Nerezový drez a kompaktná doska Fundermax

Profilova fotka
ahojte, má niekto nerezový drez osadený zospodu, napriklad na pracovnej doske FUNDERMAX? dakujem 🙂
Odpovedať
My mame :-)
Odpovedať
@kreola a moze to byt na hocijakej doske? Velmi dobre to vyuera, mne drez vychadza na ostrovceku, ku ktoremu pripajam stol.. Tak rozmyslam, ako to esteticky aj s bateriou spravit.. 👍
Odpovedať
@hroma podla mojich info moze byt takyto drez pod pracovnou doskou len na materiali, ktory ma vodeodolnu hranu. Cize fundermax, prirodny kamen alebo technicky kamen.
Odpovedať
@hroma tak mne najestetickejsie pride ked ten drez je s doskou jednoliaty. Ale to uz bude cenovo niekde inde urcite. http://www.bydleni-iq.cz/temata/mater...
Odpovedať
@wivik To je nadhera, ale ako pises, cena uplne inde. Aj keby uz clovek investoval, ako problem vidim, ze ak sa nieco stane z drezom (praskne, zafarbi sa, alebo sa z neho odstiepi), tak treba vymenit komplet celu dosku :-(.
Odpovedať
@kreola kamarati maju z toho lacnejsieho kamena a zatial to je aspon 5 rokov ho maju sa len z hran trosku odstiepilo a im prisli zbrusit. Vpodstate tie hrany drezu skosili a nevyzera to zle. U toho drahsieho materialu ze by sa ani toto nemalo stat. Neviem.
Odpovedať
@kreola prosim ta aka bola cena za meter tej dosky?
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola dakujem velmi pekne! presne takto by som to chcela dat aj ja, mozete mi, prosim (aj ked do spravy) napisat, aky drez mate? pretoze mne pan, co robi s tymi doskami povedal, ze si musim vybrat iba z drezov Blanco. dakujem 🙂
Odpovedať
@wivik Bohuzial tuto informaciu neviem kedze to bolo v cene celej kuchyne :-). Ked som tak narychlo pozerala na nete, nasla som napr. takuto cenu. Ale stolari to maju urcite lacnejsie. https://www.vasestavebniny.sk/sucha-v...
Odpovedať
@alexhor9 mame presne tento drez Blanco :-) https://www.drezyonline.sk/blanco-and... Upozornujem, ze dosku mame hlbku 63 cm a vyslo to len tak tak. Ak mas moznost daj vacsiu hlbku kuchynskej dosky, v pohode sa ti tam vojde bateria. Ten fundermax by mal mat medzi vyrezmi nejake odstupy, my sme ich nemobli dodrzat. .Hovorili sme potom s muzom, ze sme mali radsej zobrat drez v sirke len 45 cm, bolo by to celkovo lepsie s montazou drezu. Vyrezy sa robili vodnym lucom, drez a bateria vysli na mlilmetre presne .-D. Takisto ukotvenie drezu - treba na to specialne skrutky, velmi plytke, muz ich zhanal tyzden, nikde ich nebolo. Ale ked Vam to bude cele aj s namontovanim drezu robit stolar, tak on vie co ma robit. My sme uz tieto veci museli robit sami, lebo ti co nam robili kuchynu nemali s fundermaxom ziadne skusenosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola informacie na nezaplatenie! velmi ste mi pomohli, dakujem vam este raz, uz som si dala vo viacerych obchodoch nacenit, tak uvidime, odkial kupime. s udrzbou nemate ziadny problem, ze? posledna otazka 🙂
Odpovedať
@kreola a drez sa nemohol dat viac dopredu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kreola sorry ze tak vyzvedam ale este pozeram na ten detail doska stena. To ma doska uz aj soklik? A este nechyba ti odladacie miesto na hubku mydlo a tak? Ja mam teraz drez co je spojeny s takym mini drezom a tam tie veci mam polozene. Rozmyslam ze ako to vyriesit ked pojdem do tohto systemu. A este posledna otazka z coho mas dvierka? Spokojna?
Odpovedať
@alexhor9 Udrzba je uplne super, ziadne zafarbenie, dobre sa to umyva .-). Sme zatial spokojni.
