Je tato izolacia komina ok?

Môže sa izolacia komina ponatierat lepidlom aj z vonka v mieste spoja? Je to ok?
Odpovedať
Asi bude zásadne, že čo je to za komín... Ak sa jedná o nový komín (stavebnicu), tak každý výrobca má technické listy, čo a ako má byť. Kto staval komín bude asi riešiť aj revíziu...
Odpovedať
mne osobne príde OK. neviem, čo by si pre bezpečnosť mohol urobiť viac. nepoznám konštrukciu komína. neviem, či je vložkovaný, alebo sú to keramické dielce. ale izolácia komínového telesa mi príde v poriadku. nemyslím, že by mohol byť klasifikovaný ako nevyhovujúci.
Odpovedať
@zicher ja na ňom nemám žiadnu izoláciu a tak vykuruje i tým odpadovým teplom , komín v strede domu,ktoré ináč ujde do luftu, izolovať treba vonkajšie, kto si nedá námahu s vnútorným ,komín pre spaľovanie dreva
Odpovedať
@duzu ja to mám vymyslené trošku inak.. vyvložkoval som komínové teleso nerezovou vložkou.. komín je postavený až z pivnice, tam je otvorený vstup do telesa. v obývačke sú krbové kachle s výmenníkom.. ked sa kúri v kachliach, tak komín nasáva vzduch z pivnice, okolo nerezovej vložky stúpa, ohrieva sa a hore v podkroví vychádza cez mriežku.. zároveň sa akmuluje teplo do tehál a tiež výmenník ohrieva radiátory. je to taký môj výmysel, veľmi účinný a praktický.. ale teleso komína som pre istotu v podkroví tiež izoloval v miestach, kdejsa dotýka dreveného krovu.. iba pre dobrý pocit.. lebo aj tak reálne teplota tehál nikdy neprekročí nejakých 35°C. a aj po vyhasnutí kachlí, komín stále sála naakmulované teplo.
Odpovedať
@zicher A čo keď ťa nerezová vložka praskne, či sa inak poškodí?
Odpovedať
@frantisekca je to menšia pravdepodobnosť, ako keby sa mal poškodiť dymovod z kachlí do komína.. Nerez neprehorí, neskoroduje, nepraská.. Je tvárna a je oveľa bezpečnejšia, ako akýkoľvek iný materiál používaný na dymovody. Nerezová vložka je jediná, ktorá bezpečne odolá požiaru sadzí v komíne. Keramka praskne, oceľové rúry časom pôsobením vlhkosti dymových splodín skorodujú a prehoria. Nerez je najlepší materiál na dymovod. Ale, kedže šťastie praje pripraveným, tak na výstupe mriežky mám dymové čidlo a dolu na chodbe CO čidlo. O ostatné sapostará siréna... Nenechal som nič na náhodu..
Odpovedať
@frantisekca určite by som takto neriešil vykurovanie okolo komínovej vložky, keby som mal vložku iba z oceľového plechu. Dovolil som si to iba preto, lebo viem, aké vlastnosti má nerez a po konzultácii s výrobcom komínových vložiek.
Odpovedať
@zicher my sme dali tiež nerez hrubku 1mm tak by to malo byt ok, externy privod vzduchu budeme mať tiež z pivnice, preto sa pýtam lebo to je v streche a už sa tam k tomu nedostaneme tak to chcem mat na 100%
Odpovedať
@aklatanmal ak je to nerezová vložka na tom tehlové púzdro a ešte sú dotykové prechody izolované vatou, je to urobené na 100%, bez obáv.
Odpovedať
@zicher to je prvotné využitie tepla to i ja len dymovod po komín je z nerezu ,využívam teplo efektívnejšie z krbovej vložky z obostavby,rozvod do celého domu ,komín v strede, ale tak nevyužiješ odpadové, teplota v dymovode býva nad 80st podľa konštrukcie a tehlový komín je teplý na dotyk , zaizolovaný proti požiaru je až nad obytným priestorom nerezovú vložku do komína dávajú z plynového kotla, tam je nižšia teplota a kondenzuje
Odpovedať
Profilova fotka
Teplota povrchu kominoveho plasta je v zmysle normy irelevantna. Dolezita je podla normy teplota na povrchu horlaveho materialu v deklarovanej bezpecnej vzdialenosti vyrobcom kominoveho telesa. Pri beznej prevadzke nesmie byt teplota na danom povrchu v deklarovanej vzdialenosti viac ako 85°C. Pocas vyhorenia sadzi = 1000°C teplota "spalin" pocas 30 minut nesmie byt teplota v deklarovanej bezpecnej vzdialenosti vyrobcom komina viac ako 100°C. Cize pocitova teplota na povrchu 35°C by nemala uzivatela upokojovat, mal by uvazovat v uplne inej dimenzii. Pouzivat vzduch prudiaci okolo kovovej vlozky z pivnice do izby podkrovia (dufam, ze som zle pochopil pisanemu textu...) v telese komina..... v rozpore s vyhlaskou aj zdravym rozumom.... to stoji moznost otravy za tych par usetrenych Wattov? Vyhorenie sadzi nemusi poskodit keramiku, zavisi od doby horenia a teda tiez hrubky sadzi.... rovnako to plati aj pri kovovych vlozkach. Teda tvrdenie, ze vlozkam sa nic nestane je minimalne zavadzajuce, skor klamlive, vid obrazova priloha. A je jedno, ci ocelova vlozka, 0,5 alebo 0,6 alebo 0,8 alebo 1,0 mm hruba stena. Vzdy je to o "kvalite" nanosu sadzi v kominovom prieduchu*. V kazdom pripade plati, ze ako sa uzivatel o komin stara, taku ma komin zivotnost a odolnost. Stacilo by vediet, ze cistit komin podla vyhlasky na tuhe paliva do 50 kW sa ma kazde 4 mesiace. Ten, kto ma kotol na tuhe palivo, tak raz mesacne. Tiez treba vediet, ze pri nedokonalom horeni, nedostatku vzduchu** v kotloch na tuhe palivo vznika plyn, ktory ked sa dostane do prieduchu a nasledne dojde k jeho zapaleniu, tak roztrha/praskne ci keramiku, ci nerez, ci ocel (lebo spoje sa lubia nitovat) . Cize vlozka v komine nepraska preto, lebo sa jej to paci, ale preto, ze sa ludia nevedia spravat. *Ekohrasok nezanasa, ekohrasok rozoziera ocelovu vlozku velmi kvalitne a spolahlivo. za sezonu, za dve. ** ked sa hrame s privodom vzduchu, lebo sa nam javi nakladat a palit drevo podla navodu na pouzitie spotrebica je hlupost.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?