Granit svetly , aky je po rokoch

Profilova fotka
Ahojte, prosim ,podelte sa o fotky svetleho granitoveho drezu, ako vyzera... mam dilemu, mala som nerez a do novej kuchyne som ho chcela opat, ale isli dost hore cenovo a zuzila sa ponuka,lebo idu do popredia granity...nerez prezije vsetko..alw ten granit...mam obavy... recenzie citam 50 na 50 spokojnost...mnohi ho maju zajdeny.. U nas sa v ruke umyva dost veci, vacsie hrnce,pekace casto odmáčam v umyvadle kava atd... mam strach,ze tam bude zazrata spina... nemam problem ho raz za tyzden - dva vycistit savom, ale v Blancu mi povedali,ze sa nema..ze skor jar, vrela voda a jemne prostriedky...lebo ze sa inak narusi povrch a bude viac nasiakavy....znama ho ma hrozny,ale nastrieka savo na plesne a je ako novy.. Ale robit to casto, to nemam nervy... ako ste spokojny s udrzbou, prip.tí, co nie, cim ho cistite?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

Ahojte, prosim ,podelte sa o fotky svetleho grani…
@katrin21 nerez je stále lacnejší ako granit. Ale teda závisí dosť od vody a keď sa umyje, naolejujem a vydrží cca mesiac čistý.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

Ahojte, prosim ,podelte sa o fotky svetleho grani…
@katrin21 no my máme už druhý granitový drez, prvý bol taký béžový, teraz čierny. Umývačku nemáme a tak umytý riad mám v odkvapkávači, teda sa tam rýchlo usádza vodný kameň. Čistiť raz za mesiac je pre mňa málo, vodu máme veľmi tvrdú, napr. kanvicu čistím každý týždeň. Pri kúpe sme k nemu dostali špeciálnu pastu, potom opláchnem a natriem olejom.
Odpovedať
Ja by som dala jednoznacne nerezovy, vydrzi vsetko a udrzat ho cisty nie je ziaden problem. Ano, do roka vidno kazdy skrabanec, ale potom je tych skrabancov tolko, ze sa zleju a vobec ich netreba riesit
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

Ahojte, prosim ,podelte sa o fotky svetleho grani…
@katrin21 my sme mali dlhe roky nerezovy, teraz uz asi 7 rokov jasminovy granit. Ak by som teraz kupoval novu kuchynu, fakt neviem, ktory by som si vybral. Oba su fajn, oba maju vyhody aj nevyhody. Nerez sa poskriabe, inak vydrzi vsetko . Granit je pekny, da sa farebne ladit ku kuchyni. Nevyhodou je, ze biele odtiene zvyknu zajst. Nie je to vsak nic neriesitelne, savo to poriesi pomerne jednoducho. Na tmavych je zase vidno vodny kamen. Na tvojom mieste by som sa nebal do toho ist. Ak nie si vyslovene leniva gazdinka, budes ho mat dlhe roky pekny. Ani kuchynska linka nie je po piatich rokoch ako nova
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

Ahojte, prosim ,podelte sa o fotky svetleho grani…
@katrin21 mam Franke sahara 5 rokov, stále je ako novy, ale teda riad v 99% hned umyjem a drez nasledne tiež a nenechávam tam viac vody ako je nutné. cistim len s teplou vodou a sódou bikarbónou. raz za cas prebehnem olejom.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali svetlý béžový granitový drez cca 8 rokov a teraz antracit, za mňa je tmavý oveľa lepší na údržbu. Áno, vidno vodný kameň, ale ten sa ľahko handričkou umyje, zo svetlého som viaceré škvrny už nevedela vydrhnúť. Ak svetlý granit alebo nerez, tak radšej nerez.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

Ahojte, prosim ,podelte sa o fotky svetleho grani…
@katrin21 mame biely 8 rokov a manzelka ho vie vycistit ze vyzera ako novy. Urcite by som siel do granitoveho a nebal by som sa svetleho. Nerezovy by som v zivote nechcel.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

