Kanalizácia

Zdravím všetkých mám po dome natiahnuté kanalizačné potrubia ktoré je vyvedené pred dom ,teraz sa potrebujem dopojit na kanalizáciu ktorá je vzdialená asi 25 metrov od dom.Dom je v svahu je to na 4 metroch zhruba 80 CM . Tak a teraz ťa otázka keď chcem dodržať sklon zhruba tie 2 ,3 percentá mám to riešiť na etaže? Napríklad potiahnem 3 metre dám 45stupnove koleno ,odskocim vložením rúry a následne ďalšie 45 stupňové koleno a takto pokračovať až k bodu napojenia? Alebo ten sklon nebude vadiť a ešte jedna otázka na priemer bude stačiť 125 alebo radšej 160
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od krompac:

Zdravím všetkých mám po dome natiahnuté kanalizač…
@krompac Sklon dodrž, urob etáže. Ešte lepšie by bolo dať kanalizačné odbočky a 45° koleno k tomu, aby bolo niečo pre prípadné čistenie. 125 stačí...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od krompac:

Zdravím všetkých mám po dome natiahnuté kanalizač…
@krompac na taku velku zmenu vysky sa pouzivaju revizne sachty- tzn vediete potreubie so sklonom 2% do a od reviznej sachty. Reviznou sachtou spravite potrebny "schod". Su tototiz miesta, ktore sa v buducnosti mozu upchavat. Pozor na dimenzie rur.
Odpovedať
Profilova fotka
@krompac dodrzte sklon 1-2% a skok rieste spadoviskom s reviznou sachtou. Spadovisko nemusite kupovat, da sa to vyskladat aj z tvaroviek. Pre dom staci DN125.
Odpovedať
Ďakujem všetkým za rady Chcel by som sa spýtať ešte ohľadom týchto napojení či sú riešené správne ,budú vadiť tie uhly ?či to môže byť riešené takto čo sa týka rozvodov po pivnici
Odpovedať
Profilova fotka
@krompac za mna OK. spady si treba skontrolovat, rury by nemali byt vo vzduchu ale v lozku. inak bez komentu. Niekto dava este vyhladavaci vodic :)
Odpovedať
Tak takto som to myslel
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?