Môže sa kuchynska linka poškodiť keď bytový dom nieje ešte komplet zateplený

Dobrý deň, mám takú divne otázku dali sme si robiť vstavanú kuchynsku linku do bytu (novostavby ktorá ešte nieje úplna a skolaudovaná) keďže podľa plánov developera mal byť panelak skolaudovaný a odovzdaný v septembri ale už je pomaly November a stále nieje skolaudovaný. Keďže sme si mysleli ze bývať už budeme tak sme novú kuchynsku linku na mieru už museli dat namontovať do bytu aj keď ešte panelák nieje z jednej strany zateplený a nekúri sa v ňom a niesu este ani namontovane vchodové dvere do samotného bytu. Prosím vás, môže sa takto vystavenemu drevu na kuchynskej linke nieco stat? Ďakujem dopredu za odpoveď.
Odpovedať
To neni drevo, ale drevotrieska, nestane sa nic ak tam neni vysoka vlhkost, ale preco nemate vchodove dvere?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od slovakman22:

To neni drevo, ale drevotrieska, nestane sa nic a…
@slovakman22 Vchodové dvere do paneláku máme ale ešte developer nenamontoval bezpecnostne dvere do bytov
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vlado1590:

Dobrý deň, mám takú divne otázku dali sme si robi…
@vlado1590 linka to vydrzi, problem mozu byt plesne za nou na stene. Ked sa nekuri a je to novostavba, tipujem, ze je tam vysoka zabudovana vlhkost.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vlado1590:

Dobrý deň, mám takú divne otázku dali sme si robi…
@vlado1590 Áno, môže sa stať problém, záleží z akých materiálov to máte. Najchúlostivejšie sú tzv. predné časti (dvierka), ak sú vyrobené na báze fólií. Tým škodí nielen prílišné teplo, ale aj mráz. Predpokladám však, že v nedokončenom dome už nebude veľký chlad, a preto linka (aj fóliovaná) by to mohla vydržať bez ujmy.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od vlado1590:

Dobrý deň, mám takú divne otázku dali sme si robi…
@vlado1590 mozem sa len opytat, ci je tam aj nejaka kompenzacia za to, ze sa to vsetko oneskorilo? ci to by som asi vela chcela heh.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od buch_buch1:

@vlado1590 mozem sa len opytat, ci je tam aj neja…
@buch_buch1 v dnesnej dobe moze byt clovek rad ked to vobec dokoncia.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@vlado1590 Áno, môže sa stať problém, záleží z ak…
@petersd Ďakujem za odpoveď, dvierka majú vysoký lesk. Pripájam aj fotku kuchynskej linky. Prosím vás dalo by sa to nejakým spôsobom ochrániť? Napríklad polepit kartónom?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vlado1590:

@petersd Ďakujem za odpoveď, dvierka majú vysoký …
@vlado1590 Ak sa už v byte nerobia žiadne stavebné práce, zbytočne budeš niečo zakrývať. Pred chladom to neochráni, ale ako vravím, myslím, že v budove nebude až taká zima, žeby to poškodilo linku. Na to musí byť mínus niekoľko stupňov a i to dlhodobejšie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@vlado1590 Ak sa už v byte nerobia žiadne stavebn…
@petersd ešte sa bude maľovať a robiť lišty v kuchyni , sietkovat predprípravu na zárubnu. Myslite že neexistuje niečo ideálne čím to zakryť aby to ochranilo aj pred týmito prácami a udržalo by to aj trochu teplo?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od vlado1590:

@petersd ešte sa bude maľovať a robiť lišty v kuc…
@vlado1590 nebude tam až taká zima, lebo tipujem že už je aj voda a kúrenie spravené, takže by im to viac škody na stavbe narobilo než kuchynskej linke a hlavne keď sa tam ešte bude pracovať, tak tiež nemôžu robiť pri mínusových teplotách. Skôr dať pozor na vlhkosť a za mňa skôr aj sokel dať preč zatiaľ a nech sa to vetrá.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?