Ahojte, prosim ,podelte sa o fotky svetleho grani…
@katrin21 Riesim podobnu dilemu, ale cierna farba a rozhodla som sa zatial pre Schock Cristadur (nie Cristalite). Je to tiez granit, ale s minimalnou strukturou (nanogranit), recenzie na udrzbu su vyborne. Skus pogooglit, aj tu sa o nich uz vela pisalo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@katrin21 nerez je stále lacnejší ako granit. Ale…
@marsdm no nie je, taky co sa mi paci, aj dizajnovo,stoji aj 1000e....dokonca obycajny obdlznik nerez blanco bez odkvapavacej plochy stoji 500- 600
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od eugenie:

@katrin21 Riesim podobnu dilemu, ale cierna farba…
@eugenie poznam uz asi vsetky na trhu, ale typovo co sa mi paci od shock ,tak robia iba cristaline a tam zas je ta bezova taka az pieskova...chcem svetlejsiu
Odpovedať
Profilova fotka
A tiez sa bojim buchnutia... mne furt nieco padne z ruky.... ci to neprasknem ... Ten nerez je neznicitelny... granit nie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

A tiez sa bojim buchnutia... mne furt nieco padne…
@katrin21 Tohto sa bojim aj ja, manzelovi uz padla aj sedmicka plna medu na zem a odbila z gresu, tak uvidime.. 🤷‍♀️ V kazdom pripade prvy skrabanec bude boliet najviac. 🙈
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Takyto nerez je nahodou fajn...ale stoji 500e v tomto dizajne.. a jedna Ruska pise ,ze aka je spokojna , ze je ako novy a potom.vidim toto..no neviem ja flaky teda vidim..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

@marsdm no nie je, taky co sa mi paci, aj dizajno…
@katrin21 áno tak vždy sa pripláca za dizajn. Ale práve sme vyberali drez nie do kuchyne čiže dizajn nehral veľkú rolu a nerezový blanco bez odkvapkavacej plochy bol za 255 ale teda taký krajší 400 a s batériou na dreze (nie na doske) 500. Granitové boli drahšie v podobnom štýle. Ale teda platí že závisí od dizajnu no. Tak treba si vybrať aj aj a pozrieť rozdiel ceny a či to stojí za obavy alebo investovať 😉 a v kuchyni sa osvedčil drez zákrytý doskou a keby vyberám ešte raz, tak ten čo má priamo zabudovaný výčnelok na krajaciu dosku 😀
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@katrin21 áno tak vždy sa pripláca za dizajn. Ale…
@marsdm tak krajacia doska pre mna napr.vobec nie je podstatna nejako.... mam vela prac.plochy a na odkvapavaci je denno denne nieco, nikdy nie je prazdny..takze by som to ani nemala ako vyuzit. Pekny granit uz kupis do 300e, ale nerez ...hmm..no iba taky mensi,alebo obycajny dizajn... uvidime
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

@marsdm tak krajacia doska pre mna napr.vobec ni…
@katrin21 zatiaľ sa na nej nekrája ale plní len estetickú funkciu, lebo trištvrte času je v dreze minimálne jeden pohár alebo miska a takto to nie je vidieť. Doska nie je cez celý drez ale úvaha bola už aj taká 😀 ale teda krájať sa tam asi začne lebo kôš je tiež tam. U nás bol výber hneď granit kvôli farbe, ale ani sa neuvažovalo nad tým ako bude vyzerať po 10 rokoch, lebo napríklad doma sa už menil drez keďže už sa aj móda zmenila aj boli nové lepšie a nie drahé a trvalo to cca hodinu. Ale hovorí sa že treba si vybrať čo prvé padlo do oka, lebo ostatné sú už len špekulácie 🙂 takže ak nie nerezový až v hodnote troch granitových, tak brať ten keďže sa neplánuje výmena a v prepočte na tých xy rokov to nebude toľko peňazí 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak som naspat. Kuchyna spravena, pridala som album. Nakoniec som dala Franke sahara, je uplne perfektny, cisti sa super iba jarovou vodou a aj dizajn je skvely,tak snad bude krasny x rokov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

