Ako nadstaviť kotol Viessmann Vitodens 100?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte prosim ako mam efektivne nadstavit kotol na kurenie(radiatory) a teplu vodu? Mam pocit ze dost dlho tecie studena voda kym pride tepla voda aj ked mam kohutik uplne na teplej strane. A co sa tyka kurenia mam na termostate nadstavene kurenie na 22.5 stupna a ked poriadne vyvetram strasne dlho trva kym byt vyhreje. Termostat je na chodbe kde nie je okno a je tam najchladnejsie. Vcera isiel kotol a termostat ukazoval 22 stupnov a radiatory boli teple vobec neboli horuce. Na radiatoroch nemame termohlavice. Termostat je napojeny na kotol. Na foto posielam aky mame termostat a ako mam nadstaveny kotol. Prosim viete mi poradit? Vopred dakujem
Odpovedať
1
2
@l_haninka Tak to mate opentherm a nie termostat,mali by ste mat aj vonkajsie čidlo.Teplu vodu mávate ako nastavenú? dajte ju na gulicku a sledujte či kotol po ohriatí vody vypne.
Odpovedať
Ja som takýto termostat zrušil aj s vonkajším čidlom a dal tomuto veeeeľmi podobný :-) S týmto Viessmannom išlo kotlové čerpadlo prakticky non-stop a keďže mám radiátory v dome, bolo to zbytočné...
Odpovedať
Profilova fotka
@robo28w kotol ohrial vodu, na displeji kotla je teplota 74.5° ten opentherm ktorý som omylom nazvala termostat je nastavený na o pol stupňa vyššiu teplotu než ukazuje že je v miestnosti reálne ale kotol nezapol kúrenie stále je priorita na vodu.
Odpovedať
@l_haninka po dohriati vody vypol. Pridajte na termostate o stupeň vyššie.
Odpovedať
Profilova fotka
@robo28w ani tak sa nič nezmenilo ani po zvýšení teploty a dlhšom čase...
Odpovedať
@l_haninka klasicky termostat zapne kotol ked kteplota klesne pod nastavenuteplotu - samozrejme je tam nejaka amplituda, cize ak mas napr teplotu nastavenu na 23°tak moze zapnut napr. az ked klesne na 22° - to uz zavisi od toho Ako nastavis. Tento je asi na ekvitermicku regulaciu to znemena ze ho az tak nezaujima kolko stupnov je vizbe, meria aka je teplota vonku a na zaklade toho zapina kotol ako uzna za vhodne. Mali by ste mat vonku na dome snimac teploty z ktoreho idu kable do kotla - mate take nieco? Dalej predpokladam ze sa tam nastavuju rozne programy - ako ma kotol v jednotlive dni kurit - inak kuri cez tyzden inak cez vikend a pod, tak isto tam mozu byt rozne teploty - mozno bude chyba aj tam, ze mas nasrtavene nejako blbo teploty, a mozno je mrtvy vonkajsi snimac a mysli si ze vonku je teplo preto nekuri...
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell to ma napadlo, kedze som si situaciu bola overit vo vedlajsom dome a tam vsetko funguje ako ma. Mame dom v radovke, vsetci mame rovnake kotly aj rozvody a proste vsetko ale to vonkajsie cidlo moze byt chybne. Co sme nestihli zistit kedze dom sme zacali vyuzivat na konci vykurovacej sezony. Nastavenia sme prekontrolovali podla navodu a to vyzeralo v pohode. Tak uz vydrzime a pockame co na to servisny technik. Aj tak velmi pekne dakujem @sysell a @robo28w za ochotu ze ste si nasli cas nad tym rozmyslat a za rady ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Zdravím, tiež by som chcela poprosiť o radu. Od decembra máme tento kotol napojený aj na ohrev vody (predtým bol len na kúrenie). Teplota na ohrev vody bola nastavená na maximum. Z kohútikov išla strašne horúca voda tak sme to stisili na odporúčanú teplotu (tam kde je gulička). Odvtedy sa asi niečo pokašľalo. Ide nám minútu teplá voda, minútu studená, takto sa to strieda. Nastavili sme to opäť na maximálnu teplotu ale nepomohlo, stále teplá - studená, a tá teplá je naozaj len teplá (taká akurát na sprchovanie,38st.), nie je úplne horúca. Viete niekto poradiť, čo sa mohlo stať? Ďakujem.
Odpovedať
Zaneseny vymennik TUV
Odpovedať
@gkrivanek to je odpoveď pre mňa či to bola náhoda že ste sem dali tento príspevok
Odpovedať
@bambaleante pre Vas nahody neexistuju aspon nie na modrych forach
Odpovedať
@gkrivanek v tom pripade dakujem pekne za radu :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@gkrivanek Zdravím. Tiež mám ešte starú klasiku bez dotykového displeju kotol Viessmann Vitodens 100-W, 26kW a každý rok od 2013 mi servisný technik od Viessmann v okolí Trenčína robí okrem revízie aj základnú údržbu za 50,-€
Odpovedať
@andrej_24 to je dobra cena bezne 70 -80 Eur je rocna udrzba zariadenia,ale stale vravim to zariadenie si naseba zarobi a stale je clovek v pluse oproti atmosferickym plynozrutom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
poradí mi niekto prosím vás mám kotol vitopend 100 do komína a nejak mi prestal kúriť zohreje mi len rebrík čo je blízko pri kotly a ďalšie radiátory sú úplne studené odvzdušňoval som asi 5 krát aj vodu som dopustil na správny tlak a nie a nie kúriť známi mi tvrdí že to bude čerpadlo neviem či je to pravda poraďte prosím ĎAKUJEM
Odpovedať
@julius_janco Volaj technika. Lepšiu radu nedostaneš.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?