Podobné diskusie tu už sú, ale sú časovo staršieho dáta a neviem, či sú ešte aktuálne. Problém je nasledovný: Stavebné povolenie máme na žumpu, lebo to šlo vybaviť skôr. Dávame však čov s vypúšťaním do potoka. Zo starších diskusií viem, že budeme musieť pred kolaudáciou žiadať o zmenu stavby pred dokončením. Máte podobnú skúsenosť ? Každá rada dobrá ! Ďakujem
@mia1826 musíš si dať vypracovať projekt na osadenie ČOV /stojí cca 100€/, ktorý ti schvália na okresnom úrade odbor životného prostredia v tzv vodohodpodárskom konaní. Potom musíš skolaudovať ČOV, až potom ti skolaudujú dom.
@topvideo aj to nieje iste. Ak vodohospodari nedaju suhlaj tak to moze zabalit. Nie kazdy potok moze byt na to dobry. Ak ma maly prietok v priemere za rok,tak nepovolia.
@mia1826 neodporucam riesit cov pred kolaudaciou, je tam vysoke riziko, ze sa tym kolaudacia pretiahne, kedze vybavit cov moze byt znacne stresujuce. Radsej osadit fake zumpu a vyuzit ju potom na dazdovu vodu. A potom legalizovat cov.
@mia1826 jedna perlicka: na zivotnom napisali ze potrebujeme 7 priloh( certifikaty, revizie...). Panicky prisli na kolaudaciu, pozreli, zobrali papiere, povedali ze vsetko fajn, usmiali sa a odisli. Na dalsi den mi vola panicka ze sme jej nedali vyskove zameranie od geodeta. Hovorim ze doteraz to nikto nepytal... A takto utekal tyzden za tyznom, skoda reci....
@mia1826 prikláňam sa k rade od majkoj, žumpa môže byť predradená pred budúcou čov a zlepšiť jej účinnosť.
nechápem len jedno, na Slovensku sa ročne predá niekoľko tis. MBČOV ale sťažností na zložité vybavovanie je len pár. Že by sa všetky predali len v okresoch , kde to ide hladko? Je len málo okresov, kde som ešte projekty nerobil, ale v štatistike úspešnosti teda ústretovosti asi vedie Trenčín ( 2mes. ) potom Zvolen a Bánovce n. Bebravou. No na chvoste sú Košice okres, tam sú asi zamestnanci čo študovali ešte predo mnou.