Potrebujeme poradiť s Kominom

Chcem sa spýtať v garáži ideme robiť ústredne kúrenie a chcem tam dať komín výška po spodok vyššej strechy ako štítu garáže je 6m mám komín 7m chcem sa spýtať čo to bude dobre alebo ho dať vyssie
Odpovedať
Aký bude druh paliva, drevo... ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

Aký bude druh paliva, drevo... ?
@dedo758 ano
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ketrin1256:

Chcem sa spýtať v garáži ideme robiť ústredne kúr…
@ketrin1256 Ci bude vyska postacujuca zavisi od spotrebica.Kazdy kotol ma poziadavku na tah. Ten suvisi s teplotou spalin, a inych veci.... Takze dajte typ kotla, ktory uvazujete pripojit. Podliehate kolaudacii?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od schiedel_maros_plsko:

@ketrin1256 Ci bude vyska postacujuca zavisi od …
@schiedel_maros_plsko mimo tahu neni potreba aby byl komin v nejakem uhlu nad strechou okolnich budov? Nevim zda se to tyka ikdyz je to vase budova vedle ale mel jsem zato ze ano. Ptam se, neznam SK predpis, jenom CR jsem to resil pri rekonstrukci... protoze pak muze byt tato vyska o dost vetsi nez co potrebuje spotrebic...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od raziel628:

@schiedel_maros_plsko mimo tahu neni potreba aby …
@raziel628 Odstup by mohol uzivatela trapit ak: - by podliehal stravebnemu konaniu - ak by susediaca budova patrila susedovi - ak by na blizkej stene boli okenne otvory - ak by bol prevladajuci smer vetrov od smeru prilahlej budovy. Ale to by na zaciatok bolo privela podmienok... Preto som mozno aj dal tu poslednu otazku.... S ohladom na stav budovy a zamyslany zasah do stavby, by som zacal tou jednoduchsou cestou. Teda popytat sa na kotol. Lebo je slovenskym narodnym sportom kupovat spotrebica s potrebou tahu 25 Pa a stavat 7m kominy, pricom ten pozadovany tah dosiahnete pri 10 a viac metrov vysokom komine. Potom sa pri tych ýmetrovych kominoch hlada chyba v komine, ze nie je dobry. On je dobry, len nie dostatocne vysoky... V CZ mate narocnejsie podmienky, super spracovanu CSN, u nas sme tvorbu vlastnej normy pre novopostavene kominy akosi zanedbali...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od schiedel_maros_plsko:

@raziel628 Odstup by mohol uzivatela trapit ak: …
@schiedel_maros_plsko diky za vysvetleni:-) me kominik prave pri rekontrukci komina ( nadstresni cast se bourala a delala na novo) prave upozornoval ze musi byt vys nez hreben o neco(presne hodnoty si nepamatuju) nebo kdyz neni komin v hrebeni tak se nejak pocita s nejakym uhlem od hrebene(asi toho je vic ale tohle si pamatuju)... proto jsem se radsi zeptal/upozornoval... Diky!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od schiedel_maros_plsko:

@ketrin1256 Ci bude vyska postacujuca zavisi od …
@schiedel_maros_plsko Viadrus u 22
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od ketrin1256:

@schiedel_maros_plsko Viadrus u 22
@ketrin1256 kolko clankov/aky vykon ma kotol?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?