Zakrytie rúry

Ahojte Mohli by ste mi prosím poradiť ako prekryť tu vrchnú časť pri rúre prosím vás ? Nech to tam tak nešpati 😊🙏🏻🙈
Odpovedať
fuha to asi len nejaku obostavbu dat spravit okolo neviem inak to spravit. ale mozno by stacilo len tu dieru okolo nejako zakryt a hned by to vyzeralo inak
Odpovedať
To ked sa robili omietky tak sa to nechalo takto ?
Odpovedať
Profilova fotka
@johnabruzzi My by sme vam vedeli ponuknut taketo prekrytie. Je urcene pre kovove kominy, ale pouzitelne aj na keramiku, pre 45°napojenie. Spoj by bol vodorovne, nie zvislo ako je nakres na foto.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko čo by to stalo ?🙂 nejaká foto ?
Odpovedať
Profilova fotka
@johnabruzzi Aky mate komin? Priemer?
Odpovedať
Leier značka Celkový obvod 35x35 vložka 18
Odpovedať
Profilova fotka
@johnabruzzi Zial na priemer samotu 180 mm to nie je vyuzitelne. D je 209, pri vyrobnej tolerancii uvedeneho samotu vam moze chybat 4-8 mm a to by nevyzeralo pekne.
Odpovedať
@johnabruzzi Prerobiť napojenie do komína - sopúch zo 45 stupňového na 90 stupňový? :-)
Odpovedať
pogooglil by som nejaku nehorlavu izolaciu na kominy, na tesno obalil ruru, vyspravil omietku, orezal izolaciu rovno omietkou a sopuch natrel na bielo. Alebo konstrukciu a sadrokarton. Neviem ale ci taka zakazka bude pre nejakeho majstra rentabilna/zaujimava.
Odpovedať
@milan_vt ďakujem pekne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@johnabruzzi dieru vyplnil maltou alebo knauf perlix, finalna vrstva knauf uniflott +knauf uniflot finish. Sopuch by som natrel na bielo. Ziadne SDK konstrukcie.
Odpovedať
@mgx vďaka ☺️
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, prosím vás, ako ste nakoniec vyriešili túto situáciu? Máme doma ten istý prípad. Najprv sme chceli predprípravu pre krb, ale teraz rozmýšľame nad kachlami a zo steny mám trčí presne takto ten sopúch
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?