Geberit alebo klasické WC?

Ahojte, aktuálne si zrejme väčšina dáva Geberit so závesným WC. Napriek tomu by som rada počula názory tých, ktorí majú Geberit so závesným setom (prípadne iný závesný set). Ako ste spokojní? Dali by ste opäť , alebo radšej klasické WC? Zaujíma ma názor či nedať radšej klasické WC z pohľadu na eventuálne opravy?(vodár nás od Geberitu odhovára) Snáď som sa nevyjadrila úplne zle, veľmi týmto veciam nerozumiem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tyli:

Ahojte, aktuálne si zrejme väčšina dáva Geberit s…
@tyli závesné je výhodné hlavne pre tých ktorý potrebujú väčšiu výšku pre problém zo vstávaním, akurát je pri tom obtiažnejšia údržba
Odpovedať
Profilova fotka
@tyli to bude nejaky divny vodar :). Geberit je standard, montuje sa uz vyse 50 rokov, kombifix od roku 1982. Vyrobca drzi nahradne diely vyse 20 rokov, nie je problem vymenit, opravit. Ano, robi sa to laparoskopicky, ale problem to nie je. Klasicky zachod len do kempu alebo miesto, ktore planujem do 5 rokov prerabat/rozbijat. A vybrat si treba Geberit, nie nahrady predavane v baumaxoch alebo klony. Sam mam doma Grohe (kovacova kobyla chodi bosa), ale pri vymene uz dam Geberit. Je to zachodovy mercedes.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tyli:

Ahojte, aktuálne si zrejme väčšina dáva Geberit s…
@tyli za mňa určite závesné. Možno záleží aj na type misy, ktorú si vyberiete, ale podľa mňa je práve takéto WC jednoduchšie na čistenie (viete krásne pozmývať aj pod ním). My máme teraz závesné wc s bidetom a nemenila by som....ešte sme však za tie roky neriešili žiadne opravy, ale nemyslím, že by s tým mal byť problém 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marika789:

@tyli za mňa určite závesné. Možno záleží aj na t…
@marika789 ak máš klasiku, odpadá čistenie "pod ním", to by som ako výhodu nevidel. Ale potrebu "laparoskopicky" schopného operatéra vidím ako nevýhodu. Kombi WC sa čistí v pohode a keď už by to nešlo, urobím to po vychodniarsky- "vyrucim" ho do smetia a dám nové.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@tyli to bude nejaky divny vodar :). Geberit je s…
@mgx díky za názor. Vieš aj poradiť ktorý Geberit? Nemyslím uchytenie ale typ. Pozerala som, že ceny sú veľmi rôzne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marika789:

@tyli za mňa určite závesné. Možno záleží aj na t…
@marika789 vieš mi prosím aj poradiť presný typ, ktorý máte? Beriem to tak, že sa osvedčil, tak nech mám zúžený výber. 🙂.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tyli:

Ahojte, aktuálne si zrejme väčšina dáva Geberit s…
@tyli máme Geberit 14 rokov a 14 rokov funguje ako má, ani raz sme nemuseli nič riešiť. Kupuj ale ozaj Geberit, aj keď dnes sa takto volajú ľudovo všetky závesné systémy, ale je fakt dôležité kúpiť značku Geberit. Misu si už potom vieš dať akúkoľvek, to nie je až tak podstatné. Máme aj stojaté wc a to sme už celé menili. A občas sa to splachovanie pokaslalo, akože nič hrozné, ale geberitu sa to nestalo ani raz. O údržbe ani nevravím, je to určite praktickejšie, keď vieš umyť poriadne aj pod wc.
Odpovedať
Profilova fotka
@tyli kde to pojde? rodinny dom/byt? Stupacka, na zamurovanie alebo SDK ci ina predstena? https://www.geberit.sk/_assets/local-... V dome Duofix, v bytovke Jadrofix, tlacitka vacsinou Sigma. Sanita je idealne Rimless, kvalitny crep, lepsie sa montuje so skrutkami ako skryta montaz. Napr. Villeroy Boch Architectura. Podomietkovy zachod nekupuj v OBI a bauhausoch, maju light verzie ktore su menej kvalitne. Treba kupit z katalogu podla OEM cisla. Napriklad 111.396.00.5. Su aj verzie s odsavanim, tabletkami, bidetom atd.atdatd.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@tyli to bude nejaky divny vodar :). Geberit je s…
@mgx a aky je problem pri Grohe?
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 moj napriklad po roku stale zacne tiect (splachnes a plavak nedosadne), takze som musel osadit impulzny vodomer a ak voda tecie >10minut, odstavim vodu a poslem alert. Aj pri geberite a tvrdej vode sa to stane, ale po 10 rokoch a staci vymenit jednu malu suciastku za 5e.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@palo18 moj napriklad po roku stale zacne tiect (…
@mgx a pri veľmi tvrdej vode, ako máme my tak asi 1-2 x do roka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@mgx a pri veľmi tvrdej vode, ako máme my tak asi…
@foox mame velmi tvrdu vodu, geberit a 4 roky bez problemu. Iba misa je na odpis, napriek pravidelnej udrzbe sa zacinaju robit mapy pod hladinou ktore nejde vycistit kefou s prostriedkom na wc.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od tyli:

