Akú rúru pre napojenie žumpy a rýchlospojky v plote?

Zdravim, chcel by som sa opytytat ci mozem pouzit kanal.ruru oranzovu spojenu gumickami na prepojenie zumpy a rychlospojky v plote. Ktosi mi vravel ze musi byt specialna cierna rura vyzera ako na vodu. A tiez mi vychadza spad tak ze smerom k plotu od zumpy je spad - klesanie rury, moze sa stat ze po odpojeni fekal. auta este vytecu nejake zvysky? Malo by sa to robit tak aby bol spad od plota smerom k zumpe? Vdaka D
Odpovedať
Profilova fotka
@dhano6 použitie možné je, spád treba späť do žumpy aj kvôli zamrznutiu v zime. A vytečie vždy.
Odpovedať
Profilova fotka
@dhano6 mozem sa spytat jak vyzera ta rychlospojka? A kde ste ju kupili? My sme nieco take hladali a nezohnali.
Odpovedať
Profilova fotka
@mimoto nakskôr si zistite , kto Vám bude vyvážať , podľa jeho potrubia nastavte spojku . Univerzálna by mohla byť spojka 110 mm /www.abc-hadice.sk/poziarne-prislusenstvo/pevne-spojky-s-vnutornym-zavitom/ takú doporučujem pre čerpanie septiku pi KČOV
Odpovedať
@mimoto Kupenu ju este nemam robim len predpripravu, ja som ju videl na tejto stranke http://www.zumpy-nadrze.sk/doplnky
Odpovedať
Profilova fotka
my tiez rozmyslame, ze to takto urobime, kedze nechceme pustit fekal na dvor kvoli zamkovej a asi by mu ani nedociahli hadice...
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 @dhano6 dakujem za odpovede. Pozistujem a mrknem na odkazy.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
caute, otvorim tuto temu takze je mozne pouzit klasicke kanalizacne rury a potom len prechodka ? (z osobneho hladiska v tom nevidim problem) robil uz niekto ? je treab urobit na spodku rury dieru alebo moze byt hore, zvialo vlozena rura hore koleno a tesne pod povrchom iba zakopana rura k prechodke ? ci musi mat nejaky spad, alebo pod ? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan potrubie spád do žumpy, žumpa nesmie byť vyššie ako vývod, celé potrubie PVC 110, do posledného kolena vložku s prechodkou.
Odpovedať
@jan45 aby som teda spravne chapal, moze to byt ta prva moznost ? od zumpy po prechodku by to bolo cca 12m diki moc
Odpovedať
@shadowmilan vstup do zumpy by som nerobil z boku, ale cez dekel ...
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan-je treab urobit na spodku rury dieru -tomuto nerozumiem, alebo moze byt hore, zvialo vlozena rura hore koleno a tesne pod povrchom iba zakopana rura k prechodke ? ci musi mat nejaky spad, alebo pod ? toto je tiež ťažko komentovať, a tu sa zložito vkladajú prílohy,
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Zdravim Vas, chcem poprosit o radu. Mam planovanu zumpu za domom tak 40 metrov od cesty a rad by som tiez vyuzil moznost jej vytiahnutie bez vstupu na pozemok. Je este v poriadku tato vzdialenost na osadenie rury DN110 a rychlospojky v plote? Spad smerom k zumpe je OK.Nebude to pridaleko pre odsavacie auto? Dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
zavisi od kvality pouzitej vyvevy a hlbky. vypocet tuto . alebo si daj urobit korenovu cisticku . https://www.modrastrecha.sk/forum/kan...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pepo50:

