Hydroizolacia kupelna pod obklad

zdravim, co ste davali ako hydroizolaciu pod obklad a dlazbu v kupeni ? Poter je anhydrid steny su ytong so sietkou a lepidlom. Toto vsetko by som potreboval osetrit hydroizolaciou. Potrebujem aby to bolo nosne aj pod tazky obklad na stenach a super izolacne na podlahe nakolko je tam anhydrid.. Mam tipy na Maplastic ale to je cementova verzia do ktorej sa ma davat este aj sietka a pride mi to take ze uz extrem (skor do bazenou a kupalisk). Ale je to 100% tne co sa tyka izolacie aj nosnosti lepidla a dlazby na stene.. Diky
Odpovedať
Mne obkladač poradil Mapei Mapegum, ktorý vraj používa stále. Do sprchového kúta 3 vrstvy, inde 2 do kríža. Samozrejme rohové pásky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ivan_1988:

Mne obkladač poradil Mapei Mapegum, ktorý vraj po…
@ivan_1988 a riadne na to potom lepidlo a obkad, to iste podlaha? a v poho to drzi hej?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

@ivan_1988 a riadne na to potom lepidlo a obkad, …
@jolaus100 nie nedrží, polke to opadalo.. Rovnako mám Mapegum v sprche už 6 rokov a žiadny problém...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

zdravim, co ste davali ako hydroizolaciu pod obkl…
@jolaus100 ahoj. https://www.kreisel.sk/produkt/aqua-d... V odkaze si pozri produkt. Inak v skratke vojzložková polymér - cementová hydroizolácia. Nemusíš vkladať sieťku. Na spoje podlahy a steny ako aj do spojov stien, použi výstužnú pásku KREISEL, na rohy rohy a kúty máme originál tvarovky z výstužnej pásky.
Odpovedať
Profilova fotka
@jolaus100 pri anhydride (citlivom na vlhkost) by som urcite dal Mapelastic, alebo SIKA. Mapegum je fajn na cementovy poter a na steny. Zavisi aj rozmer kupelne, ale s 10kg vedrom natries vsetko 3x. Mapelastic ma omnoho vyssiu spotrebu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

zdravim, co ste davali ako hydroizolaciu pod obkl…
@jolaus100 aký ťažký obklad tam ide? Nejaký prírodný kameň? Lebo pri klasickom obklade nemám skúsenosť že by niekto riešil zaťaženie a veľkoformátový obklad je ešte ľahší, lebo je tenší. Napr 30x60 hrúbka 10mm je ťažší v kg/m2 ako 120x120 hrúbky 9mm prípadne 120x240 hrúbky 6mm.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

@ivan_1988 a riadne na to potom lepidlo a obkad, …
@jolaus100 samozrejme, nič neodpadlo :).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@jolaus100 aký ťažký obklad tam ide? Nejaký príro…
@marsdm obklad 120x60 a myslim ze okolo 8mm hrubka (uz skor mi jeden hovoril ze bacha na hydroizolacie na stenach lebo nie kazda ma nejaku silnu nosnost na niektore sa dokonca neodporuca lepit obklad zvyslo (steny) preto riesim..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@jolaus100 pri anhydride (citlivom na vlhkost) by…
@mgx ved to z tym anhyd. je take citlive, a maplastic mi bol ako pisem odporucany ale pride mi to take kompikovane, natahovat cementovu vrstu a do toho sietka to ako keby som robil druhe stierky s lepidlom.. ja som skor cakal ze to pretiem niecim a vybavene. dnes ma skoro kazdy anhydrid preto sa pytam co davali ostatny co je fakt nutne sa piplat maplasticom 😐
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kreisel:

@jolaus100 ahoj. https://www.kreisel.sk/produkt/a…
@kreisel vizera to ako maplastic ale citam ze netreba vkladat sietku, celkom plus.. je to funkcne aj z pohadu ze na stene na to moze ist cement. lepidlo a obkad (ma to nosnost pre taky ucel?)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

@kreisel vizera to ako maplastic ale citam ze net…
@jolaus100 u nás je väčší obklad než tento a použitý bol Mapelastic. Obkladač si vyžiadal túto hydroizoláciu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jolaus100:

