Svojpomocná prerábka existujúcej kuchyne

Ahojte! Videla som, že sa tu rozbehla jedna diskusia ohľadom svojpomocnej prerábky kuchyne, tak idem skúsiť šťastie aj ja, či tu nedostanem nejaké užitočné rady. Chceli by sme trochu vylepšiť našu existujúcu kuchyňu, ale stále si nie sme istí, či sa nám vlastne oplatí do toho ísť, alebo ísť rovno do Ikei a mať kuchyňu, presne podľa našich predstáv. Kuchyňa tu už bola, keď sme sa sem nasťahovali, a chceli by sme ju mať viac podľa seba. Preferujeme minimalizmus a klasické farby ako čierna, biela, drevo alebo tmavozelená. Môj manžel je kutil, tak by to pravdepodobne vedel zvládnuť. Kameňom úrazu je, že kuchyňa je vyrobená na mieru, takže nemá štandardné rozmery, a je z laminátu. Viac vecí sa nám na nej nepozdáva, no najviac asi to, že je dvojfarebná a korpus skriniek je odtieň calvados. Poznáte farbu, ktorá by pekne chytila na laminát? Ak máte nejaké ďalšie rady a nápady alebo s tým už máte skúsenosti sem s nimi. :-) Ďakujem pekne za ochotu.
Odpovedať
Vsak si dajte vyrobit dvierka na mieru a vymente dvierka, vmente pracovnu dosku, zastenu a mate novu kuchynu. Korpusy by som nenatierala, pretoze v kuchyni su velmi namahane, to by sa skoro "zodralo"
Odpovedať
Profilova fotka
asi zalezi, aka cast korpusov je vidno. mozno staci len na par miestach z boku prirobit dalsiu dosku, akysi kryci panel.
Odpovedať
Posielam radšej fotku, aby to bolo viac zrozumiteľné. :-) Viď. napr. rožné skrinky, obloženie okolo trúby a aj spodok horných skriniek nad pracovnou doskou je taký odtieň.
Odpovedať
to ze je na mieru neznamena ze tam nenaskladas klasicke rozmery a iba nechat dorobit jednu skrinku na mieru ... ale bez foto a rozmerov len hadame ja som napr kupil v dopredaji kuchynu, plus minus a dopasoval som ...
Odpovedať
Posielam foto
Odpovedať
Profilova fotka
chvíľu trvalo, kým som sa odhodlal vyjadriť sa k danej téme trošku z odbornejšieho hľadiska. Tento štýl kuchýň bol v kurze niekedy pred cca20 rokmi. Keby si s tým robila hocičo, aj tak by ostala štýlom v tej dobe. Ono je to tak, ako aj s autami. Z embéčky veru fábiu nevystrúhaš, hocikoľko to budeš leštiť, lakovať a aj klepať. Nastriekať by sa tá linka dala, ale zhodila by zo seba farbu. Rúra v rohu zaberie neskutočne veľa miesta, čo by sa iným návrhom dalo využiť oveľa lepšie. Chcelo by to vymeniť výsuvy, výklopné kovanie, zrušiť rohové skrinky, čo slúži ako dokonalý lapač prachu a výklad gýčových zbytočností. Mohol by som pokračovať barovou časťou, kde visia poháre hore hlavou. Tam už chýba iba barman so šejkrom v ruke s pokladňou na kraji pultu. Byť vami, zvážim, či si radšej rovno nenavrhnúť niečo nové, čo by trochu lepšie plnilo účel, kde by ste sa cítili oveľa komfortnejšie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od barboramax:

Ahojte! Videla som, že sa tu rozbehla jedna disku…
@barboramax farba na dvierka? Na laminát? Vieš vôbec čo je lamino? Ste na byte, predpokladám v podnájme... Takže vyberaj kuchyňu, keď bude treba... A nie podľa manžela (teda keď bude variť on tak podľa neho)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

Vsak si dajte vyrobit dvierka na mieru a vymente …
@zita19 Hej nad tým sme aj rozmýšľali, ale najviac nám vadí tá farba korpusov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od prirodokochac:

chvíľu trvalo, kým som sa odhodlal vyjadriť sa k …
@prirodokochac Ďakujem za vecné vyjadrenie a odborný pohľad. Súhlasím, pravdepodobne budete mať aj pravdu. Uvidíme teda. :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

to ze je na mieru neznamena ze tam nenaskladas kl…
@shadowmilan Už som tu dala fotku, a teda na ktoré miery presne sa pýtate?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od barboramax:

@shadowmilan Už som tu dala fotku, a teda na ktor…
@barboramax z fotky to vyzera ze sa to tam da pohode vyskladat zo standartnych skriniek ... co je na tejto vyrobene na mieru ? nic co by sa zo standartne dostupnejo nedalo urobit ...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od barboramax:

@prirodokochac Ďakujem za vecné vyjadrenie a odbo…
@barboramax podla mna tam mas niekolko moznosti (okrem vymeny celej kuchyne alebo kupenia novych dvierok) 1. odstranit tie rohove otvorene skrinky, kde najviac krici ten dekor, co vam vadi a skusit ich nahradit nejakymi sektorovymi z ikea, moebelix a podobnych obchodov, najst podobny rozmer 2. odstranit tie rohove skrinky, namiesto hornych mozes dat nejake policky, a namiesto spodnej zasunut tam nejaky vozik na koleckach napr. https://www.ikea.com/sk/sk/cat/kupeln... 3. daju sa kupit samolepiace folie jednofarebne aj v drevodekore, len to bude taka piplacka 4. mozno by som to skusila aj natriet, na IG/YT som videla milion videi, kde ludia premalovavaju nabytok, jadrova fyzika to nebude, odmastit, trosku prebrusit a natriet
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

@barboramax z fotky to vyzera ze sa to tam da poh…
No však to, že napr. šírka každých dvierok má iný rozmer (napr. 42, 44.5, 39.5, atď.), čiže nie taký, ako majú napr. v IKEA štandardizovaný rozmer (30, 40, 60, 80 t.j. zaokrúhlený), a aj výška je tak isto rozdielna. Prosím vás kde sú v takýchto rozmeroch voľne dostupné takéto dvierka etc.?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@barboramax farba na dvierka? Na laminát? Vieš vô…
@megdesign Prepáčte, ale vôbec som nepochopila, čo ste vlastne chceli povedať týmto komentárom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od barboramax:

@megdesign Prepáčte, ale vôbec som nepochopila, č…
@barboramax ako pekne spomenuli vyššie...rohové police odmontovat a nahradiť korpusom...a dvierka si skúste objednať na tejto stránke https://www.svetdvierok.sk/
Odpovedať
No a teda nemáte tip čo s tou červenou farbou korpusu? Či by na to chytila nejaká farba alebo čo by sa s tým dalo spraviť?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?