S realitkou, či bez realitky?

Zobraz úvodný príspevok
S manzelkou hladame uz dlhsiu dobu byt, po dlhom rozmyslani sme sa rozhodli pre tento: zoznamrealit Ponuka ju nam neznama realitka ale vieme kde ten byt je. Co nam hrozi ak sa za bytom vyberieme sami, ci radsej neskusat a ist cez realitku? Ake mate skusenosti? Zevraj je niekedy lacnejsie ist bez realitky.... Nemam s tym ziadne skusenosti, poradte. Ď. ;-)
Odpovedať
1
20
21
Profilova fotka
Jenže aneri 53 my právě máme problém, že nikoho sehnat nemůžeme. Vždycky se nám objeví kupec, který je pofiderní. Nechci nijak urážet naše "spoluobčany", ale několikrát mi volali a sjednali si schůzku, došli a začali smlouvat cenu, že za tolik je to moc, ikdyž si popravdě myslím, že cenu máme dobře udělanou.
Odpovedať
Ano, specializují se na okolí Brna :) Máš pravdu ohledně toho, že ti lidé dojdou a chtějí smlouvat :/ kdo vám oceňoval nemovitost?
Odpovedať
Profilova fotka
Máme právě známého, který prodával byt přes RK a on nám právě řekl, že ta cena rozhodně není nadsazený, že v Brně je tohle standartní.
Odpovedať
Profilova fotka
@marinka08 Pokud nemůžete sehnat kupce, tak je něco špatně s cenou anebo ten váš inzerát není nikde vidět. Realitka vám to rozvěsí všude, přivede klienty.. ale ti budou o ceně smlouvat úplně stejně jako každý.
Odpovedať
Kupoval som dva byty nad sebou.naraz A bez realitky zmluvy napísané U právnika
Odpovedať
Profilova fotka
Nájsť byt cez realitnú kanceláriu a ísť ho pozrieť sami je podľa môjho názoru trošku neseriózne, nakoľko nebyť realitky, byt by ste zrejme nenašli. Druhá vec je, čo je to za realitku, či je seriózna, aké má meno. Tvrdím a vždy budem, že kupujúci nemôže nikdy obísť realitnú kanceláriu, iba predávajúci, lebo ten dal predávať svoju nehnuteľnosť cez realitku, všetko je o vzťahoch. Ak by mala realitka exkluzívnu zmluvu s predávajúcim a Vy tam pôjdete sami, budete za blbcov, lebo byt kúpite iba cez realitku a ten realiťák bude vedieť, že ste tam išli mimo neho. Lacnejšie ? Tu na Slovensku je realitný trh trošku prevrátený naopak :) Provízia realitnej kancelárie má byť zahrnutá v celkovej predajnej cene a nie že predajná cena + provízia Rk nato, to sa nerobí. Ak Vám realitná kancelária vybaví, vybehá všetky veci, tak prečo ísť bez nej na obhliadku... Veľa úspechov :)
Odpovedať
@marinka08 Hele tak proč opravdu nezvolíte tu realitku, když to nemůžete prodat a máte po starostech ne? :)
Odpovedať
Profilova fotka
Už jsem zvolili realitku. Přeci jen jsme si už říkali, že to bude to nejjednodušší pro všechny. Slabici myslíš, že budou smlouvat? Jako zatím se ozvali dva, ale nevyšlo to, tak snad brzo nějakého kupce najdeme.
