Do šatníka cez kúpeľňu

Ahojte, čo si myslíte o prepojení šatníka s kúpeľňou? V našej spálni máme pôvodne dvoje dverí. Aký máte názor na také riešenie prepojenia? Ďakujem 🙂
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gabistar:

Ahojte, čo si myslíte o prepojení šatníka s kúpeľ…
@gabistar nevidim v tom vyzam so satnika do kupelne. Neviem ci sa tym eliminuju zvuky z kupelne. Ked nechces mat v spalni tolko dveri, tak satnik urob ako drevenu stenu so skrytymi dverami
Odpovedať
Nechal by som tak ako je, len otváranie kúpelňových dverí by som zmenil, kvôli "súkromiu na tróne"... ;-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gabistar:

Ahojte, čo si myslíte o prepojení šatníka s kúpeľ…
@gabistar tiež by som nechala tie dvere, veď si predstav, že si len niečo zabudla a ponahlas sa a muž sa práve sprchuje a ty musíš chceš nechceš prebehnúť cez kúpeľňu. Ja som dokonca aj proti šatníkom v spálni, ja x-krát idem po niečo aj v topánkach a ak by som ešte cez spálňu mala ísť, tak ma porazí 😅
Odpovedať
Ked uz tak chodit cez satnik do kupelne
Odpovedať
Profilova fotka
Je to vymyslene povodne dobre. Ved zapni logiku. Kupelka vlhko ... satnik suche smädne veci. Vysledok si domysli 🤣🤣🤣
Odpovedať
Zbytocne komplikovane riesenie. Preco by nemohla mat kazda miestnost vlastny vstup, naco zbytocne prechody. Mne sa to sprotivilo este v bytovke, kde bola prechodna obyvacka do kazdej izby.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od gabistar:

Ahojte, čo si myslíte o prepojení šatníka s kúpeľ…
@gabistar My sme si do projektu dali prechod cez šatník. Jedna vec je, že máme iné denné režimy a druhá, že manžel má plytký spánok. Dvere do kúpeľne priamo zo spálne by boli pre nás rušivé. No do spálne vchádzame cez šatník.
Odpovedať
Profilova fotka
A dúfam, že rekuperáciu nebudete dávať. To budú tie veci v šatníku po poriadnej náloži na wc krásne voniať. Ale teraz k veci - kto to vymýšľal? Vidieť, že staviate asi prvý dom, ten sa stavia na "papierovú krásu" a ohúrenie rodiny, známych a susedov. Luxusné šatníky, wc u hlavy, ... Potom príde vytriezvenie, keď to navýši rozpočet 2x ale vo výsledku je to nepoužiteľné. Zaprvé - zrušiť odskok v miestnosti. Ak je to okno/dvere na balkón, tak ten je k ničomu. Bude využitý minimálne. Je to čudné, ale ak zrušíte odskok, plocha fasády ostane rovnaká, ale priestor v miestnosti sa zväčší. Ak tam balkón nie je, tak stále zrušiť odskok. Šatník zrušiť. Následne by sa dala spálne doprava zakomponovať vstavaná skriňa, kde jedny z dverí by bol skrytý vchod do kúpelne, keď ju tam už nutne potrebujete. Treba rátať s tým všetkým hluchým miestom, čo tam máte a zrušiť ho. Ten výrez pre dvere von z izby je úplne zabitý, keby je to širšie, mohla byť skriňa/e vedľa dverí. V šatníku máte medzi skriňami toľko miesta, že by sa tam dalo korčuľovať. Ale nič sa tam nedá uložiť, lebo sa musíte do každej skrine dostať. To isté je posteľ. Kolom dokola musí byť voľný priestor aby ste sa k nej dostali. Treba tie nevyužité hluché priestory spojiť. Preto sa dáva vstavaná skriňa a posteľ k sebe, pretože miesto pred skriňou bude zároveň cestička k posteli. Jedno hluché miesto využité 2x. A doporučujem zrušiť to okno naľavo od postele. Ak to má byť spálňa, tak to francúzske okno pod posteľou stačí. Ak sa tam bude na 98% len spať, tak tam aj tak budú len zatiahnuté žalúzie a pokiaľ nebudú zatiahnuté, bude sa miestnosť zbytočne prehrievať. A zrovna spálňa by mala byť kúsok chladnejšia, spí sa potom lepšie. Vo výsledku je možno jednoduchšie celý koncept zahodiť a začať znova.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od josefx:

