Aký kotol do väčšieho domu

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte..... Potrebujem poradiť, chcem vymeniť kotol a zrejme by som chcel splyňovací + akumulačná nádrž. Jedna sa o väčší dvojgeneračný dom, radiátory mame nové, plus všetky rozvody v medi tiež nové. A ak by mi mohol niekto objasniť ako by mi to kurenie fungovalo s príklad 2000l nádržou. Či mi to prekuri dom napríklad na druhý deň ráno keď večer pred tým nalozim a dobijem nádrž.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@falcion @bertie Na novostavbe u suseda práve dn…
@petersd skor si myslim ze nechcel rucit "peciatkou" za robotu niekoho ineho a vobec sa tomu necudujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zacik:

@petersd skor si myslim ze nechcel rucit "peciatk…
@zacik Myslis, ze by to bral az takto zodpovedne? Ved by hadam skontroloval, na co by daval tu peciatku, na aku robotu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bertie:

@petersd Aj ti to nakoniec porobili, ci si ich od…
@bertie Za cca 100 € najdem majstra, čo mi uvedie kotol do prevádzky, opečiatkuje záruky. Prestal som sa však ponáhľať, lebo som dostal myšlienku, že zapojím sa do posledného kola Obnov dom. Čakám ale jak hlúpy a ono nie, a nie výjst. (a možno že som ho aj prehliadol ?)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@bertie Za cca 100 € najdem majstra, čo mi uvedie…
@petersd Ak ti to neponahla a mas kedy, tak len cakaj. Lebo just to bude tak, ze by si to dal spravit a v tom bum a je tu Obnov dom 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jerry44:

@petersd Ak ti to neponahla a mas kedy, tak len c…
@jerry44 Včera som bol v regionál. kancelárii Obnov dom. Údajne vraj výzva má byť zverejnená teraz v júli. Nuž počkám, nikám sa neponáhľam... :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@jerry44 Včera som bol v regionál. kancelárii Obn…
@petersd Ale ozaj? Dobre vedieť. Sused potrebuje tiež niečo riešiť, tak odovzdám informáciu, ten bude tiež isto rád, že sa dočkal 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sucho_22:

@petersd Ale ozaj? Dobre vedieť. Sused potrebuje …
@sucho_22 ... a údajne má byť ešte administratívne jednoduchšia, a že bez nutnosti energetických certifikátov. Ale pravdepodobne asi znížia celkovú mieru podpory 😪😪😪😪
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@sucho_22 ... a údajne má byť ešte administratív…
@petersd Tak voči tomu som mierne skeptický, čo sa týka tej administratívy, lebo vieme, ako to u nás chodí. Ale tak možno motyka vystrelí. Nechajme sa prekvapiť 😀 Hm, uvidíme do akej miery.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sucho_22:

@petersd Tak voči tomu som mierne skeptický, čo s…
@sucho_22 Ale no, vsak nie je to zase zakazdym taka tragedia. Ono zalezi aj na akeho cloveka natrafis, kolkokrat su ochotni pomoct so vsetkym. Je to o tom, ako sa spravas ty, ked niekam prides, tak sa budu spravat aj k tebe. Zase to, co vsetko potrebujes dokladovat a chodit s furikom papierov vsade, za to tiez nemozu, to si vymyslaju inde tieto podmienky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od karcika8:

@sucho_22 Ale no, vsak nie je to zase zakazdym ta…
@karcika8 ale ved to je jasne, tam predajca tiez dost pomohol, ked sme riesili kupu samotneho kotla. to som bol v tedy uplne mimo, pre mna to bola spanielska dedina zo zaciatku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od falcion:

@karcika8 ale ved to je jasne, tam predajca tiez …
@falcion Kúpil si nakoniec? Kúpil. Vyhovuje? Predpokladám, že áno 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od edberg:

@falcion Kúpil si nakoniec? Kúpil. Vyhovuje? Pred…
@edberg kupil som, uz je tomu nejaky cas, a myslim, ze aj dobre. vyhovuje uplne vo vsetkom ten kotol. len to chcelo tiez chvilu casu zvyknut si na to vsetko. akoze nebola to ziadna veda, ale tak nieco nove, tak to vtedy byvam taky opatrnejsi.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od falcion:

@edberg kupil som, uz je tomu nejaky cas, a mysli…
@falcion ale zase nie je to nic narocne. aspon teda nas kotol ma to ovladanie a nastavenie uplne zrozumitelne a jednoduche. ked to viem ja, tak to musi zvladnut kazdy 😀 ale tak kazdy kotol moze byt inaksi, to je jasne. my mame atmos, to je cesky vyrobca, tak mozno aj preto mi to pride take jednoduchsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zur:

@falcion ale zase nie je to nic narocne. aspon te…
@zur Vsak mate normalne k tomu riadiacu jednotku, nie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ostrozovic:

@zur Vsak mate normalne k tomu riadiacu jednotku,…
@ostrozovic Dá sa ju nemať? 😀 Ešte som sa s tým nestretol, že by sa to riešilo nejak zvlášť alebo čo. Sú veci, ktoré môžeš mať, ale aj nemusíš, ale tak riadiaca jednotka?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bertie:

