Vlky komin pod plafonom

Pekný deň! poprosil by som o názor. Stav: Plochá strecha, zeteplená, na polystiréne sikaplan folia. Zo strechy bol odstránený starý komín krorý v minulosti pekne zatekal. V izbe kde komín pokracoval do pivnice v hornom rohu komina presiaka vlkost ked je vlké pocasie. Je mozné ze stará tehla je este natolko mokrá, ze presiaka? Zatekanie strechy nie je pravdepodobne. Co spraviť? Vysušiť hornu čast komína infražiaričom alebo vysekat starú tehlu? Dakujem za rady
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mesi84:

Pekný deň! poprosil by som o názor. Stav: Plochá …
@mesi84 v tom komíne sa asi často nekúri, pri správnom kúrení by vždy vyschol nevznikal decht, kondenz vzniká vždy akurát tebe ho nevysuší, takže alebo vyvložkovať alebo úplne zrušiť
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od duzu:

@mesi84 v tom komíne sa asi často nekúri, pri spr…
@duzu ono ten komin bol niekedy pouzivaný na pevné palivo, potom vložka a napojený plyn. cca 5 rokov nic, len vlhol, teraz uz bol nepotrebný a bol zbúraný na streche pri kladeni izolácie a folie. Komínová tehla je pravdepodobne vlhká a tá vlhkost vyráža z nej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mesi84:

@duzu ono ten komin bol niekedy pouzivaný na pevn…
@mesi84 tak to zbúraj celé ked nie je potrebný , izolácia by stála viac
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mesi84:

@duzu ono ten komin bol niekedy pouzivaný na pevn…
@mesi84 pravdepodobne teplo z domu unika do komína v podstresnej casti kde je ukonceny sa streta studeny vzduch s teplým a tehli dalej vlhnú. Zbúrať po úroveň strešného venca a nadobro uzavrieť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kominarbb:

@mesi84 pravdepodobne teplo z domu unika do komín…
@kominarbb dakujem za odpoved. Jedná sa o plochú strechu, je zbúraný do urovne strechy a z hora uzavretý. Z dola, cistiace dvierka su tiez upchaté.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mesi84:

@kominarbb dakujem za odpoved. Jedná sa o plochú …
@mesi84 čím uzavretý?len tehlou?, zaizoluj spodok i vrch ak je komín v strede domu, musí tam byť rovnaká teplota aby nevznikal kondenz , aj tak sa časom rozpadne už navhnutá tehla skôr ako stále suchá, nebezpečie ak je v nosnej priečke ako jej súčasť
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od mesi84:

@kominarbb dakujem za odpoved. Jedná sa o plochú …
@mesi84 prepacte som si neprecital ze rovna strecha ušlo mi to
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mesi84:

Pekný deň! poprosil by som o názor. Stav: Plochá …
@mesi84 Predpokladám, že interiér máte už hotový, takže nejaké búranie komína už nepripadá do úvahy. Fyzika však funguje aj u vás, takže teplý vzduch stúpa bývalým komínom hore a tam sa vyzráža pri strete so studenou plochou, čo môže spôsobovať vlhnutie v hornom rohu. Na vašom mieste by som porozmýšlal nad vystriekaním hluchého priestoru pur penou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?