prihlasenim sa cez mobil. Inak vetram vacsinu dna na nizsom vykone (cidla CO2 nemam).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od feds:

Mam atrea duplex 380. v zime davam entalpticky vy…
@feds tiez mam rovnaký model, vies porovnať zimu s a bez entalpickeho? Vlhkost pod 40% nemavam s protiprudom. Ako ti funguje appka? Mam problem ze ked ju minimalizujem tak sa opatovne nevie spojit s jednotkou, musim aplikaciu zavriet a potom to funguje....trochu otravne
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cukrik25:

@feds tiez mam rovnaký model, vies porovnať zimu …
@cukrik25 entalpicky je podla mna blbost, uz ak ma niekto problem s nizkou vlhkostou bezpecnejsie co sa tyka bakterii a ineho sajrajtu bude zvlhcovac s nejakym striebrom....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

@cukrik25 entalpicky je podla mna blbost, uz ak m…
@radoslavc mam rovnaky nazor, kadejake zmiesavanie a prepustanie....mam protiprud, len ma zaujímala skusenost...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

@cukrik25 entalpicky je podla mna blbost, uz ak m…
@radoslavc Borec z montážnej firmy mi entalpický doporučoval, ale iba na zimu, aby sa zbytočne zvyšok roka nezanášal, keď ho nie je treba. Ak by tam bol 5 rokov vkuse, tak už fungovať príliš nebude, ale dva tri mesiace v roku predĺži životnosť na min 20 rokov a to už je v pohode. Ono keby vetráte intenzitou, ktorú doporučuje norma, tak budete mať v zime rozhodne so suchým vzduchom problémy. A že sú tam baktérie? Tie sú všade, v tom sú napr. zvlhčovače ešte horšie, ak tam nemáte kontinuálny prietok čistej vody ale cyklíte to furt dookola, kým sa nevyparí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@radoslavc Borec z montážnej firmy mi entalpický …
@roman_ s vlhkostou v zime nemam problem, zavisi to asi aj od velkosti domu, ci sa doma vari, kupe, sprchuje, kolko ludi...ano moderne velke prazdne domy, kde ziju dvaja ludia, tam to moze vysychat...entalpicky vsak povazujem za nezmysel
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@radoslavc Dal mi ju projektant do projektu, vide…
Ja mám tiež Brink Flair, zatiaľ max. spokojnosť, menšia už s montážnikom. Evidentne s tým nemal veľké skúsenosti. Ja som si dal aj do jednej kúpeľne vlhkostné čidlo s funkciou boost. Super vec, len pekne drahá. Vieš mi prosím ťa dať kontakt na tvojho majstra, budem to chcieť pripojiť na internet, poprípadne aj servisovať cez niekoho erudovaného.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od rastobal:

Ja mám tiež Brink Flair, zatiaľ max. spokojnosť, …
@rastobal Staviam v Česku, takže s tým ti asi nepomôžem. @radoslavc Problém je, že všetky miestnosti, kde sa generuje para sú odťahované, takže nie je úplne reálne, že sa vlhkosť zo sprchovania dostane až do spálne. Pomôžu kvety.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@rastobal Staviam v Česku, takže s tým ti asi nep…
@roman_ v kupelni odtah nemam
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

@roman_ v kupelni odtah nemam
@radoslavc Je to zvláštne riešenie, ešte som sa s takým nestretol, ale v tom prípade to asi fungovať môže. Akurát to tak asi nikto nemá.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adam24:

Ja mám taktiež Brink Flair 325 a som maximálne sp…
@adam24 a ja mám od Y2K Venus a za šesť rokov som tiež neriešil nič okrem filtrov každé 4 mesiace, a? Stála 890€.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cukrik25:

@feds tiez mam rovnaký model, vies porovnať zimu …
@cukrik25 mame montovany drevodom, v zime ta vlhkost isla ku 40%, minimum co meralo bolo 36%, ale to sme tu este nebyvali naplno resp. som tu byval sam, tej vlhkosti sa tu az tak moc netvorilo (nemalo moc z coho). Entalpticky vymenik podla mna pomohol, pretoze vlhkost sa nedostala pod 45 %. Boli vsak dni (hlavne par dni co suvislejsie mrzlo, vzduch suchy, viacej sa kurilo), kedy som pustil v spalni na par hodin zvlhcovac (najlacnejsi co bol v elektre za 15 eur). Teraz ho budem menit v zime opat a bude to jeho tretia sezona. Tento rok si viacej sledujem vlhkost, byvame uz traja a aj s nastavenim vetrania som sa viacej pohral ako v minulosti ked to "len vetralo". Nemam aplikaciu, prihlasujem sa do toho zakladneho Atrea rozhrania cez internetovy prehliadac, ten mi vyhovuje a funguje. Horsie to je cez mobil, tam je to trocha okresane a zmensene ale na nejake rychle nastavenie alebo zmenu vetrania mi to tak vyhovuje tiez.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@radoslavc Je to zvláštne riešenie, ešte som sa s…
@roman_ nemam taku moznost, nakolko prerabam lokalne na centralnu a moc to nejde... @feds atreu aky konkretny model?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@radoslavc Je to zvláštne riešenie, ešte som sa s…
@roman_ Atrea
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radoslavc:

@roman_ nemam taku moznost, nakolko prerabam loka…
@radoslavc Atrea DUPLEX 380 ECV5.RD5
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?