Napojenie na existujúci odpad.

Potrebujem sa napokon na odpadovubruru PVC110 HT rúrou 75. Ako by ste to riešili. Klasický návrat vykruzovakom a nalepiť alebo existuje nejaký kus?
Odpovedať
Daj nákres alebo foto, kam to potrebuješ vsadiť. Ja, pokiaľ sa dá, vyrežem časť rúry a vsadím odbočku. Ale dá sa aj navŕtaním - záleží od účelu...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

Daj nákres alebo foto, kam to potrebuješ vsadiť. …
@dedo758 asi takto ... Vsadiť odbočku neviem... Rúra je napevno .. asi by to nešlo...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterza:

@dedo758 asi takto ... Vsadiť odbočku neviem... R…
@peterza Vsadiť odbočka sa dá, úplne bez problémov. Kúpiš potrebnú odbočku a presuvku. Existujúce potrubie rozrežeš, vyrežeš potrebný kus, nasadíš presuvku, nasadíš koleno, presuvku posunieš a hotovo... Neviem či zoženieš priamo odbočku na 75, asi budeš musieť kúpiť 110 a zredukovať ju.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterza:

@dedo758 asi takto ... Vsadiť odbočku neviem... R…
@peterza pripadne existuji i nalepovaci odbocky jenom doporucuju presne postupovat dle navodu
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@peterza Vsadiť odbočka sa dá, úplne bez problém…
@frantisekca musím premietať či by to tam vošlo...ty si vodár? Priamo CA?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterza:

@dedo758 asi takto ... Vsadiť odbočku neviem... R…
@peterza Vonkajšie KG trubky sa nerobia menšie ako 100 a vnútorné HT nie sú von vhodné. Doporučujem nechať aj na obočke priemer 100 a použiť KG trubky.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od peterza:

@dedo758 asi takto ... Vsadiť odbočku neviem... R…
@peterza Nebolo by jednoduchšie urobiť do šachty ďalší otvor, ako "vŕtať" do rúry? Ale keď už, tak rozobrať rúru po šachtu, vložiť odbočku... alebo rúra v šachte nie je prerušená? Existujú aj nalepovacie odbočky, ale od vyšších priemerov hlavnej rúry. A potom ešte sedlové odbočky - ak pôjde kolmo hore, tak môže byť aj taká. @frantisekca S presuvkou si to tam neviem veľmi predstaviť, je tam na to málo miesta, možno ešte s predĺženým hrdlom. Môj postup vyžaduje určitú zručnosť pri práci s otvoreným ohňom... :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dedo758:

@peterza Nebolo by jednoduchšie urobiť do šachty …
@dedo758 je to len falošná šachta rúra cez ňu len prechádza priamo do kanalizácie...
Odpovedať
Ťa sedlová odbočka sa mi pozdáva...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od peterza:

Potrebujem sa napokon na odpadovubruru PVC110 HT …
@peterza takýto spoj sa robí v dome.....75ka sa mimo dom nevyťahuje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od eagleowl:

@peterza takýto spoj sa robí v dome.....75ka sa m…
@eagleowl ja viem len nemám teraz inú možnosť teda mal by som rozbiť pol kupelky ale to sa mi veru nechce.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od peterza:

@eagleowl ja viem len nemám teraz inú možnosť te…
@peterza ak tak by si mal z domu von ťahať 110 a 75-ku redukovať ešte v dome.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?