Ahojte, tak som naspat. Kuchyna spravena, pridala…
@katrin21 ahoj,kup si prekarbonat sodny,dostat aj v DM - Puer prasok,česka značka v takom papierovom vrecku. Na noc das do drezu horucu vodu,nasypes tam prasok a rano je drez ako novy. Dostali sme toho take male sacky k drezu Blanco. Pustia ti aj flaky od čučoriedok,aj hrdzu 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

Ahojte, tak som naspat. Kuchyna spravena, pridala…
@katrin21 mam asi 10 rokov na chalupe granit Franke sahara, a podla mna vyzera tragicky, tak ani fotku neposlem. Co to stalo cistiacich pripravkov a casu aby sa to vycistilo. A aj tak tie mapy vidim, ale slepy clovek sa bude vytesovat ako pekne vyzera. Na byte mam nerez s odkvapkavacom - staci otriet hubkou a udrzba skoncena. Teraz sa budeme stahovat do domu, manzelka si zase vybrala granit, tentoraz aj s odkvapkavacom, uz teraz som spokojny, lebo sa vravi ze ked je zena spokojna, vsetci sme spokojni... :D
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rapidek:

@katrin21 mam asi 10 rokov na chalupe granit Fran…
@rapidek no, neviem videla som 8r granit aj od Blanco, je to asi aj o udrzbe, ja nikdy nemam spinave umyvadlo, neznesiem to, takze vzdy po umyti riadu ho pretriem jarou a hubkou,zatial ziadne flaky....na predajni blanco mi hovorili,ze praveze rozne cify a sava znicia povrch a potom sa lahko vsiakne do tych porov spina, takze mozno preto sa vam spini viac....uvidim casom , snad ma nesklame,ono.aj tych par rokov moze byt uz ina vyroba , zmeny.... ked bude zle, vymenim..doteraz som mala nerez tiez
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zuzana838:

@katrin21 ahoj,kup si prekarbonat sodny,dostat aj…
@zuzana838 akoze od cucoriedok ako flaky urobis? Lebo ja tam stat nic take nenecham ani minutu...vsetko hned splachnem vodou ... by ma rachlo ,aj kavu a take veci lejem do vylevky a este oplachnem.... cucoriedku zavarane nejeme,ale cviklu hej, ale aj to hned oplachujem a nic
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

@zuzana838 akoze od cucoriedok ako flaky urobis? …
@katrin21 ja by som isla tiez do granit, mam blanco nerezovy len 3 roky a mam ho doskriabany.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od katrin21:

@zuzana838 akoze od cucoriedok ako flaky urobis? …
@katrin21 normalne 😁 robila som puding, dala som do drezu pohar a nevsimla som si,ze je potecena štava po pohari. A po polhodke ako som umyvala riady tam bol kružok.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od zuzana838:

@katrin21 normalne 😁 robila som puding, dala som …
@zuzana838 jaaaj to ano..chapem.. ja som celej rodine zakazala davat teraz do umyvadla cokolvek farebne spinave😅😅😅 ale teda cucoriedky nejeme chvalabohu
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od rosio:

@katrin21 ja by som isla tiez do granit, mam blan…
@rosio skrabance mi nevadia, da sa krasne prelestit dratenkou na nerezovy riad co predavaju, tou makkou, dolezite je ist v smere kartacovania toho nerezu,nie hocijako.... ale aspon sa leskne...na granite ten lesk trochu chyba.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, hlasim sa po 2 mesiacoch pouzivania drezu Franke sahara. Milujem ho!😂😂 Vobec sa nespini, umyvam ho tak ,ako predtym nerezovy,iba jarova voda, vobec nic viac netreba, ja umyvadlo spinave neznesiem, takze v podstate je ciste stale, kavu lejem priamo do vylevky a take veci, ale proste vsetko staci oplachnut vodou a max.hubkou a purom a je stale cisty. Mam pocit,ze naozaj je lepsi ako Blanco ten povrch. Takze odporucam.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?