@kreisel vizera to ako maplastic ale citam ze net…
@jolaus100 ahoj. Áno samozrejme. Priam je to ideálny hydroizolačný podkkad pod cementové lepidlá. A čo sa týka únosnosti obkladu tak to je bez debaty. Je to vhodné unesie to samozrejme obkkad. Po aplikovaní poslednej vrstvy hydroizolácie treba počkať tri dni a potom sa môžeš smelo pustiť do obkladania 😉. Ak budeš mať nejaké konkrétnejšie otázky kľudne Ti vysvetlím celý postup v rátane prípravy podkladu, aplikácie atď...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Vam sa da vymiesat 2k hydroizo uplne do hladka bez hrciek? Ze ci to je moja gramblavost, alebo to bola vada/vlastnost materialu... V interiery som pouzival koli jednoduchosti 1k a zatial (4r) netecie, ale na balkon sla 2k a teda take "hladke" ako 1k to nebolo... A prislo mi, ze by s tym tie sprchove nikove zakutia s paskami nesli tak easy...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od minoo:

Vam sa da vymiesat 2k hydroizo uplne do hladka be…
@minoo ahoj. Akú konkrétnu 2K hydroizoláciu myslíš. Ja zatiaľ takú skúsenosť nemám. Vždy sypem za stáleho miešania do tekutej zložky tú suchú. Po cca 5tich minútach ešte raz premiešam. Malo by to fungovať ak to robíš takto.
Odpovedať
Ale ak sa nemýlim, tak 2K neznamená kvalitnejšia.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

Ale ak sa nemýlim, tak 2K neznamená kvalitnejšia.
@frantisekca ahoj. Dovolím si tvrdiť že 2K hydroizolácia je v určitom ohľade lepšia. Napríklad je vysoko flexibilná a odolnejšia voči soliam ako 1K
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kreisel:

@minoo ahoj. Akú konkrétnu 2K hydroizoláciu myslí…
@kreisel tak uplne takto som to nerobil... sypal, miesal, sypal, miesal, sypal, miesal, miesal, miesal... Ze by som jednou rukou miesal a druhou sypal, to mi prislo "neergonomicke". Daka z mpl to bola, neviem uz aka, myslim, ze nejaky ich brand... Ale fungovat funguje, len som chcel vediet, ci sa to stava, tie hrcky, ale teda asi nie...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od minoo:

@kreisel tak uplne takto som to nerobil... sypal,…
@minoo áno je pravda že je to trochu od ruky ale naša 2K je balená po 4kg suchej zmesi plus tekutá zložka a to sa dá relatívne dobre zamiešať uťahovačkou s malou vrtuľou. To aj v jednej ruke udržíš. Tak to robím ja. Vyskúšaj nabudúce a daj spätnú väzbu 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kreisel:

@minoo áno je pravda že je to trochu od ruky ale …
@kreisel inak vasa 1k https://www.kreisel.sk/produkt/folbit... nemoze ist do sprchy? Lebo t.l. pise poter, anhydrit, omietka, sdk, podlh. kurenie, vysoka flelxibilita, premostenie trhlin... No mne je lahsie si len vedierko otvorit...
Odpovedať
Sietka+kleber na porobeton je zbytocnost pod obklad, ytong to uvadza priamo ako vyrobca. Nabrabral som svojho casu anhydrid aj steny izolaciou den braven, taka horcicova kasa, orandzovy kyblik. Kupelna, ak dobre ratam, funguje 7 rokov bez problemov.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od minoo:

@kreisel inak vasa 1k https://www.kreisel.sk/prod…
@minoo ahoj. Áno folbit 800 je samozrejme tiež vhodný produkt. Aqa Duo 822 môžeš vďaka jeho konzistencii naniesť v dvoch krokoch vo väčšej hrúbke pre lepšiu ochranu.
Odpovedať
a jebtu niekto ko pouzil a ma skusenost alebo nejake referencie na den br. tekuta lepenka 2k hydroizolacia ? Podla popisu je 2 zlozkova aj do exter. aj proti vysokotlakej vode cize ma nejake vyssie kvality nieco ako maplastic (aj sa to tak pripravuje) no nepotrebuje sietku ako vystuz.. Len ci je naozaj spolahliva
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?