A dúfam, že rekuperáciu nebudete dávať. To budú t…
@josefx u teba zas vidiet, ze si nikdy v takom dome nebol, taku hovadinu napisat, ako budu veci vonat🤦‍♀️ani s vlhkostou neni ziadny problem my mame priechodny satnik, z jednej strany sa ide do spalne a z druhej do kupelne, do spalne priame dvere nemame. uplne nam to vyhovuje, pridem domov, prezleciem sa v satniku, nemusim ist do spalne, tam ani neodostierame uz, cez den tam vobec nechodime. muz vstava ovela skor ako ja, ani o nom neviem, to iste, ked ide jeden skor spat a ten druhy este nebol v sprche, tak ten satnik medzi to trochu utlmi
Odpovedať
Kľudne. My máme jediný vstup do šatníka cez kúpeľňu a je to úplne v pohode.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od josefx:

A dúfam, že rekuperáciu nebudete dávať. To budú t…
@josefx riadny hejt 😊Ďakujem ale za názor. Každopádne určite nestavame dom kvôli ohureniu blízkych, to ma asi najviac pobavilo....to by bol teda dosť drahý úlet 😂 Okno naľavo chceme kvôli dennému svetlu, nebudeme v spálni len spať, ja tam budem mať napr. aj svoj líčiaci kútik ako vidíte aj na fotke. Vstavané skrine určite nechceme, chceme mat všetko oblečenie "skryté" v jednej miestnosti. A všetko chceme vzdušné priestory, žiadne stiesnené kumbálky zvané izby...takze posteľ určite nechceme mať obkolesenú vstavanými skriňami ako v sklade....a áno budeme mať rekuperáciu. A to WC pri hlave, to wc je po prvé za stenou, kde je ulička a medzi posteľou a wc dvermi je 5 metrov čo je teda dosť ďaleko...treba brať do úvahy aj rozmery 😊
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pavol_skalicky:

Kľudne. My máme jediný vstup do šatníka cez kúpeľ…
@pavol_skalicky nemáte problémy s vlhkosťou? Máte rekuperáciu?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od zdennicio:

Zbytocne komplikovane riesenie. Preco by nemohla …
@zdennicio aby sme získali viac miesta v tom rohu....pre stôl kozmetický, a aj zároveň pracovný. Aby bol tento viac využitý....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gabistar:

@zdennicio aby sme získali viac miesta v tom rohu…
@gabistar Keď to takto napíšeš, že je to aj za nejakým iným účelom, tak to dáva väčší zmysel, prečo zvažujete takúto úpravu 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od gabistar:

@pavol_skalicky nemáte problémy s vlhkosťou? Máte…
@gabistar nie nemáme. Rekuperácia všetko vyrieši
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Podorys je taky "kadejaky" Priestor je, ale plytva sa nim. Detska postel susedi s manzelskou postelou. Terasu na nieco vyuzijete? Na co? V spalni nie je potrebne mat tolko okien. Rohy satnika su tazsie dostupne, radsej linearny satnik. Tie dvere k WC otocit. WC je naozaj "blizko" postele. Neviem si predstavit kozmeticky a pracovny stol v jednom. Je tam miesto ze by sa kozmeticky stol dal do satnika, aj s oknom. Ci chces aby sa manzel v spalni dival na skraslovacie prostriedky? 🫣 Trochu prerobit. Kam dvere... Nam sa ide do spalne a do kupelne cez satnik. Kupelna nesusedi so spalnou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?