Kachľová piecka do NED domu +eaxter.komín.

Dobrý deň. Chcem sa informovať či niekto z Vás poslednú dobu riešil inštaláciu kachlí z nízkym výkonom do NED, PASÍV domu? Máme nizkoenergeticky domu, kúrim podlahovku el.kotlom. Aktuálna priemerná spotreba elektriky je 120€ mesačne -komplet.Zvažujeme však kachlovú piecku s externým komínom, zaujimalo by ma cca náklady, účinnosť a skúsenosti kto už takto dodatočne riešil kúrenie. Máme poschodový dom, 120 m2. Orava 🙂 Ďakujem
Odpovedať
@marekdanton Zdravim, externy komin sa da vyriesit, najlepsie zrejme bude nerezovy. Na murovany treba mat patku v zakladoch. Komin vyzaduje dieru do muriva. Tehla/porobeton - ziaden velky problem. Ak mate zateplene polystyrenom, v okoli prechodu komina stenou bude musiet byt vata. Toto vsetko vsak zvladne kazda solidna firma, krota sa danou problematiokou zaobera. Tu nevidim velky priestor na pripadnu svojpomoc. Preto navstivte web cechkachliarov bodka sk a oslovte viacero firiem. Pri poschodovom dome nevykurite cely dom bez prieduchov. Tu treba dobre zvolit umiestnenie piecky, avsak ked musi byt pri obvodovej stene, asi nebudete mat vela miest na vyber. Porozmyslajte aj nad externym privodom vzduchu pre piecku. Dobre urobeny NED/PASIV dom ma zvacsa dobru vzduchotesnost a pri horeni dreva a nasavani vzduchu na horenie z interieru budete musiet mat pootvorene okno, cim sa bude do domu nasavat studeny vzduch. Avsak dobra firma vyriesi aj to.
Odpovedať
@epto Ďakujem.Vela ste mi pomohli.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?