Ahojte.Vedeli by ste mi poradiť ako rozumne sa zbaviť okna na chodbe ktoré je aj súčasťou kuchyne z jednej strany?V kuchyni máme ešte jedno okno ktoré je menšie,preto keď zamurujeme to chodbové budeme mať tmu.Ako to vyriešiť aby bolo v kuchyni dosť svetla a zároveň aby tam nebolo to chodbové okno.Za rady vám ďakujem.
@adka2319 no to nebude asi take jednoduche, ale je pravda, ze bez toho okna by to bolo krajsie... Mna napadaju tieto moznosti:
1. Neuvazovali ste nad sklobetonom? Mozno nie na celu plochu povodneho okna, ale len v hornej casti nejake 3-4 rady a zvysok domurovat
2. dat tam na presvetlenie podlhovaste okno - plastovy ram s pevnym zaslenim a zvysok domurovat. My sme to tak mali v byte - v kuchyni nad linkou (medzi linkou a stropom sme mali takyto svetlik z plastoveho okna, bolo to medzi kuchynou a kupelkou, kde pôvodne nebolo ziadne denné svetlo (ako v kazdom bytovom jadre). Vôbec to nepôsobilo rušivo. Pripadne nedat tam klasicke cire sklo, ak by sa Vam nepasilo, ze vam vidiet z jednej miestnosti do druhej, ale dat tam "mliecne" alebo nejake vzorove sklo.
3. okno na chodbu uplne zamurovat a to druhe zväcsit
Co sa týka tých možností v bode 1. a 2., možno by lepsie vyzeralo, keby ste zamurovali pôvodne okno a ten sklobeton alebo okno s pevnym zaslenim by ste dali az nad to s tym, ze by bolo az po strop.
P.S. Skusim pohladat aj foto, ako to vyzeralo, co sme mali v byte a poslem ak to niekde najdem
@adka2319 myslím, ze ine sa vymysliet nedá, ak nechcete robit nejake radikálnejsie zmeny, treba len vybrat co bude Vam najlepsie vyhovovat.
A ak ten svetlik date tak hore, mozete si na tu stenu kludne potiahnut aj kuchynsku linku do "L" (prip. nieco ine). Nad linkou to nebude tak bit do oci, ako na prazdnej stene