@ostrozovic Dá sa ju nemať? 😀 Ešte som sa s tým n…
@bertie No tieto nove kotle bez toho asi uz nefunguju. Ale tak nedivil by som sa ani tomu, keby to niekto cielen odmietal, ze jemu staci si len polienka nahadzat do kotla a to je vsetko, co potrebuje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jerry44:

@bertie No tieto nove kotle bez toho asi uz nefun…
@jerry44 Napr. aj ja patrým medzi takých - podľa Teba - "spiatočníkov". Zastávam názor, že to čo dokáže fungovať samo, nech funguje samo. Nahádzať polená, a nech to horí samo. Max. tak pasívne regulácie na princípe bimetalov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od karcika8:

@sucho_22 Ale no, vsak nie je to zase zakazdym ta…
@karcika8 Mne je to jasné, že už konkrétny predajca za to nemôže, ako si niekto vymyslí podmienky. Niekedy to je ale na hlavu, čo dokážu dať na papier a potom sa človek naháňa, aby sa do toho vmestil a vybavil všetko.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sucho_22:

@karcika8 Mne je to jasné, že už konkrétny predaj…
@sucho_22 No takto to funguje bohuzial a inak to nebude. Preto ked vies, co vsetko to obnasa, tak treba taketo veci kupovat fakt zodpovedne, aby si si to nemusel absolvovat viackrat 😁
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od falcion:

@edberg kupil som, uz je tomu nejaky cas, a mysli…
@falcion No tak vidíš, tak je všetko v poriadku. Ono na všetko nové si treba zvyknúť, z toho by som zase vedu nerobil. Ale čo sa týka nejakého ovládania, tak to zase pri kotli čo potrebuješ? Však to nie je videohra, že do toho budeš ťukať počas dňa. Nastavíš ako potrebuješ a necháš tak.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od edberg:

@falcion No tak vidíš, tak je všetko v poriadku. …
@edberg pripadne raz za cas trochu prenastavis hlavne v rocnych obdobiach ked chces aby v lete kotol tak nehrial ako v zime napr...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kapro62:

@edberg pripadne raz za cas trochu prenastavis hl…
@kapro62 Hej jasné, však to už podľa potreby. Nebudeš to mať celý rok istotne rovnako nastavené.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od edberg:

@falcion No tak vidíš, tak je všetko v poriadku. …
@edberg vsak to hej, ale tak napriklad pri peletovom moze chvilu trvat, kym prides na to idealne davkovanie peliet alebo podobne. nehovorim, ze teraz bude trvat pol roka, kym na to prides, ale na prvy raz to tiez vyjst nemusi. @kapro62 tak napriklad kotol by si nemal mat prevadzkovany dlhodobo v rozsahu vykonu nizsom ako je 50 percent. takze zase nechat ho len tak "pobublavat" tiez nie je najlepsie riesenie.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od falcion:

@edberg vsak to hej, ale tak napriklad pri peleto…
@falcion myslis? podla mna ti s tym vie poradit technik, nie? vsak ked ti pride zapojit kotol, tak ti hadam ukaze, co ako funguje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od falcion:

@edberg vsak to hej, ale tak napriklad pri peleto…
@falcion Môže, ale aj nemusí. Toto je podľa mňa už len absolútny detail. S tým sa rýchlo naučíš robiť, zase toľko tam toho nie je. Akurát, keď potom vybehne nejaká aktualizácia, to dáš stiahnuť. Inak tam nemáš veľmi čo do toho ťukať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bertie:

@ostrozovic Dá sa ju nemať? 😀 Ešte som sa s tým n…
@bertie Vies co, ja uz som take veci pocul a cital, ze asi ma uz nic neprekvapi. Preto sa pytam pre istotu, ako je to v tomto pripade 😀
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ostrozovic:

@bertie Vies co, ja uz som take veci pocul a cita…
@ostrozovic Veď to nehovorím, tiež som sa stretol s kadečím, ale tak to aj hociktorý starý kotol má nejaké manuálne ovládanie a podobne. NIe teraz, keď to vieš všetko ovládať na diaľku cez aplikácie a podobne.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@jerry44 Napr. aj ja patrým medzi takých - podľa …
@petersd Okej, ale zase netreba mi vkladat do ust slova, ktore som nepovedal. Nikoho som takto nenazval. Chcel som tym len povedat, ze maju aj ine vyhody moderne nove kotle. To je vsetko.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od edberg:

@falcion Môže, ale aj nemusí. Toto je podľa mňa u…
@edberg mam suseda, ktory by ta velmi rychlo vyviedol z omylu. od je schopny do kazdeho spotrebica a zariadenia dobat, ako keby tam tetris mal rozohraty 😀 ale vsak zase na druhej strane aj dobre, aspon pride na to, kde co je, ako sa co nastavuje a tak dalej. lebo nechat od instalacie jedno nastavenie, to asi tiez nie je uplne okej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ostrozovic:

@bertie Vies co, ja uz som take veci pocul a cita…
@ostrozovic Aha, tak to áno, to je kategória sama o sebe potom 😀
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?