Odpovedať
jakou jste volili? :) a držím Vám pěstičky, ať nějakého brzy objevíte :)
Odpovedať
@julo12 My sme čerství držitelia bytu. Kupovali sme s manželom cez realitku. Nie že by to bol náš zámer, ale byt som našla niekde na nete a veľmi sa mi páčil a dotyční ho predávali cez realitku Remax. Už by som druhý krát takú vec neurobila. To, že sa nedalo a lebo resp. nechceli zjednať z ceny ani cent je jedná vec, to ma štve najmenej ale že nás nepekne oklamali, ma tak štve, že nemôžem spať.Zatajili nám stav bytu a to napr., že pod pohovkou bola iná podlaha ako vo zvyšku izby, čo samozrejme nebolo vidno a zistili sme to a už po zaplatení kúpnej ceny, vstavaná skriňa vlastne nebola vstavaná skriňa ale iba predné dvere a vo vnútri miesto políc boli strčené rôzne staré skrinky. Pri odovzdávke bytu (samozrejme večer po tme), sme zistili, že domáci pobrali všetko čo sa dalo: všetky svietidlá, háčiky na uteráky, držiak na záchohodový papier, roletky z dverí, vymenili pekné spínače za tuctové, zobrali nám plechy ktoré prislúchajú k el. rúre a odvalili nám kus steny v chodbe, chýbajú kryty na pántoch plastových okien a čo ich tam zopár je, tak sú v rôznych odtieňoch bielej a maslovej, ďalej sme zistili, že je v byte problém s kúrením a síce, že rádiatory slabo kúria. Na fotkách ten byt vyzeral krásne a aj realiťáčka nám ho predávala draho, lebo je vraj ako cukrík, nemá chybu a keď sme ho preberali, tak mi bolo a aj je do plaču v obkladačkách nám ostali diery po kúpeľňových doplnkoch a nemôžeme zohnať také, čo by to prekryli. Keby som vedela, že ten byt takto vybielia, tak ho nekúpime. Realitka sa samozrejme vyhovára, že o tom nevedela a majiteľ sa vyhovára, že im to vravel, že si všetko berú. Takže k dosť už aj tak drahému bytu sa pridružili ďalšie nepredvídané výdavky. Poviete si, ako sme si obhliadli byt...ale človeka by takéto veci nenapadlo obzerať. Ani sme nevedeli, že nám tam vlastne nič neostane okrem múrov, lebo maklérka nám na predajcov nedala kontakt, vraj sa to nerobí, aby náhodu kupujúci neobťažoval predávajúceho. Takže realitka néééééééééé a ak sa tak predsa len rozhodnete, tak mať oči na stopkách a do detailov si všetko pozrieť aj keby sa mala obhliadka natiahnúť na 2 hodiny. Predtým sme byt kupovali od súkromnej osoby a nebol problém, veľa vecí nám tam nechala aj navyše. Teraz predávame náš "starý" byt súkromne bez realitky, už nechceme byť v strehu aby nás nepodviedli aj keď sme teraz predávajúci. Je pravda, že aj súkromne kupovať je to risk, lebo neviete na koho natrafíte (možno tiež podvodník) ale zase je aj pravda, že sa dá zväčša zjednávať cena a cez RK je to asi problém. My sme tiež kupcovi predali byt lacnejšie po zjednávaní.
Odpovedať
@esmeralda04 My keď sme kupovali tak nám zobrali aj podlahy ,tak buď rada,že Vám aspoň niečo nechali. Teraz keď si nato spomeniem tak sa z toho smejem aký sú ľudia chamtivý a nenažratý.
Odpovedať
@esmeralda04 Nechci tě naštvat, ale z 90 % to byla Vaše chyba. Když kupuju byt, tak si ho přece důkladně prohlédnu, ne? Když jsme prodávali byt, kupec přišel nejprve sám, na první obhlídku, zda se mu byt líbí. Na druhou přišli oba manželé ještě s nějakým pánem z příbuzenstva a prolezli opravdu vše, odhrnuli koberec, zkontrolovali všechna světla, zásuvky, funkčnost kuch. spotřebičů, v koupelně plyn. kotel (dokládali jsme i kdy byla revize), žaluzie, otevřeli doslova každou skříňku. A protože jsme byt prodávali včetně zařízení, chtěli dát do smlouvy jmenovitě vše, co z bytě zůstane. Nám to vůbec nevadilo, naopak , byli jsme rádi, že je ve všem jasno a nebudou do budoucna nějaké problémy. Výsledkem je, že jsme spokojeni všichni.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Také jsme prodávali byt, bylo tam celkem dost potenciálních zájemců. Nikomu jsme do prohlídky nekecali, makléřka jim nejdříve něco o bytě pověděla, pak je nechala, aby si sami byt prohlédli. Když měli zájem, dohodli si druhou prohlídku, kde pak už přišlo celé příbuzenstvo, sami si všechno prohlíželi, ptali se, my jsme jim odpovídali. Je pravda, že vypínače a zásuvky jsme nevyměňovali :), jen jeden lustr jsme odmontovali. Ne jednání realitky si fakt nemůžeme stěžovat, makléřka se snažila, nabízela. I slevě jsme byli přístupní.