@marika789 vieš mi prosím aj poradiť presný typ, …
@tyli geberit do bezneho kombi by som uz nesiel, za mna blbost okolo ktorej sa zle upratuje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od foox:

@mgx a pri veľmi tvrdej vode, ako máme my tak asi…
@foox máme tvrdú vodu a 14 rokov bez akéhokoľvek zásahu. Až sa sama tomu čudujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@foox mame velmi tvrdu vodu, geberit a 4 roky bez…
@sousedekovci89 kde by ste v Dunajstrede zobrali tvrdú vodu, to u nás v Karpatoch je to iné. Napúšťací mechanizmus na wc musím čistiť od usadenín cca raz za štvrť rok a mením ho tak raz za 2 roky. U geberitu by ma asi šľak trafil. Aj keď je možné, že je to iný systém. (pochybujem, bude tam plavák z ventilom ako všade)
Odpovedať
@foox 3,16 mmol/l celkova tvrdost a zaroven aj trochu vyssie ph- 8,31 co umocnuje tu tvrdost. Hodnoty namerane akreditovanym laboratoriom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@foox 3,16 mmol/l celkova tvrdost a zaroven aj tr…
@sousedekovci89 5,1mmol/l vodovod podľa Tavos, v studni mám ešte o trocha viac. Je to dobré na kostru :-)
Odpovedať
Určite dať Geberit. My máme tiež tvrdú vodu. Raz za rok vytiahnem črevá z Geberitu vymáčam v octovej vode a ide ako nový. Rozobratie je úplná hračka, do pár sekúnd mám celé vnútro vybraté. Jediné čo som dokúpil do jedného, bol usmerňovač prúdu vody či tak nejak sa to volalo, lebo niektoré rimless misy nie sú šťastne navrhnuté a prúd vody môže prskať mimo misu. Na tlačítku spláchnutia sa odrthla okrasná chrómová lišta (výrobná vada), ale prilepil som ju tavnou pištoľou. Pod misou sa dá rýchlo utrieť. Ku "kombíčku" by som sa už nikdy nevrátil. Keby niekto hľadal volá sa to: Diel proti vzdutiu Geberit 240.476.00.1
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tyli:

@marika789 vieš mi prosím aj poradiť presný typ, …
@tyli myslíte závesného systému, alebo wc? Systém máme Geberit, ale presný typ vám nepoviem...wc máme Creavit RimOff závesne wc+bidet 2v1 - je zavesené na stene, kde ide stupačka, takže nebol problém dať z boku aj batériu na ovládanie zabudovaného bidetu....viem, že na toto ste sa nepýtali, ale ak máte možnosť prívodu teplej vody k wc, tak by som vám rozhodne odporúčala dať si k nemu aj nejakú formu bidetu (buď zabudovaného vo wc, alebo v podbe spršky vedľa) - nebudete ľutovať ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@foox - odmeral som, 4.5mmol/l. Zaujimave, lebo poznam cloveka v Krems an Donau s 4.3mmol/l a Geberit necisteny 10 rokov :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@foox - odmeral som, 4.5mmol/l. Zaujimave, lebo p…
@mgx nehádam sa, možno je to použitým plastom, na ktorom sa nechytajú usadeniny. Možno predradenou úpravňou vody. Ja by som do toho nešiel, rovnako ako do podomietkových batérií.
Odpovedať
Profilova fotka
@foox nema ziadnu upravu vody :). Ja mam vodu z malych karpat, nemam upravu, mam podomietkovu bateriu. Okrem Grohe neni problem :)
Odpovedať
za mna geberit je lepsi.
Odpovedať
Ahoj. Máme doma Grohe(geberit) závesné WC a sme veľmi spokojní. Vyzerá to moderne, ľahšie sa čistí a je hygienické. Za päť rokov sme nemali žiadne problémy. Ak je inštalácia dobre urobená, opravy by nemali byť zložité. Ak by som si mal vybrať znova, určite by som šiel opäť do závesného WC. Ak má tvoj vodár konkrétne dôvody proti, určite si to s ním podrobne prekonzultuj. Dúfam, že ti to pomôže!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?