Odpovedať
@wivik Bohuzial viac dpredu nemohol ist - branila tomu priecna spodna doska. Niekomu som tusim posielala aj detail - ma mame spodne skrinky urobene tak, ze sa otvaraju zhora - je tam medzera.Tym padom je tam na hlbku zmenseny priestor. Doska veru soklik nema :-). Hubku mam polozenu na boku vedla baterie, ostatne schovane v skrinke, vacsinou ide vsetko do umvyacky. takze malokedy potrebujem umyvaci prostriedok. Ak myslis odkladaici priestor vedla drezu, tak tam mam silikonovu podlozku a oplachnute veci davame tam.
Odpovedať
@kreola... Vypada to super! Nepiskriabe sa to? Nie je nic na tom vidiet? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Mame to take tak, pracovni desku Fundermax jako na obrazku a drez se spodni montazi - jen mame bily granitovy. Za me deska uzasna, skvele se udrzuje, zadne fleky na ni nezustavaji, jsem za tu volbu rada. A drez se spodni montazi take super. My jsme koupili obyc plastovy kosik v ikei, ktery se vlozi do drezu, takze je mozne v pripade potreby nechat neco okapat 😉
Odpovedať
@astor73 Vies co zatial na tom nie su skrabance, nevylucujem v buducnosti, Doska je v podstate pevna, ale zase nie neznicitelna, moze sa odstiepit, vylupnut... vyhoda je moznost zabrusenia hrany. je to urcite lacnejsie ako technicky kamen a kedze me chceli drez pod dosku, moc na vyber sme nemali. Keby som mala viac financii, dam technistone alebo nieco podobne, ale mame ostrov 100x300 cm a oproti cast s drezom vo velkosti 63cm x 210 cm a to je uz veru dost :-)
Odpovedať
@qeszi_sk Lucka suhlas :-). Tip na dosku mam od teba, za co Ti este raz moc dakujem :-o
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola Vubec neni zac, jsem rada, ze jsi spokojena 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@kreola prosím Ta, kuchyňa je v lesku či mat? Dakujem
Odpovedať
@astor73 kuchyna je matna, material Egger PerfectSense Matt :-)
Odpovedať
@kreola ...a nie je to náročné na údržbu? či tam nie sú vidieť otlačky prstov?
Odpovedať
@astor73 je to bezodtlackovy material :-) https://www.egger.com/shop/cs_SK/inte...
Odpovedať
@kreola ten kompakt mate na hranach ofazetovany? z fotiek to nie je celkom vidiet 😉 a robil to stolar frezou alebo sa to robilo na CNC?
Odpovedať
@kreola pri tom vyreze na drez sa mi zda, ze je tam taky 1mm zfrezovany, dobre to vidim? 🙂
Odpovedať
@sgi320 Vobec netusim ako odrezali pracovnu dosku u stolara, ale podla mna na cnc. Fazetu tam nemame. Vyrez na drez sme nechali urobit vodnym lucom
Odpovedať
@kreola a ked nie je na hrane fazeta, nie je ta hrana moc ostra? lebo ten laminat odrezany kolmo na hrane musi byt celkom ostry, ci? 🙂 mam doma taku vzorku, len tak kolmo zrezanu a mam dojem, ze by sa na tom dalo aj porezat, preto uvazujem, ze by sa na hranach spravili take 1mm fazety, aj kvoli nachylnosti na poskodenie hrany, to mate 12 mm kompakt? dakujem za info
Odpovedať
@sgi320 Vies co nic take nepozorujem. Mame vsetky hrany zrezane kolmo. Mozno su nachylnejsie na vylupnutie alebo odbitie, ale mne sa to zda v pohode. som to teraz sfotila - obluk na dreze
Odpovedať
@wivik @kreola ahojte 🙂 možno len také povzbudenie ohľadom jednoliatej dosky s drezom, muž je kamenár a on sám povedal že by si to nedal a moc to ani neodporúča 🙂 on je zástanca radšej dať normálny drez a pod dosku. pri kameni stačí že ti niečo krehkejšie do drezu spadne a ľahko sa ti to rozbije
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?