Bef aquatic wh70 starsia verzia + komin 150mm

Ahoj ,teplovodna krbova vlozka bef aquatic wh 70 (menovity vykon 10kw) starsia verzia ma vyvod 180mm, novsia verzia vlozky 150mm, parametre maju rovnake aj nova a stara verzia vlozky. Myslite ze mozem aj do starsej verzie napojit 150mm komin ked ma vlozka vyvod 180mm ?(komin mam 150mm :/)
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den. Kedysi platilo, ze mozete hned za spotrebicom zuzit priemer bez nasledkov o jednu dimenziu. Dne sa dane overuje vypoctom. Vas dodavatel komina alebo spotrebica vam to nevie overit?
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko napisal mi ze mozem, keby bol nedostatocny tah tak zvysit komin.
Odpovedať
Este otazocky. 1. Mozem z toho krbu tahat 3vrstvovy nerezovy komin priamo hore bez cistiacej casti, kedze ma odnimatelne deflektory? Ak som sa dobre docital tak ano. 2.A ked nebudem mat cistiacu cast mozem ten nerezovy komin co pojde priamo z vlozky aj lomit 45 stupnovym kolenom do hora, alebo mozem ist len rovno hore ? lebo asi mi bude zavadzat hrada :/ asi by som nedodrzal tych 5 cm keby idem priamo hore (je to na tesno)
Odpovedať
@xixan ja mám 45st koleno a ťah dobrý tiež mal výstup 180 takže i dymovod po murovaný komín 180 a komín mám len 150 štvorec no je dosť vysoký asi 6 m. od zaústenia vložky, treba ale správne kúriť naložím len 1x a horí 10 hod, vždy len horná vrstva nie všetko naraz ako od spodu a teplo celý deň takže dvierka neotváram vôbec, pokiaľ horí plameň, pri doháraní len prehrabem a zhorí všetko, ostane len trocha popola na ten mám zhod do krabice, takže žiadne čistenie z vložky
Odpovedať
@duzu mne ide o to ci dostanem reviziu v tom 2. Pripade alebo len v prvom :/? Neviete niekto?
Odpovedať
@xixan ked len 5 cm na to nepotrebuješ ani koleno stačí iby išel dymovod šikmo aby si bol mimo hrady, na väčšiu vzdialenosť to vychýliš, dopredu si neplánoval komín?ked nebude čistiaci otvor vymetať budeš jedine z hora, a dverka vtedy zavrieť aby ti nešli sadze von
Odpovedať
@duzu planoval ,ale zle savili krov ...to je to ked das nekomu neco robit 😄 chyba mi viac ako 5 cm musim posunut krb do predu a to nechcem ak nebudem musiet, radsej by som dal to koleno. Dymovod sikmo to hadam ne ?
Odpovedať
@xixan ja som myslel len dymovod , komín postav správne aby išiel vedľa hrady, a dymovod potom prispôsobíš
Odpovedať
@duzu ale ved ja budem mat nerezovy komin priamo z krbu z dymovodu,tam nemas co prisposobit. To sa pytam ze ci tam mozem pouzit dve 45 stupnove kolena. Cize nerezovy komin by neisiel rovno z dymovodu priamo len zvislo hore
Odpovedať
@xixan ani neviem či to tak niekto má, videl som nerezové z vonkajšej strany
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?