Davat silikon okolo indukcnej varnej dosky? Aky?

Ahojte, prosim poradte, ci davat silikon okolo indukcnej varnej dosky aby pod nu pripadne nezatieklo resp. aby sa v spare pod nou nehromadila necistota? Indukcia ma na spodu nieco, co mi pripomina molitan, avsak nie je to vodotesne. Bolo mi povedane, ze indukcna doska sa nema silikonovat pre pripadnu opravu, avsak myslim si, ze po case sa tam usadi necistota. Pytal som sa v obchode na teploodolny silikon, bol mi ponuknuty iba cerveny prevodovkovy - s ktorym ma pri hnedej pracovnej doske manzelka vyhodi od dveri. Tak prosim poradte - davat silikon pod / okolo indukcnej dosky? Ak ano, aky? vdaka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

Ahojte, prosim poradte, ci davat silikon okolo in…
@itgospa nie,nedávaj. Je tam tesnenie. Však si prečítaj návod.
Odpovedať
Nedava sa, doska ma tesnenie a ked ju budes udrziavat cistu, bude to vyzerat lepsie ako silikon co sa zacne lupat...
Odpovedať
@minoo @igor256 pani, zaskocili ste ma rychlou a jednoznacnou odpovedou. ano, nedavat silikon mi odporucali i na kontaktnom centre znacky dosky. akurat ma zmiatlo, ze tu na fore som nasiel prispevky, kde sa hovori o silikone okolo dosky...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

@minoo @igor256 pani, zaskocili ste ma rychlou a …
@itgospa na silikon treba polozit umyvadlo a nie varnu dosku :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

@minoo @igor256 pani, zaskocili ste ma rychlou a …
@itgospa čo poznám, tak tiež nikto nemá silikón. Niektoré dosky tam majú taký záhyb, kde sa občas niečo zašprajcuje. Suseda sa raz pýtala, že ako to potom vyčistiť lebo teraz to nožíkom odtiaľ dostáva von a ten čo to montoval iba otvoril šuflík a mierne podvihol zvnútra varnú dosku. Ale treba to potom dôkladne vyčistiť, aby to doliehalo a nebola tam väčšia medzera a viac špiny ešte.
Odpovedať
ok, dakujem za vsetky reakcie, problem vyrieseny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od itgospa:

Ahojte, prosim poradte, ci davat silikon okolo in…
@itgospa videl som na temu take tie nalepovacie srandy co sa davaju aj okolo vane ci naspodok wc. dobre sa to umyva. lebo tu si myslim ze ti budu zrnka ryze alebo omrvinky liezt pod.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantos:

@itgospa videl som na temu take tie nalepovacie s…
@frantos hej my to mame okolo vane je to na nezaplatenie pri umyvani.
Odpovedať
Obsilikonovat hlavne hranu rezu pracovnej dosky, nech prípadné zatečenie nespôsobí pučanie dreva. Dosku by som nesilikonoval, je pomerne teplá, bal by som sa že silikon sa vysuší a rozmrví... My sme dokonca varnú dosku ani nešrobovali, nech sa dá zdvihnúť a umyť to, čo sa pod ňu prípadne natrúsi...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?