Odpovedať
Já bych taky volila realitku, kdybych prodávala byt či dům. Tam tomu aspoň rozumí. Já bych asi nevěděla přesně co a jak.
Odpovedať
@esmeralda04 co s tym ma realitka? ved v zmluve ste museli mat ci kupujete byt vratane zariadenia, ak ano presne vypisane akeho, alebo bez zariadenia. v tom pripade si majitel moze pobrat svetla, policky, haciky atd. ja to budem riesit tak isto. idem predavat byt na komplet tak ako je. ak kupujuci nebude chciet, tak bude bez zariadenia. to znamena ze si vezmem svietidla, policky, haciky atd.
Odpovedať
@manilla nevedela som, že pod slovom zariadenie sa považujú aj také drobnosti ako vypínače a háčiky (zaujímavé, že pobrali iba kovové a plastové nechali na miestach,kde sa nehodia) to v zmluve nebolo spomínané a ani pri obhliadke to nebolo spomenuté, či si to budú brať. Ani ma to nenapadlo spýtať sa na to, nakoľko pri kúpe nášho prvého bytu nám to majiteľ nechal bez toho, aby sme o tom dohadovali, tak sme to brali ako samozrejmosť.
Odpovedať
@postavil my sme si ďalšiu prehliadku nedohadovali, lebo sme ani nevedeli, že sa to dá a okrem toho od nás maklérka chcela rýchlo odpoveď (či ho berieme), lebo má údajne veľa záujemcov o ten byt. A potom sme nemali ďalej kontaktovať predávajúceho až do podpísania kúpnej zmluvy, aby sme ho údajne neotravovali, lebo majiteľ máva nočné zmeny.To je už teraz aj tak jedno. Človek sa učí na vlastných chybách.
Odpovedať
@blackomt nám síce podlahy nechali ale sú v úbohom stave a aj lišty k nim sú zodraté. V obývačke sme ju aj tak museli meniť, nakoľko nám zamlčali, že pod pohovkou ukrývajú podlahu inej farby aj materiálu a keďže sme chceli pohovku mať na inom mieste, tak by to vyzeralo hlúpo. Ešte sa snažili zo steny strhnúť prilepené zrkadielka v tvare srdiečka, ale im to nešlo, tak ich tam nechali z toho jedno bolo prasknuté v celej šírke, čo sa snažili to strhnúť a nešlo a nešlo :-D Snáď sa aj my budeme na tom v budúcnosti smiať.Človek sa učí celý život.
Odpovedať
V tom případě to byla opravdu vyčůraná realitka. To oni tlačí, lžou, že mají zástup dalších zájemců a bla bla bla. Když jsme měli zastoupení jinou realitkou, tak na nás akorát tlačila, že sice mají zájemce, ale musíme jít o statisíce dolů, nikoho samozřejmě na prohlídku neposlali a když jsme zkoušeli volat na inzerát jako zájemci, bylo nám řečeno, že byt už je prodaný a jen zapomněli stáhnout inzerát. Ano, i tak se chovají realitky.
Odpovedať
Profilova fotka
kupovala jsem přes neznámou realitku a byla mnohem lépe informovaná a odborně vzdělaná než páni z Remaxu (kde dělají realiťáci jen na nějakou smlouvu a jsou dost pochybní). Na webu bezrialitky.cz jsem tehdy našla dost informací a měla jsem právníka, který zkontroloval smlouvu. Určitě bych nedoporučila relitku kvůli zhodnocení nemovitosti po stránce stavebně-technické i dispoziční!!!!!! říkají opravdu bludy. Dále Vám realitka stejně neprověří sousedství, SVJ atd.
Odpovedať
Výborná konverzace před koupí bytu či domu. Doporučuji vše přečíst!
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
20
21
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?