Diskusiu odoberájú 2 ľudia

Komin s odvetrenim a rekuperacia.

Čaute taká vec. Mam uzavretú stavbu so strechou SDK aj anhydrytom už a v nej komin s odvetranin v obývačke. Ale ako zom zistil až teraz taky typ komína nieje vhodný do A0 a nekamarati sa s rekuperaciou. Čo teraz doporučite? Krb ma byt len na také občasné použitie alebo záloha pri výpadku elektriny. Meniť komin sa mi veľmi nechce to by bolo minimálne 5-7 tis eur za prerabku na Správny typ. Máte niekto s tým skúsenosti? Fungujete s tým? Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dodosos:

Čaute taká vec. Mam uzavretú stavbu so strechou S…
@dodosos vetraciu mriežku vyhod a dieru zamuruj.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od st89:

@dodosos vetraciu mriežku vyhod a dieru zamuruj.
@st89 tá vetracia mriežka má svoju funkciu... uzavretím sa nebude odvetrávať izolovaná vrstva... takže nemusíme vysvetlovať čo sa potom môže diať... @dodosos možno poradí @schiedel_maros_plsko
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od st89:

@dodosos vetraciu mriežku vyhod a dieru zamuruj.
@st89 napadlo ma to
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od atrac3:

@st89 tá vetracia mriežka má svoju funkciu... uza…
@atrac3 mam otvorený strop v tej izbe čiže cca 5m kominu bude mať stále teplotu okolo 20•. Len pol metra trčí nad strechou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od atrac3:

@st89 tá vetracia mriežka má svoju funkciu... uza…
@atrac3 co sa môže stať? A ako potom funguje komín bez vetracej mriežky?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od st89:

@atrac3 co sa môže stať? A ako potom funguje komí…
@st89 ja neviem? napr. že tá vetracia mriežka má zrejme zmysel nie? ..či ju tam výrobca dáva len tak pre srandu? 🙄 ..komín, ktorý nemá vetraciu mriežku, ju tam zrejme nepotrebuje mať.. jednoduché.. tak funguje :) ..prípadne si doštudujte význam slova "vetracia"..
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od dodosos:

@atrac3 mam otvorený strop v tej izbe čiže cca 5m…
@dodosos ide o to, že izolácia môže byť vystavená vlhkosti. ak sa teda bavíme o modernom komíne.. a preto je nutné mať tú izoláciu odvetranú.. bohužiaľ, pri projekte sa malo myslieť na to, že dom bude s reku a tomu prispôsobiť aj komín.. ale možno existuje riešenie.. neviem
Odpovedať
Rozmýšľam ci je nejaký komin ktorý by som nanovo vymural namiesto starého z rozmeru max 38x38cm?
Odpovedať
Profilova fotka
@dodosos @st89 trac3 Kazdy z vyrobcov, ktory poskytuje kominove riesenia ma svoje vyrobky certifikovane/odskusane. Zaroven vyrobca pri skuske deklaruje, co je obsahom jeho kominoveho telesa. V tomto pripade je sucastou kominoveho systemu mriezka pre zadne odvetranie. Jej ulohou je odvadzat vlhkost a aj tepelne zatazenie. S tou mriezkou je komin certifikovany. Certifikaciou sa rozumie okrem ineho odolnost pri vyhoreni sadzi, preto sa napriklad stanovuje nielen schopnost vydrzat zatazenie 1000°C pocas 30 minut, a s tym sa definuje suvisiaca bezpecna odstupova vzdialenost. V tomto pripade vzdy minim. 50 mm je minimalna vzdialenost horlavych casti stavby od vonkajsieho povrchu kominoveho telesa. Preco je problemom mriezka na komine? Je to otvor v pate komina, ktory nie je mozne odstavit (vid. text hore) upchanim/zamurovanim bez toho ,aby ste porusili pravidla jeho pouzivania - je to otvor, ktory spaja interier a exterier. Pri pouziti rekuperacie je to privod? Alebo odvod? Cize je to nerovnovaha, ktora je nevyhnutnou pre spravnu funkciu rekuperacie. Tymto sposobom sposobite jej neefektivitu. Dalsim problemom s mriezkou je, ze pri nastaveni rekuperacie na podtlak, dojde k nasavaniu spalin do telesa komina, do interieru... Preto odporucame pouzit do moderneho, tesneho, energeticky efektivneho domukominovy system bez mriezky, bez zadneho odvetrania. Ako napriklad Schiedel ABSOLUT, UNI SMART, UNI ADVANCED PLUS, PERMETER, ICS, PERMETER SMOOTH AIR.... Keramicke kominy okrem ABSOLUT (38/38 cm pri priemere komina 200mm) maju vonkajsi rozmer 36x36 cm.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od schiedel_maros_plsko:

@dodosos @st89 trac3 Kazdy z vyrobcov, ktory pos…
@schiedel_maros_plsko a keď už má komín s mriežkou a chce použiť rekuperaciu, tak je to nezmysel však?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od st89:

@schiedel_maros_plsko a keď už má komín s mriežko…
@st89 Ako som uz bol uviedol. Nebude rekuperacia pracovne efektivne.... da sa olutovat ale zase nestala reku malo penazi ... Najviac by som sa obaval spatneho nasatia spalin cez zadne odvetranie do komina.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od schiedel_maros_plsko:

@st89 Ako som uz bol uviedol. Nebude rekuperacia…
@schiedel_maros_plsko áno, čiže v preklade nie je to finančne rozumne riešenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Externý prívod vzduchu na odvetranie a máš to vybavené.
Odpovedať
Tu mas podobnu temu. Zial, dnes stavaju domy diletanti a komin so zadnym odvetravanim davaju bezne aj ked je v plane rekuperacia.Ani netusia, ze je to zle. https://www.modrastrecha.sk/forum/kom... Ako take "riesenie" je spravit odvetranie z exterieru, alebo komin nepouzivat a zapchat ho z kazdej strany :)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jymmitooo:

Externý prívod vzduchu na odvetranie a máš to vyb…
@jymmitooo Myslite privadzat studeny vzduch z exterieru? Hm... teda priamo ochladzovat stenu komina , vytvarat prilezitost na kondenzaciu a nasledne plesne? Privadzat studeny vzduch a tiez prispievat k ochladzovaniu spalinovej cesty - prieduchu? Ani jedna z moznosti neznie technicky a logicky lakavo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jymmitooo:

Externý prívod vzduchu na odvetranie a máš to vyb…
@jymmitooo presne tak to vyriešime.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wheel:

Tu mas podobnu temu. Zial, dnes stavaju domy dile…
@wheel dáme tam prívod z exteriéru a vybavene.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dodosos:

@wheel dáme tam prívod z exteriéru a vybavene.
@dodosos nasiel som este aj nieco taketo https://forum.tzb-info.cz/103587-komi...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?