Predpríprava na kanalizáciu

Zdravím, niekedy v skorej budúcnosti by mali v našej obci robiť kanalizáciu a keďže sa chystám robiť teraz zámkovú dlažbu, tak som si chcel urobiť predprípravu na kanalizáciu , nech to potom nemusím celé búrať. Plán bol napojiť sa najkratšou možno trasou od kolena, ktoré ide do žumpy a schovať rúru pod cestou. Vedel by niekto poradiť ako to najlepšie predchystať ? Napadlo ma buď len položiť rúru ku kolenu , s tým, že keby to bolo aktuálne tak vykopem len ten kúsok, zruším koleno a dopojím sa alebo rovno to zapojiť T spojkou a rúru ktorá pojde na kanalizáciu ( cca 3-4m) zablendovať. Ďakujem
Odpovedať
Na aký účel chceš potom využívať žumpu...?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

Na aký účel chceš potom využívať žumpu...?
@dedo758 Zatiaľ som nad tým neuvažovaľ, keďže človek ani nevie, kedy kanalizáciu začnú robiť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mischo5:

@dedo758 Zatiaľ som nad tým neuvažovaľ, keďže člo…
@mischo5 Lebo - ak by sa potom využila ako nádoba na dažďovú vodu, tak k nej bude treba tak či tak nejakú rúru dotiahnuť (a zasa kopať). Ak sú dažďové zvody niekde na trase terajšej kanalizácie medzi domom a žumpou, tak by som tú plánovanú kanalizačnú rúru potiahol popri (z tej strany ďalej od domu) terajšej až k nim ( resp. k prvému na trase). Keď to raz bude treba prepojiť, tak kanalizáciu z domu napojíš do novej rúry a do tej terajšej, ktorá končí v žumpe, napojíš zvod. Ak by sa malo pripojiť zvodov viac, tak túto novú rúru by som zakopal 20 cm hlbšie, ako je terajšia, keby sa bolo treba križovať...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?