Výmena drezu

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť s výmenou granitového drezu... potrebujeme vymeniť / vybrať pôvodný drez Franke a nahradiť ho novým, ale v existujúcej pôvodnej pracovnej doske. Je upevnený silikónom.... Myslíte že sa bude dať vybrať bez poškodenia súčasnej pracovnej dosky? nerada by som ju menila kvoli drezu. Dá sa to nejako vyrezať alebo... viete mi poradiť? Ďakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fejka:

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť s…
@fejka silikón sa určite dá orezat a vybrať, ak ho nemáte zospodu zasrobovany šrobami k doske, tam by bol ťažší prístup k tomu. A drez nový bude ten istý rozmer ako starý? Keby sa náhodou pracovná doska predsa len poškodila, je ešte možnosť kúpiť nový drez trochu väčší.. ?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od fejka:

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť s…
@fejka Ano, dá sa vybrať bez poškodenia PD, už som také robil. Chce to trpezlivosť
Odpovedať
Profilova fotka
Zospodu povolit upevnovacie elementy ideal uplne vybrat skrutky. Odcvaknut haciky... zvyknu sa zarezat do hrany dosky. Medzi dosku a drez vtlacit dreveny klin ( plastovy) a orezavatkom pomaly silikon narezavat na kazdu stranu od klinu. Takto postupovat kolom celeho drezu a pojde to len treba cas a trpezlivost.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tabitka337:

@fejka silikón sa určite dá orezat a vybrať, ak h…
@tabitka337 drez bude ten istý rozmer, mám ho v rohu linky, tak tam sa dlžkou nezmestní väčší... snáď sa to podarí : )
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?