5m-vý komín bez kotvenia

Dobrý deň, máme 5m-vý komín a betónový strop. Okolo komína, ako prechádza cez strop, je tvrdená minerálna vata a vlastne komín je celých 5m nekotvený, samostojaci. Je to OK? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
ako meriam, tak meriam ale viac ako 280 som nenameral a to ešte pôjde na strechu izolácia (dúfam) a lem komína.
Odpovedať
@jan45 áno, ešte pôjde izolácia a lem. . Zbytok komína do 5 m je v dome. Keby bol komín v strope zaliaty betónom, tak by ho strop ukotvil. Takto je 5m nekotvených.
Odpovedať
Profilova fotka
@wanttoknow komín je vetrom namáhaný na ohyb, ohyb je vybočenie na stranu, tam sa to oprie ostrop, takže namáhaná je len výška nad strechou. komín treba nastierkovať lepidlom, mriežka, stierka, je to vyztužená krabica.
Odpovedať
Profilova fotka
Riadte sa udajmi vyrobcu komina. Musia mat pravidla pre staticke zabezpecenie komina, aku volnu vysku pripustaju a ako ho treba pri vyske viac ako ... zabezpecit proti uhybu.
Odpovedať
Práveže komín sa neoprie o strop keď dookola komína v strope je aj 3cm tvrdená minerálna vata. Nemôže sa v strope komín zlomiť?
Odpovedať
Profilova fotka
@wanttoknow a nešlo do rohov tvárnice železo?
Odpovedať
@matko291 áno, 8mm roxor
Odpovedať
Mam cca 11m komín, ako píšete Vy - "nekotveny", cez 3 podlažia, žiadny problem. Tiež je pri prechodoch cez deku fixovany iba tvrdenou vatou. Moj prvý a asi aj jediný komín, staval som ho sám. Schiedel.
Odpovedať
@paul2 OK, dík, toto som potreboval počuť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?