Zdravim Vas, chcem poprosit o radu. Mam planovanu…
@pepo50 @mgx Je tu však na mieste jedna zásadná otázka: Myslíte si, že vodovodné/kanalizačné rúry sa rovnako správajú pri tlaku, ako pri podtlaku ??? Určite to nevydržia napr. ani tesnenia na spojoch. Myslím si, že na vysávanie (žumpy) by mali byť použité špeciálne potrubia, a s inak prevedenými tesneniami (?)
Odpovedať
Profilova fotka
@petersd ak neviem zlepit 2 rury aby to vydrzalo tlak 0.8atm (na slovensku je XY takychto instalacii) tak si kupim original saciu hadicu v klbku 30-40m. Alebo urobim korenovu cisticku a neriesim :) https://www.priemyselne-hadice.sk/p/7...
Odpovedať
Profilova fotka
tlak=podtlak
Odpovedať
Myslim ze podtlak(odsavanie) naopak by tie rury tlacil k sebe ci nie? Na tu korenovu nemam uz cas, a este k tomu som v ochrannom pasme spodnych vod, cize by mi to nik neschvalil tak ako mi nepovolili COV ani kategoriu 3. To vzdialene odsavanie cez tu ruru sa mi celkom pozdava len netusim ci to na taku vzdialenost to auto odsaje.
Odpovedať
Profilova fotka
10m horizontalne je plusminus autobus rovnaka strata ako 1m vertikalne. Maximum pre vyvevu je 8-9m, niekedy menej. Miestny zumpar Vam urcite prezradi vykon vyvevy aj aku najdlhsiu pripojku maju (vie to z budika v traktore). Ak uz nic ine, osadte ruru na zem a skuste cerpat, pojde to. Ak ratam 40m=4m a 2.5m hlbku zumpy, ste na 6.5m=0.65atm.
Odpovedať
Asi tu rychlospojku pre istotu umiestnim na pozemku niekde ku vstupu kde nebude problem s prejazdom tazkej cisterny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pepo50:

Asi tu rychlospojku pre istotu umiestnim na pozem…
@pepo50 tak to je urcite fajn napad
Odpovedať
Profilova fotka
@pepo50 casto sa to robi do plota napr.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@petersd ak neviem zlepit 2 rury aby to vydrzalo …
@mgx Mne sa tá biela priesvitná hadica (čo je prvá hore na titl. fotografii webu) sama rozpadla. Mal som odložených nejakých 10 m, čo sa mi zvyšilo z centrálneho odsávania v dielni. Teraz som bol pri nej hádam po nejakých 5 rokoch a normálne sa to PVC dočista rozpadáva. Pri akomkoľvek pohybe drôtená špirála vychádza von. Pritom bola hadica (DN 120) odložená v pivnici, kde bola bez akéhokoľvek slnečného žiarenia. Je tu tma a skôr vlhkho, než sucho. Som z jej kvality dočista sklamaný. A kde-tu sa začína rozpadávať aj tá, ktorá je na odsavaní v suchej dielni (stolárskej). Keby že takú sračkovú rúru pripojíš ku vyveve, ktorá dáva mínus 6 - 10 Atp, tak ďakujem pekne. Na odsávanie žumpy by som doma o inej, než o niečom ako hasičská savica, ani len neuvažoval. A inak, "tlak = podtlak" je v praxi len veľmi hrubým a niekedy až zavádzajúcim pravidlom.
Odpovedať
Profilova fotka
@petersd bezni ludia pouziju orandzovu kanalizacnu ruru (beznu alebo korugovanu), spoje prelepia a zvysok neriesia.... a ak by som siel do podrobnosti, 40m spravim so spadom 2% co znamena, ze 80cm je menej ako 0.1atm co vydrzi hocico a zvysny podlak riesim v jednej 4m rure s vacsim spadom. Ziadne tesnenie nebude namahane viac ako treba. To ze sa to da urobit staci obist 10 dedin a pozriet sa.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@petersd bezni ludia pouziju orandzovu kanalizacn…
@mgx Keď polepíš spoje, tak OK.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@petersd bezni ludia pouziju orandzovu kanalizacn…
@mgx sakra, ja som spoje neprelepil :D tak uvidime v buducnosti, ak sa to realne vyuzije :)
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan myslim si, ze lepit to ani netreba.
Odpovedať
Zdravim, Neodhniju v tej zumpe kotvy co budu drzat tu odsavaciu ruru? Aby sa nestalo ze po par rokoch odpadne v zumpe cela rura. Nechcel by som to veru opravovat...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od pepo50:

Zdravim, Neodhniju v tej zumpe kotvy co budu drza…
@pepo50 tak dame nerezove "kotvy" a vybavene, ci?
Odpovedať
Videl som len tie obycajne s gumou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?